Renginiai

XXII LIONS klubų forumas Druskininkuose. Lietuvos LIONS klubai – apie visuomeninės veiklos „vitaminus ir nuodus“

2020 m. kovo 22 d.
19.00 val.

Šį savaitgalį Druskininkuose susirinkę didžiausios pasaulyje klubinės labdaros organizacijos LIONS nariai iš daugiau kaip 20 Lietuvos miestų ieškojo būdų, kaip padėti sergantiems, vargstantiems, mažiau galimybių turintiems žmonėms, kaip plėsti savanorystę ir veiklą vietos bendruomenėse, surinkti daugiau lėšų labdarai.

Dalindamiesi skirtingų Lietuvos miestų ir rajonų LIONS klubų patirtimi, nariai diskutavo apie labdaringos visuomeninės veiklos „vitaminus ir nuodus“. LIONS nariai įvardino daugybę privalumų, kas aktyvius Lietuvos žmones motyvuoja užsiimti labdaringa veikla (noras kurti geresnę visuomenę, padėti sergantiems ir sunkiau gyvenantiems žmonėms, skatinti talentų augimą, būti aktyviu bendruomenės nariu ir kt.) bei neslėpė „nuodų“ (įtarus visuomenės požiūris, trumpos dalyvavimo labdaringoje veikloje tradicijos, savanoriška veikla užsiimančių žmonių perdegimas ir kt.).

Lietuvoje jau veikia 34 LIONS klubai, vienijantys per 670 narių, kurie solidariai ir neatlygintinai savo laiką skiria visuomeninei veiklai ir pagalbai kitiems. LIONS klubų nariai dirba savo miestų, rajonų bendruomenėse, todėl „liūtais“ vadinami šios organizacijos atstovai yra arti žmonių, žino miestų, miestelių, rajonų bendruomenių problemas ir gali operatyviai suteikti pagalbą, suorganizuoti paramą bei ją paskirstyti.

Lietuvos LIONS klubų asociacijos gubernatorius Almantas Pėstininkas sakė, kad vienas iš LIONS tikslų – skatinti bendruomeniškumą, kurio mūsų šalyje vis dar stinga, nes tik per bendruomenines veiklas galime susikurti visuomenę, kurioje gera gyventi.

„LIONS klubai nėra verslo struktūra ir mes neturime slėpti to, kas mums gerai sekasi. Todėl šį savaitgalį Druskininkuose vykęs Lietuvos LIONS klubų forumas yra svarbus įvykis: jo metu LIONS klubai iš visos Lietuvos dalinosi savo idėjomis, patirtimi apie sėkmingai įgyvendintus projektus. Tokie žinių mainai leidžia įgyvendinti stambesnius tarpklubinius projektus, padeda surinkti daugiau lėšų labdarai ir paremti daugiau žmonių“, – sakė A. Pėstininkas.

Šventinės eisenos Druskininkuose metu LIONS klubai iš visos Lietuvos kvietė žmones atkreipti dėmesį į penkis visuomenės skaudulius, vardan kurių aktyviai dirba viso pasaulio LIONS klubų nariai: diabeto prevencija, skurdo mažinimas, aplinkos apsauga, pagalba žmonėms su regėjimo negalia ir pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

„LIONS klubų tikslai ir uždaviniai, tam tikra prasme, sutampa su savivaldybės. Tai – žmonių gerovė, socialiniai reikalai, infrastruktūros kūrimas, rūpestis dėl vaikų, senelių, žmonių su negalia. Visa veikla – žmonių labui. Visuomeniniai LIONS klubai ir savivaldybė ne konkuruoja, o vieni kitus papildo ir taip gali sukurti tai, ko reikia mūsų bendruomenei“, – sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, savaitgalį pasveikinęs visus LIONS narius ir pasidžiaugęs, kad XXII metinis LIONS forumas vyko Druskininkuose.

Meras prisipažino jau keliolika metų stebintis LIONS klubų veiklą ir įsitikinęs, kad ši organizacija savanoriškai prisiima atsakomybę prieš visuomenę ir vis stipresnę reikšmę įgauna šalies visuomeniniame gyvenime, nes LIONS nariai žvelgia toliaregiškai, o jų idėjas seka konkretūs veiksmai.

Nuotraukų galerija

Kitos forumų apžvalgos