Renginiai

ŠIAULIŲ KATEDRĄ „PAMATYTI“ TURĖS GALIMYBĘ SILPNAREGIAI IR AKLIEJI

2022 m. birželio 11 d.
12.00 val.

25 kartus sumažintos Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros maketas nuo šeštadienio, birželio 11 dienos, bus eksponuojamas “Akropolio“ prekybos centre Šiauliuose. Birželio 11-ąją visoje Europoje minima tarptautinės LIONS organizacijos diena. Ta proga Šiaulių miesto ir rajono LIONS klubų iniciatyva visuomenei pristatomas Šiaulių katedros maketas, kurio autorius – Alfredas Lankauskas, taip pat LIONS organizacijos narys*.

Sumanymas sukurti Šiaulių katedros maketą A. Lankauskui kilo daugiau nei prieš dvejus metus, į pagalbą prisijungė būrys bendraminčių. Maketo aukštis – 2,84 metrai, ilgis – 2,42. „Mini katedra“ pagaminta iš kietojo putplasčio, naudojamo jachtų gamybai, aviacijai, vėjo jėgainių sparnų gamybai, ji surenkama iš 4 dalių.  Kurdamas maketą A. Lankauskas rėmėsi 1949 metais darytais architekto Simono Ramunio brėžiniais. Maketas nėra pritaikytas eksponavimui lauke, o dėl savo dydžio gali būti eksponuojamas ne bet kokioje patalpoje, todėl buvo pasirinkta prekybos centro „Akropolis“ erdvė. Čia maketą apžiūrėti galės visi lankytojai, o silpnaregiams  ir akliesiems informacija apie jį bus pateikta Brailio raštu.

Būtent nuo pagalbos akliesiems daugiau nei prieš šimtą metų prasidėjo LIONS judėjimas. Šiuo metu ši organizacija visame pasaulyje vienija beveik 1,5 milijono narių, o šalia pagalbos turintiems regėjimo negalią vykdoma diabeto programa, aplinkosaugos programa, skiriama pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, kenčiantiems nuo stichinių nelaimių, bado. LIONS organizacija neliko nuošalyje ir dėl vykstančioje karo Ukrainoje – vien tik Lietuvoje esantys klubai jau yra suteikę humanitarinės paramos už 200 tūkstančių eurų.

Valdimaro Guzaičio, LIONS klubų Šiaulių zonos vadovo, teigimu, Šiaulių katedros maketo pristatymas tokiu dramatišku laikmečiu yra labai prasmingas: „Šis projektas liudija, kad žemėje yra ne tik tamsa ir blogis, bet ir šviesa ir viltis“.

LIONS tarptautinio paramos fondo LCIF diena Europoje pirmąkart minėta praėjusiais metais. Jos tikslas – pademonstruoti LIONS narių vienybę ir įsipareigojimą tarnauti.

Atidarymo renginyje birželio 11 dieną 12 valandą Akropolio“ prekybos centre dalyvaus keturių Šiaulių miesto ir rajono LIONS klubų nariai, Aklųjų  ir silpnaregių sąjungos atstovai, Šiaulių katedros klebonas Egidijus Venckus, koncertuos vaikų vokalo studija „Rokoko“.

 

Renginio pradžia birželio 11 dieną 12 valandą “Akropolio“ prekybos centre

 

Kontaktiniai asmenys informacijai:

Valdimaras Guzaitis, LIONS klubų Šiaulių zonos vadovas  +370 698 38 574,

Šiaulių katedros maketo autorius Alfredas Lankauskas +370 685 12 412

Kiti renginiai