XXI LIONS forumo dalyviams skambėjo V. Adamkaus sveikinimas

2019 m. rugsėjo 22 d.
19.00 val.

2018 m. saulėtą rugsėjo šeštadienį, „liūtai“ ir „liūtukai“ užplūdo Palangos gatves. Iškilmingoje eisenoje, su orkestru priešakyje, daugiau kaip 300 LIONS ir LEO klubų narių žygiavo nuo Palangos muzikinio fontano iki Kurhauzo, kur vyko nacionalinė LIONS klubų konferencija.

Gerą žinią pranešė Skandinavijos ir Baltijos šalių LIONS klubų koordinatorė iš Norvegijos Hilde Straumsheim, kad dėl pasiektų rezultatų, užsibrėžtų tikslų ir strateginės krypties Lietuvos LIONS klubų apygarda nuo šiol priskirta Europos Šiaurės regionui, nebe Rytų.

Iš kelių dešimčių šalies miestų į Palangą susirinkusius LIONS judėjimo atstovus sujaudino prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo žodžiai.

„<…> dalykas, kuris man atrodo itin vertingas Jūsų veikloje – tai, kad esate taip arti žmonių. Kad matote ne statistiškai išvestus vidutinius duomenis, o tikras žmonių istorijas, pamatinius bendruomenių rūpesčius ir kiekvienu atveju ieškote, kaip spręsti problemas bei pakelti bendruomenių dvasią. Jūsų darbas yra svarbus. Valstybei reikia tokio „liūtų“ balso ir veiksmo, kylančio iš šviesių, pozityvių, išsilavinusių, neabejingų Lietuvos žmonių“, – sveikinimo rašte teigė prezidentas V. Adamkus.

Prezidentas sveikinimo rašte išreiškė pagarbos žodžius už tai, kad „jūsų veikloje kilusią mintį bei pasakytą žodį seka veiksmas“. Visą prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo kalbą skaitykite čia.

Naujoji LIONS valdyba Kurhauze pristatė strategines LIONS veiklos kryptis ir pradėjo naują 2018-2019 metų sezoną, priesaikas davė Lietuvos LIONS klubų valdyba ir 33-jų Lietuvoje veikiančių LIONS klubų rotuojantys prezidentai.

„Naują aktyvų LIONS klubų veiklos sezoną pradedame su aistra. Šiandien įnauguravome du naujai įkurtus LIONS klubus: Ukmergės LIONS klubą ir Alytaus LIONS moterų klubą. Aktyviai ieškome daugiau bendruomenių lyderių rajoniniuose šalies miestuose, turime tikslą šiemet įkurti dar 2-3 naujus LIONS klubus – Tauragėje ir Kaišiadoryse. Norime LIONS veiklai suteikti daugiau atvirumo ir viešumo, įgyvendinti daugiau bendrų projektų tarp skirtingų LIONS klubų, skleisime informaciją apie tarptautines LIONS organizacijos paramos galimybes, daugiau palaikymo skirsime „liūtukams“ – LIONS steigiamiems vaikų ir jaunimo visuomeninės veiklos klubams LEO“, – sakė naujasis Lietuvos LIONS klubų gubernatorius Gintautas Piragius.

2018-2019 m. gubernatoriaus Gintauto Piragiaus sveikinimo kalbą skaitykite čia.

Renginio metu LIONS paskelbė keturis reikšmingiausius praėjusiais metais įgyvendintus visuomeninius projektus.

Tarptautinė programa LIONS Quest pripažinta kaip efektyvi socialinių ir emocinių įgūdžių bei patyčių prevencijos programa, plačiai veikianti Lietuvos mokyklose. Tarptautinė LIONS stovyklų programa leidžia Lietuvos vaikams ir jaunimui kasmet išvykti į keliasdešimt pažintinių stovyklų užsienyje, o užsienio jaunimui susipažinti su Lietuva. Trečiuoju reikšmingu projektu išrinktas Klaipėdos Smiltės LIONS klubo kartu su savivaldybe bei vienu iš Vokietijos LIONS klubų įgyvendintas 300 tūkst. eurų vertės projektas – Klaipėdos rajone įkurti Lapių bendruomeniniai vaikų globos namai. Ketvirtas stambaus masto tęstinis projektas – Marijampolės LIONS klubo jau 8 metus organizuojamas Kalėdinis karavanas, kurio metu Marijampolės „liūtai“ su Norvegijos LIONS klubų parama aplanko ir tikslingai paremia maždaug 60 tvarkingai gyvenančių skurdžių rajono šeimų.

Visuotinio LIONS forumo išvakarėse Palangoje susirinko ir strategines 2018-2019 m. sezono kryptis aptarė naujieji klubų prezidentai, valdyba ir Skandinavijos bei Baltijos šalių LIONS klubų koordinatorė iš Norvegijos.

XXI LIONS forumą vainikavo šventinis vakaras „Vanagupės“ viešbutyje, kurio metu klubų nariai neformalioje aplinkoje mainėsi patirtimi, planavo bendrus darbus, ir visi mėgavosi saksofono virtuozo Vytauto Labučio grupės muzika bei Nedos Malūnavičiūtės dainomis.

Kitos forumų apžvalgos