Naujienos

LIONS švenčia įkūrėjo Melvino Jones savaitę

2020 m. sausio 16 d.

Šią savaitę minime LIONS organizacijos įkūrėjo Melvin Jones gimtadienį. 1879 metų sausio 13-ąją gimęs vizionierius sukūrė aukštomis vertybėmis ir tvirtais principais grįstą LIONS judėjimą, kuris gyvuoja jau 103 metus.

1917 metais M. Jones, garsus Čikagos verslininkas, draudimo kompanijos vadovas, kartą per mėnesį lankydavosi verslininkų klube. Paprastai verslininkai kalbėdavosi apie lobizmą, tačiau dinamiškas ir geraširdis M. Jones jautė: „toli nenukeliausi, jei nepradėsi dalintis su kitais“. Jam nepakako vien verslininkų klubo veiklos, M.Jones turėjo platesnę viziją, pagrįstą LIONS pavadinime užšifruotomis vertybėmis: laisvė (angl. „Liberty“), intelektas („Intelligence“) ir mūsų tautų saugumas („Our Nations Safety“).

Kartą jis pasiūlė verslininkams: „mes užaugome Čikagoje, gavome čia išsilavinimą, sukūrėme savo verslus; esame turtingi todėl, kad Čikagos žmonės naudojasi mūsų paslaugomis ir perka mūsų prekes; taigi, turėtume padaryti kažką gero šiai bendruomenei“. Visi verslo klubo nariai pritarė M. Jones pasiūlymui. Kai „daryti gera bendruomenei“ jiems patiko, čikagiškiai pagalvojo – kodėl gi nepasiūlius šios mintiems kitų miestų verslo klubams.

Taip Čikagos klubo verslininkų idėjos paplito po JAV, persikėlė į Meksiką ir kitas šalis. 1926 metais Melvin Jones atsisakė savo draudimo verslo, tapo oficialiu LIONS organizacijos vadovu ir visas jėgas skyrė LIONS plėtrai bei kryptingam augimui. Dabar M. Jones įkurta klubinė labdaros organizacija yra didžiausia pasaulyje.

M. Jones lyderystė, atkaklumas, organizaciniai gebėjimai ir tikėjimas visuomenine veikla paklojo pagrindą plėstis ir augti LIONS organizacijai tarptautiniu mastu. Šiandien LIONS idėjos puoselėjamos jau 210 pasaulio šalių, 48 tūkst. klubų su beveik 1,5 mln. narių, tarp jų – 34 Lietuvos LIONS klubuose su daugiau kaip pusseptinto šimto narių. Jie visi ištikimi M. Jones užrašytam principui – ne siekti asmeninės naudos, o tarnauti bendruomenei.

Kasmet skiriami Melvin Jones vardo garbės apdovanojimai. Tai – aukščiausias LIONS įvertinimas, suteikiamas daugiausiai prie humanitarinės veiklos prisidėjusiems žmonėms, skleidžiantiems atjautą, rodantys dosnumą ir rūpestį likimo nuskriaustais žmonėmis. Jį gali gauti ne tik „liūtai“. Melvin Jones apdovanojimą gali gauti žmonės, LCIF (LIONS Clubs International Foundation) paaukoję 1 000 ir daugiau JAV dolerių arba žmonėms, kuriems paaukojo kiti. Aukoti gali ne tik pavieniai žmonės, bet ir klubai, apygardos.

Nuo 1973 m. pasaulyje jau suteikta daugiau kaip 440 tūkst. šių apdovanojimų. Melvin Jones apdovanojimai ir įnašai suteikia galimybę LCIF plačiai tarnauti pasaulio bendruomenei. Už šias lėšas pasaulyje statomos ir įrengiamos medicinos įstaigos, finansuojami rekonstrukcijos projektai po stichinių ir kitų didelio masto nelaimių, vykdomos vaikų socialinių įgūdžių stiprinimo, sveikatos priežiūros, aplinkosaugos ir kitas programos.

Daugiau informacijos ir vaizdo siužetas – ČIA

LIONS veikla apima pagalbą bendruomenėms, paramą žmonėms, kuriems labiausiai jos reikia, lyderių ugdymą, bendravimą ir bendradarbiavimą. LIONS klubai veikia penkiomis strateginėmis veiklos kryptimis: teikia pagalbą turintiems regėjimo negalią, padeda sergantiems diabetu ir onkologinėmis vaikų ligomis, mažina skurdą pasaulyje bei rūpinasi aplinkos apsauga.

Kitos naujienos