Naujienos

XXIII forumą Kaune sušildė J. Didžiulio ir M. Vitulskio dainos bei padėkos LIONS nariams

2020 m. rugsėjo 22 d.

Rugsėjo vidury Kaune praūžė XXIII LIONS forumas, kuriame dalyvavo beveik 300 narių iš 34 LIONS klubų, vienos naujos raktinės grupės bei LEO – jaunųjų „liūtukų“ – klubų.

Nepaisant to, kad kauniečiai – LIONS judėjimo pradininkai šalyje, kasmetinis LIONS klubų forumas Kaune organizuojamas pirmą kartą. Savaitgalį „liūtai“ užplūdo Kauną šventinėje eisenoje nuo Nepriklausomybės aikštės iki Rotušės, o amfiteatre prie Kauno pilies prisiekė ir buvo inauguruoti nauji LIONS klubų prezidentai.

„LIONS organizacijoje mažų darbų nebūna, kiekvienas darbas – svarbus. LIONS nariai, nors ir kalba skirtingomis kalbomis, gyvena šalyse skirtingose, visi susieti gerumo darbais ir vienu tikslu – „Mes tarnaujame“. Mūsų misija – įveiklinti gerumą kiekvieną dieną. Šiais metais visame pasaulyje LIONS klubai skelbia šūkį: Mus vienija gerumas, o mūsų skirtumai yra mūsų stiprybė“, – forumo metu kalbėjo Lietuvos LIONS klubų gubernatorė Daiva Grikšienė.

Daryti gera – nauja mada?

Šių metų forumą sušildė dainininkų Jurgio Didžiulio ir Merūno Vitulskio muzika bei jų minys apie savanoriškos veiklos svarbą. „Mažiau svarbu yra gauti, daug svarbiau – duoti, dalintis. Kai duodu nieko nesitikėdamas mainais, apima didžiulė satisfakcija. Turiu tokį troškimą, viziją, kad „daryti gera“ taptų nauja mada, trendu“, – sakė dainininkas Merūnas Vitulskis, šį savaitgalį dalyvavęs didžiausios pasaulyje paramos organizacijos LIONS klubų forume Kaune.

„Tokį mąstymą turiu nuo senų laikų, kai norėjau įstoti į vienuolyną, vėliau buvau skautas – tuo metu mes daug dirbome su įvairiomis organizacijomis: patys neturėjome nė cento, tačiau ruošėme kavą, nešėme sumuštinius benamiams. Tai buvo pirma žiežirba mano mąstyme, kad su dideliu noru galima labai daug nuveikti. Tai ypač stipriai veikia LIONS klubuose, kur buriasi bendraminčiai, pasitelkę didelės tarptautinės filantropinės organizacijos patirtį – su tokiu užsidegimu galima ištirpdyti vargo, nepritekliaus piramides“, – apie visuomeninių klubų jėgą kalbėjo M. Vitulskis.

Menai padeda daug pasiekti labdaringoje veikloje

Savaitgalį į Kauną susirinko LIONS klubų nariai iš daugiau kaip 20 Lietuvos miestų – jie teikia pagalbą žmonėms vietos bendruomenėse, vadovaudamiesi šūkiu „Mes tarnaujame“.

Su jaunimu – kaip pasiekti aukštumų?

Merūnas su LIONS klubais bei vaikų ir jaunimo klubais LEO draugauja jau seniai – ne tik koncertuoja, bet ir dalyvauja „Inspiration spell“ pokalbiuose su jaunimu, pavyzdžiui, kalba apie tai, kaip pasiekti aukštumų savo veikloje ir gyvenime.

„Aš visada nepatogiai jaučiuosi, kai kažką gaunu, net gimtadienio proga. O kai pats kažką duodu – ilgai nešiojuosi tą gerą jausmą širdyje, apmąstau tai, užlieja toks džiaugsmas, kad mano davimas kitam suteiks laimės. Per labdaros akcijas ar tiesiog, kai paremiame konkrečią šeimą – matau vaikus, matau tą laimingą mamą, ką čia ir bekalbėti…“, – susijaudinimo neslėpė M. Vitulskis.

Prisiminė V. Kernagį

LIONS klubų šventėje Kaune M. Vitulskis, be kitų dainų, atliko ir kelis a.a. maestro Vytauto Kernagio kūrinius – „Žiemą vasarą“, „Mūsų dienos kaip šventė“ ir kt. V. Kernagis daug metų buvo Vilniaus Sostinės LIONS klubo nariu ir nuoširdžiai dalinosi savo talentu šioje labdaros organizacijoje, kuri šiandien savo veilą fokusuoja į diabeto prevenciją, skurdo mažinimą, aplinkos apsaugą, pagalbą žmonėms su regėjimo negalia ir pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Daug žmonių šį savaitgalį prakalbo apie tai, kad M. Vitulskis galbūt taps tokiu pat svarbiu LIONS judėjimui Lietuvoje, koks buvo a.a. V. Kernagis.

J. Didžiulis LIONS veiklą pavadino „nesavanaudiškas savanaudiškumas“

Muzikantas Jurgis Didžiulis, savaitgalį dalyvaudamas LIONS forume Kaune, savo mintis apie labdaringą, bendruomeninę, visuomeninę veiklą perteikė improvizuotomis dainomis. „Jeigu sugebi ir nori daryti žmonėms gera, bet nieko nedarai – nesiskaito. Jeigu mes turime žmogiško kapitalo ir jo nerealizuojame – nesiskaito. O darydami gerus darbus mes auginame žmogiškąjį kapitalą“, – dainavo Jurgis Didžiulis improvizacijoje „Nesiskaito“.

„Kai užsiimame savanoriška veikla, mes puoselėjame žmogiškumą ir tai ne tik atneša daug naudos bendruomenei, visuomenei, bet ir didelį malonumą mums patiems. Tai vadinu nesavanaudišku savanaudiškumu – kai darai gera kitiems, bet tai ir tau pačiam atneša malonumą“, – sakė J. Didžiulis.

Apie prabangą daryti gerus darbus kitiems sužinojo Kolumbijoje

Kalbėdamas apie savo bendradarbiavimą su LIONS klubais J. Didžiulis pabrėžė, kad jam svarbu atsidėkoti tiems, kurie besąlygiškai dirba, stengiasi, veikia dėl kitų. „Atsilygindamas LIONS nariams už jų skleidžiamą gerumą, altruizmą, kilniadvasiškumą, daromą labdarą, aš didinu savo žmogiškąjį kapitalą. Jis susikaupia ne per pinigus“, – akcentavo garsus muzikantas.

J. Didžiulis su LIONS klubais susipažino dar gyvendamas Kolumbijoje, „kur beveik kiekviename miestelyje yra tokie „liūtų“ klubai“. „Man įstrigo tai, kad žmonės sau leidžia prabangą daryti gerus darbus kitiems. Nuo vaikystės turiu tokį įspūdį. Tai globali organizacija su šimtmetine tradicija, kuri yra daugiau negu prekės ženklas – tai globalus gerumo judėjimas“, – forume kalbėjo J. Didžiulis.

Kitos naujienos