LIONS su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga ieško bendrų iniciatyvų nacionaliniu mastu

2020 m. spalio 15 d.

Šiandien, spalio 15-ąją, Lietuvoje ir pasaulyje švenčiama Baltosios lazdelės diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią akių ligoms.

Lietuvos LIONS klubų asociacija bendradarbiauja su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga ir ieško bendrų iniciatyvų nacionaliniu mastu.

LIONS organizacijos dotacijų programa „SightFirst” šiemet švenčia jau 30 metų – per tą laiką globali mūsų organizacija padėjo daugiau kaip 30 mln. žmonių, turinčių regėjimo negalią. Parama regėjimo negalią turintiems žmonėms yra pati seniausia LIONS klubų veiklos sritis visame pasaulyje – nuo tada, kai 1925 metais garsi JAV visuomenės veikėja Helen Keller, turėjusi klausos ir regėjimo negalią, oficialiai paprašė LIONS klubų būti „aklųjų riteriais kryžiaus žygyje prieš tamsą”.

Visi LIONS klubai gali kreiptis į LCIF „SightFirst” fondą paramos įvairiems projektams, kurių tikslas – padėti žmonėms su regėjimo negalia ir užsiimti akių ligų prevencija.

Gubernatorė Daiva Grikšienė, susirašinėdama su LIONS globalių sveikatos inciatyvų ir „SightFirst” fondo koordinatoriumi iš JAV Brandon John Williams, sulaukė kvietimų Lietuvos apvygardos klubams teikti paraiškas. Pasak koordinatoriaus, šis fondas skiria paramą kokybiškiems projektams, kurie yra ekonomiški, teisingi ir tvarūs, daugiausiai dėmesio skiriant infrastruktūros plėtrai, mokymams, akių priežiūros paslaugų teikimui ir švietimui apie akių sveikatą. „SightFirst” fondo stipendijos apima visas pagrindines regėjimo praradimo priežastis ir siekia tvaraus problemų sprendimo. „SightFirst” dotacijos paprastai neskiriamos akliesiems reikalingų debesų technologijų ar mobiliųjų telefonų programėlių kūrimui.

Šiemet su covid-19 susijusi situacija sustabdė LIONS klubų Baltosios lazdelės dienai skirtus renginius, tačiau kviečiame pasiklausyti prieš pat Kalėdas transliuotos aklųjų ir silpnaregių bendruomenei skirtos laidos „Aklas pasimatymas” pokalbio su Lietuvos LIONS klubų nariais ir pasiskaityti apie pernai metų LIONS klubų iniciatyvas, skirtas Baltosios lazdelės dienai.

Visą informaciją apie „SightFirst” fondo paramą rasite čia: https://www.lionsclubs.org/en/give-our-focus-areas/vision/sightfirst

Radijo laida „Aklas pasimatymas” su LIONS nariais: Aidu Kėsumi, Daiva Grikšiene, Gintautu Piragiumi, Nijole Pukėnaite ir kt. http://goldfm.lt/podcast/lions-misija/aklas-pasimatymas-2019-12-22_internetas

DELFI straipsnis apie LIONS iniciatyvas Baltosios lazdelės dienos proga: Ukmergės centre – „Anties” daina užrašyta Brailio raštu