Plungės LIONS klubas žinomas visoje šalyje, o jo nariai visados pateikiami pavyzdžiu

2022 m. sausio 4 d.

Plungės LIONS klubas jau daug metų žinomas plungiškiams savo labdaringa veikla. Savo labdaros koncertuose, kuriuose patys klubo nariai tampa ir režisieriais, ir atlikėjais surenkamos lėšos atitenka vaikams, kuriems tokios pagalbos reikia labiausia. Koncertai, apie kuriuos jau žinoma visuose šalies kampeliuose, nėra vienintelė pagalbos vaikams priemonė. Dalinama iš Norvegijos LIONS klubų gauta labdara, remontuojamos šeimų gyvenamos patalpos ir kita. Laikotarpiu, kai masiniai susirinkimai – koncertai nėra galimi, klubas ėmėsi projektinės veiklos. Imtas ruošti projektas „Multisensorinio kambario vaikams, turintiems autizmo, judėjimo, raidos ir psichologinių problemų, įrengimas vaikų darželyje „Pasaka“ Plungės mieste“. Didžiulį darbą ruošiant ir pateikiant šį projektą atliko klubo narys Aidas Kėsas, to meto klubo prezidentas Gediminas Norvaišas, klubo nariai Darius Jankauskas, Petras Gotautas. Projekto ruošimui ir įgyvendinimui paprastai skiriami du metai, tačiau plungiškiams pakako pusės metų. Neregėti tempai buvo pagimdyti begalinio entuziazmo.

Darželis „Pasaka“ pasirinktas neatsitiktinai. Daug metų Plungės LIONS klubas su šia organizacija palaiko glaudžius ryšius: buvo perkami dviračiai ir kiti įrenginiai vaikams su specialiaisiais poreikiais, visiškai neseniai įrengtas vaikams „Žaliasis tunelis“, kurį klubo nariai montavo patys. Kita vertus darželyje dar nuo 1995 metų teikiama specialioji pagalba ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, turintiems specialiųjų poreikių.

Gavusi plungiškių projektą, pasaulinės LIONS organizacijos fondas Amerikoje – LCIF (LIONS Clubs International Foundation) , netruko priimti sprendimą: projekto, kurio bendra vertė 49 tūkst, JAV dolerių paskyrė klubui daugiau kaip 30000 USD. Tiesa likusiais turėjo pasirūpinti klubas. Pagalbos ranką čia greitai tiesė projekto partneriai Palangos ir Telšių moterų klubai, Tauragės LIONS klubas. Be UAB STRATEGAS, UAB LITNAGLIS, UAB MANTEMIJA, UAB JANRA, UAB VENSVA, UAB REINMEDA ir kitų plungiškių pagalbos nebuvo apsieita.

Tad į multisensorinio kambario atidarymo iškilmes darželyje visi rinkosi geros nuotaikos: didžiulis darbas atliktas. Popietę rikiavęs buvęs klubo prezidentas Gediminas Norvaišas, tiek ir šių metų klubo prezidentas Vytautas Tumas dėkojo buvusiai Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatorei Daivai Grikšienei iš Šiaulių, šių metų gubernatoriui Andriui Stasiukynui padėjusiems ir patarusiems ruošiant ir įgyvendinant projektą. Didžiulė padėka išreikšta ir projekto rangovui UAB SLAUGVITA, kurios marketingo vadovė Erika Bučienė padėjo suprojektuoti, sukomplektuoti multisensorinio kambario įrangą. Šventėje kalbėję abu gubernatoriai pažymėjo Plungės LION klubo veiklos išskirtinumą šalies klubų tarpe, kas, jų manymu, sąlygota dideliu noru padėti vaikams ir asmeniniu klubo narių entuziazmu. Klubas žinomas visoje šalyje, o jo nariai visados pateikiami pavyzdžiu.

Plungės rajono mero padėką perdavė savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, pasidžiaugęs tuo, kad dar didelė grupė plungiškių ir Plungės rajono vaikų turės galimybę naudotis naujausiais mokslo išradimais.

Bene labiausia džiaugėsi „Pasakos“ direktorė Irena Petreikienė. Toks kabinetas bus dar viena pasaka, kurią kolektyvas seks vaikams. Ji pažadėjo, jog įrengtu kambariu galės naudotis ne tik“ pasakiečiai“, turintys negalią ar specialiuosius poreikius, bet ir kiti vaikai: emocijų turintiems specialiųjų poreikių.

Tad raudoną kambario atidarymo juostelę kirpo tie, kurie prie jo atidarymo prisidėjo labiausia: Plungės klubo prezidentai, apygardos gubernatoriai, projekto rangovės atstovė, darželio direktorė. Atvėrus duris, kunigui Kęstučiui liko pašventinti naują edukacinę erdvę ir joje dirbsiančius, kurie tuoj pat projekto rangovės atstovės Erikos ir buvo supažindinti su kambario galimybėmis bei jų poveikiu vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Graži šventė baigėsi, o pasaka darželyje bus sekama. Plungės LIONS klubas taip pat nežada sustoti. Ne veltui jų priesakas išreikštas talpiais, ženkleliuose šviečiančiais žodžiais: „Mes tarnaujame“. Tikėtina, kad ši tarnystė bus kūrybinga, vaisinga, nenutrūkstanti…

Plungės LIONS klubas, Rimantas Gentvilas