Naujienos

Penki LIONS klubai gavo tarptautines dotacijas ir įgyvendino aplinkosaugos projektus Lietuvoje

2021 m. birželio 14 d.

2020 m. pabaigoje net penkiems Lietuvos LIONS klubams buvo patvirtintos tarptautinės LIONS dotacijas aplinkosaugos projektams. Vieniems klubams šis LIONS organizacijos paskelbtas kvietimas teikti paraiškas tapo paskata susėsti ir sugalvoti visiškai naujų idėjų aplinkosaugos srityje, kitiems – tęsti jau pradėtus, ilgalaikius darbus.

„2020 m. sausio mėnesį po virtualaus Europos LIONS simpoziumo Europos šalių LIONS klubams buvo paskelbtas papildomas konkursas aplinkosaugos projektų dotacijoms gauti. Džiugu, kad paraiškas šiam konkursui teikė net penki Lietuvos LIONS klubai ir jie visi gavo finansavimą, o kiek trūko – papildė savomis lėšomis ir savo miestų bendruomenėse sėkmingai įgyvendino aplinkosaugos projektus“, – sakė LIONS apygardos 131 gubernatorė Daiva Grikšienė.

Įtraukė vaikus

Telšių moterų LIONS klubo prezidentė Brigita Petkevičienė pasakoja, kad jeigu ne šis pakvietimas siekti dotacijų, gal nebūtų gimusi ir pati projekto „Kartu į žalesnį rytojų“ idėja.

„Telšiuose, Masčio ežero pakrantėje, pasodinome Gudobelių giraitę. Sodinome ją kartu su rajono vaikų lopšelių–darželių vaikais ir „Vilties“ suaugusiųjų lopšeliu-darželiu. Šiuo projektu ir miestą papuošiame, ir gamtą gyviname, ir edukuojame vaikus, nes jie patys sodino, dabar ateina, prižiūri savo medelius, tėvams parodo. Vaikai suvokia, kad medelis auga kartu su jais. Tikime, kad tai paskatins juos labiau saugoti gamtą“, – pasakojo B. Petkevičienė.

Vietoje planuotos paskaitos vaikams Telšių „liūtės“ išleido edukacinį filmuką apie aplinkos saugojimą Kiekvieną medelį puošia to lopželio-darželio, kurio vaikai jį pasodino, lentelė. Visą gudobelų giraitę žymi užrašas, kad projektą vykdė Telšių moterų LIONS klubas.

Pastatė žaliąjį tunelį vaikams

Plungės LIONS klubas taip pat įgyvendino projektą, skirtą vaikų pilietiškumo, ekologinio sąmoningumo ugdymui, vaikų ir bendruomenės įtraukimui į aplinkosauginę veiklą. Partneriais Plungės „liūtai“ pasirinko lopšelį-darželį „Pasaka“, dalyvaujantį ekologiškumo ir gamtosaugos ugdymo programose.

Projekto „Žaliosios, pažintinės ir edukacinės zonos kūrimas“ metu 2021 m.  balandį Plungės „liūtai“ įrengė vaikams pažintinį „Žaliąjį tunelį“.

„Klubo vyrai pastatė 8 metrų ilgio ir 3 metrų pločio tunelį su stogeliu, metaliniu tinklu. Apsodinome jį vijokliniais augalais – penkialapių vynvyčių ir lipniųjų gebenių sodiniukais. Pasitarėme su darželio personalu, kad tai bus ir žaisminga vaikams, ir tarnaus kaip prieglobstis nuo lietaus ir saulės“, – atliktus darbus apibūdino Plungės LIONS klubo prezidentas Gediminas Norvaišas.

Plungės LIONS klubo draugystė su „Pasaka“ – ypatinga. Tai vienintelė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Plungės mieste ir rajone, teikianti specialiąją pagalbą ikimokyklinio ir priešmokyklinio  amžiaus vaikams, turintiems įvairių raidos sutrikimų. Tad naujasis LIONS projektas „Žaliasis tunelis“ kasdien darys teigiamą poveikį 22 specialiųjų poreikių vaikams.

Atsodino pušynėlį

Marijampolės apskrities LIONS klubas, pasinaudojęs tarptautine LIONS parama, „pagydė“ dar 2008 m. klubo narių pasodintą pušynėlį Marijampolės centre, prie Dramos teatro.

„Dalis pušelių tąkart neprigijo, kai kurios buvo išlaužytos. Todėl šių metų projekto lėšomis atsodinome pušeles ir įtraukėme mažosios architektūros elementą – šalia pušynėlio pastatėme suolelį su mūsų klubo ženklu ir data“, – džiaugėsi Marijampolės apskrities LIONS klubo prezidentas Gintautas Žilinskas.

Pirmąją 2021 m. birželio savaitę LIONS klubas įteikė šio suolelio „pasą“ Marijampolės miesto merui Povilui Isodai.

Papuošė Santaros klinikų aplinką

Vilniaus moterų LIONS klubas jau aštuonerius metus prisideda prie Santaros klinikų aplinkos puoselėjimo bei gražinimo: vasarą klinikų pacientų ir lankytojų akį ir širdį džiugina rožynai, pavasarį – pražystantis sakurų sodas, pilkųjų lanksvų krūmai, skulptūros „Miegantis angelas“ želdynai.

„Šiemet šiam gražiam projektui klubas gavo 250 eurų dotaciją iš tarptautinės LIONS organizacijos. Gegužės 12 d. susirinkusios klubo moterys pasodino 45 smilgas, 30 šalavijų ir 30 ežiuolių. Į kompoziciją įpynėme raudonųjų burokėlių ir dar keletą stebuklingų sėklų, kurios pražydusios papuoš augalų kompozicijas“, – pasakojo Vilniaus LIONS moterų klubo prezidentė Ilona Skiparienė.

Ji pabrėžė, kad klubo narės parinko daugiamečius augalus, todėl šis grožis – ilgalaikis, akį džiugins dar ne vienerius metus.

Gudobelės sostinės dangoraižių rajone

Vilniaus Kristoforo LIONS klubo prezidentas Andrius Kotovas pasakoja, kad pradinė klubo narių idėja buvo sodinti medelius kartu su organizacijos  „Vilnius Social Club“ vaikais ir paaugliais, tačiau karantinas pakeitė planus.

„Vietoj to medelius sodino patys klubo nariai, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe. Geras jausmas – puošti Vilnių, konkrečiai – Konstitucijos prospektą, kur pasodinome 18 gudobelių. Tikimės, kad Vilnius bus dar žalesnis ir gražesnis“, – reziumavo A. Kotovas.

LIONS talka ir miško maudynės

2021 m. birželio 19 d. visi LIONS klubų nariai ir kiti savanoriai kviečiami į dar vieną ypatingą aplinkosaugos iniciatyvą. Kuršių nerijoje, Gintaro įlankoje, Lietuvos LIONS klubų asociacija organizuoja talką su miško maudynėmis.

„LIONS bendruomenė jau tradiciškai, kelintus metus susirenka prasmingai veiklai Kuršių nerijoje. Savanorystės tema šiais metais ypač aktuali, todėl šįkart kviečiame prisijungti visus norinčius savanoriauti, padėti prižiūrėti Kuršių nerijos gamtą ir turiningai praleisti laiką“, – kvietė Lietuvos LIONS gubernatorė Daiva Grikšienė.

„Po talkos kartu su profesionale gide leisimės į miško maudynes po Juodkrantės sengirę. Miško maudynės paremtos japonų mokslininkų įrodymais, kad pasivaikščiojimas miške mažina kraujo spaudimą ir streso pojūtį, gerina nuotaiką bei gebėjimą susikaupti. Po dienos miške išnyksta nerimas, grįžta gilus miegas. Miškas ne tik stiprina įmuninę sistemą, bet ir padeda atsigauti po emocinių traumų, tad kviečiame įgyti šios unikalios patirties“, – supažindino šios iniciatyvos kuratorė, Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubo narė Karolina Ciplytė.

LIONS talkos pradžia: 10 val. Gintaro įlankoje, Juodkrantėje.

Organizatorius: LIONS klubų asociacija

Partneris: Kuršių nerijos nacionalinis parkas

Daugiau apie LIONS labdaros bendruomenę Lietuvoje: https://www.lionsclubs.lt/

Daugiau apie miško maudynes čia: https://shinrinyoku.lt/

 

Kitos naujienos