LEO klubai

LEO – yra tarptautinė, nepolitinė jaunimo organizacija, veikianti daugelyje pasaulio šalių, suburianti paauglius ir jaunimą labdaringam, savanoriškam darbui, pagalbai neįgaliems vaikams, likimo nuskriaustam jaunimui. LEO nariais gali būti visi aktyvūs 12-30 metų amžiaus žmonės.

LEO – trijų angliškų žodžių pirmųjų raidžių junginys:

• Leadership – vadovavimas
  • Experience – patirtis
  • Opportunity – galimybės

LEO klubų nariai dažnai lietuviškai vadinami „liūtukais“ – tai auganti „liūtų“ (LIONS) karta. LEO klubų veikla ir projektai stiprina bendruomenę ir padeda jauniems žmonėms ugdyti ir praktikuoti lyderystės, organizacinius ir socialinius įgūdžius.

LEO veiklą sudaro:

• savanorystė;
  • pagalba vietos bendruomenei;
  • pagalba mokytojams, dėstytojams aukštosiose mokyklose;
  • projektinės veiklos iniciatyvos.

Priklausydami LEO klubams, „liūtukai“ turi unikalią galimybę per LIONS youth change tarptautines stovyklas keliauti, atstovauti Lietuvai, išvysti pasaulį, susitikti bendraamžius skirtinguose žemynuose, pažinti kitas kultūras, susirasti draugų, augti stipriomis ir plačių pažiūrų asmenybėmis.

LEO klubai gali kurtis mokyklose, universitetuose, įvairiose bendruomenėse. Šie klubai skirstomi į dvi kategorijas: „Alpha“ ir „Omega“.

• LEO ALPHA klubai – šie klubai orientuoti į individualų, socialinį paauglių įsitraukimą į savanorystės veiklą, ir jungia moksleiviško amžiaus jaunimą nuo 12 m. iki 18 m.
  • LEO OMEGA klubai – šie klubai skirti ir vienija jaunus suaugusius žmones nuo 18 m. iki 30 m. Juose merginos ir vaikinai daug dėmesio skiria asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui.

Tarptautinė jaunimo klubų LEO judėjimo diena minima gruodžio 5-ąją.

LEO klubai

Vilniaus LEO klubas

Vilniaus LEO klubas įsikūrė 2018 m. “Liūtukai“ savo veiklą daugiausiai orientuoja į vaikus, sergančius cukriniu diabetu. 2020-2021 m. Vilniaus jaunimas įgyvendino socialinį projektą, kurio metu buvo pardavinėjami drobiniai pirkinių maišeliai su diabetu sergančios mergaitės piešiniu – 10-metės Aistės, sergančios cukriniu diabetu, piešinys pavadinimu ,,Pūkuotas jaukumas su puodeliu kakavos” tapo specialaus piešinių konkurso nugalėtoju.

Skaityti plačiau

Kauno LEO klubas

Kauno LEO klubas yra pirmasis “liūtukų” klubas Lietuvoje. Kauno LEO klubas yra nevyriausybinė jaunimo organizacija, įregistruota 2003 m. birželio 30 dieną, ir veikianti Kauno apskrityje. Kauno LEO klubas inauguruotas 2007 m. kovo 24 d. Nuo klubo įsteigimo, jaunimui pavyko suburti tvirtą komandą ir nuveikti daug gerų darbų. Kauno LEO klubas nuolat stiprina tarpusavio ryšį, leisdami laiką kartu bei generuodami naujas idėjas.

Skaityti plačiau

Aktuali informacija