Sezono naujiena – LIONS lyderystės mokymai

2019 m. vasario 28 d.

Kopenhagoje (Danija) 2019 m. sausio 12-14 d. vykusiuose Europos šalių LIONS lyderystės, komandos ugdymo, jos galių atskleidimo, darbo su suaugusiais trijų dienų tarptautiniuose mokymuose „Faculty Development Institute“ (FDI) dalyvavusi antroji vicegubernatorė Daiva Grikšienė dalijasi naujais atradimais ir ragina visus LIONS klubų aktyvius narius, kurie norėtų skleisti lyderystės ir lionizmo idėjas savo klubuose, 2019 m. kovo 30 d. atvykti į Vilniuje rengiamus to paties standarto lyderystės mokymus.

Lyderių ugdymas – vienas pagrindinių LIONS tikslų. Kaip apibrėžiate lyderystę?

Lyderystės LIONS klubų nariai paprastai mokosi rotacijos būdu rinkdami kasmet naują klubo prezidentą, o LIONS mokymai „Faculty Development Institute“ (FDI) dar labiau išplečia įprastą lyderystės suvokimą. Lyderis – tai ne tik žmogus, paskui kurį sekama, jis padeda ugdyti naujus lyderius. Aktualu ir tai, kad LIONS mokymuose įgyti lyderystės įgūdžiai gali būti lengvai pritaikomi visose kitose gyvenimo srityse. Dauguma klubų narių užima vadovaujamas pareigas, todėl naujas žinias galės pritaikyti savo darbe ir net asmeniniame gyvenime. Planuojame lyderystės ugdymo seminarus rengti periodiškai, tad prašysime klubų narių siūlyti aktualiausias, norimas pagvildenti temas.

Į ką suaugusiems svarbu atkreipti dėmesį mokantis lyderystės?

Suaugę žmonės turi daug patirties ir gali patys pasiūlyti idėjų ar sprendimų, todėl jiems nereikia visažinio mokytojo. Štai kodėl LIONS lyderius mokoma gebėjimo būti lanksčiais, įtraukti ir įkvėpti, užvesti, kartu su kolegomis ieškoti ir atrasti. LIONS lyderių mokymuose lektorius daro įžangą ir pristato temą, o paskui per interaktyvias veikas paskatina naujuosius lyderius įsitraukti į diskusijas. Net jei kalbama labai rimtomis temomis, tokiomis kaip tarptautinės LIONS organizacijos tikslai (pavyzdžiui, tarpusavio supratimas, gera valia, nesavanaudiškumas, klubų bičiulystė ar pan.), tai galima padaryti taip smagiai, kad nė nepastebėsite, kaip pralėks kelios valandos.

Kokį mokymų turinį planuojate?

Lietuvos LIONS klubų nariams gana sunku jaustis didžiulės, galingos, augančios tarptautinės organizacijos nariais, todėl pasikalbėsime apie LIONS judėjimo tikslus ir misiją – kodėl tai mums svarbu, kaip atsispindi mūsų visuomeniniame, profesiniame ir asmeniniame gyvenime. Diskutuosime apie laiko planavimo ir valdymo principus, efektyvią komunikaciją, problemų sprendimo būdus, uždavinių nusistatymą, iššūkius, galimybes. Paliesime ir viešojo kalbėjimo įgūdžius.

Kaip padaryti LIONS klubų narių susirinkimus ir veiklą įdomesne, smagesne?

Svarbu, kad į klubą neitume tarsi į antrą darbą, už kurį niekas nemoka. Klubų susitikimai turėtų praturtinti mus kaip asmenybes, kad ne tik atiduotume, bet ir pasikrautume, gautume. Asmeninis tobulėjimas, augimas, bendravimas – tai yra didelis džiaugsmas. Tad keisimės patirtimi, sėkmės istorijomis, netradiciniais efektyviais sprendimais.

Susitikus su kitų klubų atstovais bus gera proga palavinti vaizduotę ir apsikeisti patirtimi.

Taip, kalbėsime, kaip perprasti skirtingus charakterius ir elgsenas ir atitinkamai sudominti auditoriją, aptarsime įvairius auditorijos įtraukimo būdus.

Lietuvoje vadinamasis brainstormas yra labiausiai žinomas ir naudojamas auditorijos įtraukimo būdas, bet yra ir kitokių, mažiau išnaudotų: žaidimai, anketos, įvairūs medžiagos paruoštukai, klausimų-atsakymų ir galvosūkių formatas, atvejų analizė, diskusijų panelė, faktinės užduotys, interviu tipo bendravimas su auditorija, dalyvių rašymas ant lentos.

Vaizduotę gali išlaisvinti ir susipažinimas su įvairiais užsienio LIONS ritualais. Šie padeda klubų susirinkimus padaryti interaktyvesniais. Kai kurie klubai kiekvieną susitikimą pradeda savo „mantra“, kiti gieda klubo himną, treti savo veikloje naudoja žaidybinius elementus – gongą, skambutį, drausminimą dėl pavėlavimo, nuomonių išklausymą ratu – tuomet visi būta išgirsti, išvengiama nuomonių primetinėjimo ir pan. Klubuose verta džiaugtis sėkme, aptarti nesėkmes, pasidalyti asmeninėmis istorijomis ir pavyzdžiais.