Naujienos

Metų kauniete 2021 tapo retų ligų specialistė ir visuomenininkė M. Dambrauskienė

2022 m. kovo 8 d.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kovo 8d. buvo pagerbtos Kauno ir kauniečių labui besidarbuojančios moterys. „Metų kaunietės“ rinkimuose, skirtuose nusilenkti gerumui, veiklumui ir nuoširdžiam rūpesčiui aplinkiniais, nugalėjo Kauno klinikų vaikų neurologė, ilgametė kraujo donorė, daug prasmingų iniciatyvų įgyvendinusio Kauno moterų LIONS klubo prezidentė Milda Dambrauskienė. 

„Atrodė, kad tikrai yra vertesnių už mane būti finale. Aišku, sudėtinga palyginti, kiekviena darom savo darbus, labai skirtingos sritys“, – finalo dalyves lygino M.Dambrauskienė. Daugiausiai dėmesio projekto metu ji sakė sulaukianti iš seniau konsultuotų ar pastaruoju metu konsultuojamų pacientų, jų artimųjų. Kai kurie šie vaikai jau spėjo ir užaugti. Dalyvavimas „Metų kaunietės“ rinkimuose tapo proga net ir jos buvusiems studijų LSMU draugams, KTU gimnazijos bendruomenei atnaujinti pažintį. Rinkimuose ją aktyviai palaiko ir medikų bendruomenė, LIONS klubai, kraujo donorystės aktyvistai ir kt. Ją maloniai nustebino, kad šiųmetes dalyves aktyviai palaiko ir ankstesnių metų „Metų kaunietės“ dalyvės.

Jos pačios simpatijos atitekusios „Niekieno vaikų“ ir šios organizacijos atstovei Vaidai Rudminienei. „Mes ligoninėje matome, kokia svarbi šios organizacijos veikla, kai vienišiems nepažįstamiems vaikams savo laiką, žmogišką šilumą, meilę skiria ir vyrai, ir moterys“, – kalbėjo kaunietė. Anot jos, atskirų asmenybių ir ištisų organizacijų prasmingos veiklos platesnis pristatymas – didžiulis „Metų kaunietės“ projekto indėlis.

„Gauname progą pamatyti, sužinoti apie įvairias veiklas, prasiplečia akiratis, o kai kuriems gal net tampa paskatinimu patiems prisijungti prie tokios veiklos. Man taip kažkada buvo su kraujo donoryste. Iš pradžių atrodė, kad kraujo aukojimas yra labiau tvirtų vyrų supermenų reikalas, bet žiūrėdama į moterų pavyzdžius ir pati įsitraukiau“, – pasakojo M.Dambrauskienė, pridūrusi, kad šie rinkimai nėra tik vienkartinis momentas. Buvimas finale, o ypač Metų kaunietės titulas labai įpareigoja tęsti darbus ir imtis dar kitų.

Tradicijos tęsiamos Į „Metų kaunietės“ rinkimų dalyvių pagerbimo ir padėkos joms vakarą susirinkę žmonės sakė besidžiaugiantys, kad tęsiama tradicija viešinti gerus darbus, skleisti žinią apie prasmingą veiklą, ja užsiimančias moteris, pagerbti jas, padėti ir kartu kitus įkvėpti imtis prasmingų darbų.

Tai savo kreipimusi į projekto organizatorius ir finalo dalyves akcentavo ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. „Kaunas turi gražią tradiciją kasmet pagerbti drąsias, stiprias, talentingas pasiaukojančias ir išskirtines moteris. Gaila, kad šiemet konkurso džiaugsmą temdo Rusijos agresija prieš Ukrainą. (…) Kita vertus, tai mums dar kartą primena, kokios svarbios savybės yra vienybė ir atjauta“, – kalbėjo šalies vadovas. „Noriu nuoširdžiai padėkoti už pastangas, ryžtą vienybę ir nuoširdų norą padėti tiems, kam tos pagalbos labiausiai reikia. Eikite tuo keliu. Veskite juos kitus. Stiprinkite bendruomenę ir visą Lietuvą“, – linkėjo G. Nausėda.

 

Kitos naujienos