Naujienos

Plungiškius vėl džiugino paramos koncertas

2017 m. balandžio 14 d.

Balandžio 1-osios dienos išvakarėse Plungėje porai valandų buvo įkurta dar viena televizija – „Liūtų televizija“. Jos žiūrovams nusivilti neteko: šmaikštūs ir linksmi pokalbiai, nuotaikingos dainos ir šokiai dovanojo puikų reginį. Plungės kultūros centro salė buvo sausakimša, o tai ypač džiugino renginio organizatorius, juk viskas vyko dėl kilnaus tikslo – už surinktas lėšas padėti neįgaliems rajono vaikams ir jaunimui.

Plungės „Liūtų“ klubas jau 12 kartą kvietė svetimam skausmui ir nelaimei neabejingus geros valios žmones į paramos koncertą. Kaip jau įprasta, šio renginio metu Plungės kultūros centro scenoje dainavo, šoko, vaidino patys „Liūtų“ klubo nariai ir norintys prisidėti prie jų idėjos įgyvendinimo – surinkti kuo daugiau lėšų pagalbos reikalingiems vaikams. Organizuoti tokį koncertą „liūtams“ tapo jau gražia tradicija. Kasmet stengiamasi „pakvailioti“ vis kitaip. Šiemet pasirinkta televizijos tema. „Liūtų TV“ stebino „universalumu“ – stengėsi įtikti net įnoringiausio žiūrovo skoniui. „Eteryje“ pasirodė įvairiausios laidos – nuo „Labas rytas, Plunge“ iki kulinarinės laidos ir realybės šou. Renginio vedėjai – „liūtas“ Gintautas Vaitkevičius ir malonia staigmena žiūrovams tapusi puikų humoro jausmą turinti Laima Tamulytė-Stončė.

Plungės „Liūtų“ klubas netrukus švęs 15 metų veiklos sukaktį. Penktadienio vakarą dar kartą buvo galima įsitikinti, kad per tiek metų ši organizacija subūrė draugėn drąsius, vardan kilnaus tikslo nebijančius iš savęs pasijuokti žmones. „Liūtų televizijoje“ parodytos laidos-dainos buvo viena už kitą šmaikštesnės ir originalesnės. Vien ką reiškė „liūto“ Dariaus Jankausko įkūnyta Lolita Zero ar Aidas Kėsas Nijolės Tallat-Kelpšaitės vaidmenyje. Žiūrovai aplodismentų negailėjo.

„Šis renginys yra puikus pilietiškumo pavyzdys, skatinantis atjautos ir bendruomeniškumo jausmą. Linkiu jums neišsenkančio tikėjimo savo darbų reikšme“, – po koncerto kalbėjo Seimo narys Jonas Varkalys. „Lions“ klubas jau 12 metų sugeba mus sukviesti su šypsena ir gera idėja. Išeisime laimingi, kad galėjome prisidėti prie jų kilnaus darbo, kiekvienas euras, įmestas į taupyklę, atiteks kilniam tikslui – padėti vaikams, ištiktiems vienokios ar kitokios negalios. Atrodo, būtų galima tuos pinigus paprastai surinkti ir įdėti į taupyklę, nerengiant koncerto, bet jį organizuoti reikia. Ne tik dėl to, kad galėtume pasilinksminti, bet kad pasijustume kaip bendruomenė, kaip žmonės, galintys padėti vieni kitiems. Aš, kaip meras, esu dėkingas jums už indėlį, gerą darbą, pavyzdį, kad reikia padėti tam, kuriam sunku. Tikras lietuvis, tikras žemaitis yra jautrus ir sugebantis padėti. Tai jūs ir parodote, ačiū už tai“, – sveikindamas renginio dalyvius ir „Liūtų“ komandą, sakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Kaip įprasta, paramos koncerto lėšos skirtos pagalbos reikalingiems vaikams ir jaunimui. Šiais metais 200 eurų dovanota trimečiui Antanui Masiliauskui. Jis turi Dauno sindromą, diagnozuotas mišrus raidos sutrikimas. Berniukas šeimoje auga su dar 5 vaikais. Pasitarus su vaiko gydytojais, nuspręsta už gautus pinigus Antanukui įrengti žaidimų kampelį. Trimetė Viktorija Bumblytė nestovi ir nesėdi, be aplinkinių pagalbos nevaikšto. Už 400 eurų jai bus nupirkta speciali lovytė ir ortopedinis čiužinys. Vienuolikmetei Evelinai Ribokaitei prieš porą metų nustatyta kraujo liga – leukemija. Mergaitei atlikta kaulų čiulpų operacija. Šiuo metu Evelina sveiksta, visgi dažnai tenka lankytis Santariškių klinikose Vilniuje. Kelionės išlaidoms padengti mergaitės šeimai skirta 500 eurų. Septyniolikmetis Tomas Ubartas taip pat susirgo kraujo liga – limfoma. Vaikinas dėl ligos nutraukė mokslus gimnazijoje, šiuo metu gydosi Santariškėse. 500 eurų parama Tomui taip pat skirta kelionėms iš namų į Vilnių.

5 metų Rugilei Tarvydaitei prieš porą metų jau buvo suteikta pagalba. Tąkart mergaitė dėl ligos negalėjo vaikščioti. Džiugu, kad šiemet į sceną Rugilė užlipo jau pati. Mergaitę vis dar kankiną stuburo bėdos, todėl jai už 200 eurų nupirktas specialus medicininis korsetas. Modestas Grauslys pagalbos taip pat sulaukia ne pirmą kartą. Dienos šviesos nematantis vaikinas dosnių plungiškių dėka, būdamas šešerių, sulaukė jam svarbios dovanos – klarneto. Dabar Modestui jau 22 metai. Vaikinui šįkart finansinės pagalbos reikia ne norint pagerinti sveikatą, tačiau siekiant kitų svarbių tikslų. Modestas – sportininkas, aktyviai ir sėkmingai dalyvauja neįgaliųjų sporto varžybose. Jis – bėgimo bei šuolio į tolį Lietuvos ir Europos čempionas. 300 eurų jam skirta kelionės išlaidoms į gegužę Barselonoje vyksiantį čempionatą.

Veronikai Viržintaitei – 26-eri. Būdama 18 metų, mergina susirgo reta genetine liga, pasireiškiančia sutrikusia koordinacija, veido raumenų tampymais, sudėtingesniu bendravimu su aplinkiniais. Veronikos gydymo Ligonių kasos nekompensuoja. Artimieji pastebėjo, kad ligos varginamos merginos emocinę ir fizinę savijautą pagerina delfinų terapija. Taigi neabejingų plungiškių dėka už 400 eurų nupirkti 5 seansai su šiais gyvūnais.

Kitos naujienos