Sustok už didvyrius!

2021 m. sausio 8 d.

Kviečiame visus LIONS klubus, narius ir pažįstamus prisidėti prie Tauragės LIONS klubo iniciatyvos „Sustok už didvyrius!”, skirtos paminėti Laisvės gynėjų dieną, 30-ąsias tragiškų sausio 13-osios įvykių metines.

Pernai, kai vos įkurtas Tauragės LIONS klubas pasiūlė šią akciją savivaldybei, įkalbinėti ir raginti žmonių nereikėjo – apie 2 tūkst. Tauragės gyventojų patriotiškai susikibo rankomis centrinėse miesto gatvėse.

Šiemet Tauragės „liūtai“, kartu su savivaldybe, kviečia visus rajono gyventojus pagerbti didvyrius 13 valandą sustojant savo daugiabučių namų balkonuose ar individualią namų kiemuose, iškėlus trispalves ir papuošus savo namų langus piešiniais, simbolizuojančiais laisvę ir Lietuvą. Tuo metu dirbančių žmonių prašoma 1-2 minutėms sąmoningai sustabdyti darbą, vairuojančių – sustoti pakelėje ar prie sankryžų.

„Šiemet renginio formatas išliks toks pats, išskyrus susikibimą rankomis gatvėse. Sausio 13 dieną 13 val. visoje Tauragėje skambės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos garso sirenos, katalikų ir evangelikų-liuteronų bažnyčių varpai. Įvairiose miesto vietose pastatysime kelis įgarsinimo taškus – širdies dūžiai pereis į muzikinį foną, grosime Eurikos Masytės „Laisvę“ ir kitas patriotines dainas. Mieste kelioms minutėms bus pilnai sustabdytas eismas“, – pasakoja Tauragės LIONS klubo prezidentas Valdas Latoža.

Aktyviai dalyvauti šioje akcijoje „liūtai“ pakvietė Tauragės rajono švietimo įstaigas, kad dailės pamokų metu vaikai nusipieštų trispalves ir kitokių tautinės tematikos piešinių, kuriais galės pasipuošti langus.

Primename, kad Tauragės LIONS klubas už šią iniciatyvą buvo apdovanotas Tarptautinės LIONS organizacijos „Club Excellence“ apdovanonimu ir Tauro rago statulėle Lietuvoje.

Nufotografuokite šio renginio akimirkas savo vietovėje ir pasidalinkite jomis, pažymėdami Tauragės rajono savivaldybę ir grotažymę #SustokUžDidvyrius.