Naujienos

Multisensorinė klinika vaikams Alytaus mieste

2021 m. spalio 20 d.

Alytaus miesto poliklinikos psichikos sveikatos centre atidaryta multisensorinė klinika vaikams.

Klinikoje įrengti 4 specialūs kabinetai – minkštas žaidimų, tamsusis ultravioleto, žaidimų ir edukacinis. Juose sukurta aplinka stimuliuoja jausmus ir emocijas, gerina suvokimą bei dėmesio koncentraciją, atmintį, pažinimą bei lavina kalbą, sukelia laimės pojūtį, gerina judėjimo funkcijas, laikyseną, mažina agresiją ir baimes, mažina išsiblaškymą, o kartu gerina tarpusavio santykius ir psichosocialinę adaptaciją.

Klinikoje dirba kvalifikuoti specialistai. Gydymas teikiamas visos Lietuvos vaikams, su gydytojo siuntimu ir finansuojamas iš ligonių kasų.

Klinikos projektą įgyvendino Alytaus LIONS moterų klubas bendradarbiaujant su Lions Clubs International Foundantion.

Pirmaujančių terapiautų ir institucijų visame pasaulyje atlikti išsamūs tyrimai įrodė teigiamą poveikį šiems asmenims: su psichikos ligomis, autizmo spektro sutrikimais, ADHD (dėmesio deficitas), lėtiniais skausmais, demencija, įgytais smegenų sutrikimais (ABI), sutrikusiais motoriniais gebėjimais. Poveikis jaučiamas socialinės atskirties sukeltiems padariniams mažinti, reabilitacijai po onkologinių susirgimų, streso valdymui, agresijos, prievartos, nerimo ir blaškymosi mažinimui; taikoma kaip papildoma priemonė savižudybių prevencijoje, valgymo, miego, mokymosi ir kt. sutrikimams.

 

Kitos naujienos