Naujienos

LIONS plačiai paskleidė žinią apie Gerumo dieną

2020 m. lapkričio 23 d.

LIONS klubai kuria naują tradiciją ir šiemet lapkričio 13-ąją, per pasaulinę Gerumo dieną, pirmą kartą paskelbė „Atvirų skambučių dieną“ kiekviename klube, kviesdami bendruomenės narius drąsiai kreiptis ir išsakyti savo pasiūlymus, kuo galime būti geri. Daug skambučių būtent tą dieną nesulaukta, tačiau žinia pasklido tikra – klubai jau derinasi veiklas.

Šią dieną keletas LIONS klubų sukirto rankomis su aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“ organizatoriais dėl bendrų veiksmų ir talkų konkrečiame mieste – visų keturių Kaune veikiančių LIONS klubų valdybos jau koordinuoja tarpusavio veiksmus dėl dalyvavimo akcijoje „Darom“.

Kėdainių moterų LIONS klubo prezidentė Jurgita Grigienė Gerumo dieną užmezgė ryšį su Moterų krizių centro vadove, aiškinosi šiuo metu esamą situaciją bendruomenėje. Sutarusios dėl ilgalaikio bendradarbiavimo su Moterų krizių centru, liūtės nuvežė dovanų Moterų krizių centro globojamoms Laikino apgyvendinimo namuose gyvenančioms mamoms.

Į Telšių moterų LIONS klubą kreipėsi Telšių krizių centro atstovai dėl pagalbos moteriai. Klubo narės šiuo metu tariasi, kuo gali padėti šiai moteriai, o klubo prezidentė Brigita Petkevičienė sakė: „bendruomenė mus žino ir kreipiasi – visos dienos tampa Gerumo, kai išgirsti ir gali padėti“.

Palangos moterų LIONS klubas sulaukė skambučio iš mamos, auginančios mergaitę su negalia, prašančios padėti jos dukrai – nupirkti delfinų terapijos seansų. „Papasakojau šiai mamai apie Gerumo dieną, ji džiaugėsi ir suprato, kad prašymą išpildysime“, – šypsojosi klubo prezidentė Raimonda Mitkuvienė.

Šiaulių LIONS klubas Gerumo dieną tradiciškai tvarkė miesto senąsias kapines.

Tauragės LIONS klubo prezidentas Valdas Latoža pasakojo, kad nors pandemija stipriai keičia klubo planus, tačiau tauragiškiai vis tiek nusiteikę aktyviai daryti tai, dėl ko ir susirinko būti „liūtais“. „Gruodį planavome Kalėdinį Gerumo renginį, tačiau viską turėsime perkelti pavasariop. Kalėdomis tuo metu nebekvepės, tačiau Gerumo bus tikrai daug! Lapkričio 13 d. visam pasauliui minint Gerumo dieną, tikrai negalėjome nesijungti prie LIONS apygardos 131 iniciatyvos – užmegzti artimesnį ryšį su savo bendruomene. Buvome gavę 18-metės Lauros istoriją, kuri mus pačius privertė susimąstyti, o daugeliui klubo narių tapo gražiu pavyzdžiu, kiek jaunas žmogus, nepaisant patirtų išgyvenimų, turi savyje pozityvo, gėrio, o svarbiausia – noro siekti! Gerumo dienos proga ir klubo nario Tado Jaručio operatyvumo dėka, įteikėme mūsų mažą liūtišką dovaną Laurai – lovą, spintelę, kėdžių. Tegul tai būna įrodymas, kad gerumo pasaulyje yra daugiau!“, – įspūdžiai dalinosi V. Latoža.

Apie Gerumo dieną

Primename, kad Gerumo diena gimė 1997 m. lapkričio 13 d., kai kelios humanitarinės organizacijos pasirašė „Gerumo deklaraciją“ ir pradėjo Pasaulinį gerumo judėjimą.

Kiekvienas pilietis šią dieną kviečiamas padaryti po tris gerus darbus. Pavyzdžiui, padovanoti knygų, maisto, drabužių ar kitaip atliepti bendruomenės poreikius, sakyti gerus žodžius, šypsotis nepažįstamiems praeiviams, užleisti vietą viešajame transporte. Apsikabinę draugą, palaikyti jį glėbyje ilgiau – kartais ilgo apsikabinimo užtenka, kad žmogus pasijaustų geriau (koronaviruso metu ši paskata negalioja).

Ši diena taip pat yra priminimas formuoti kasdienius įpročius, rodančius ir skleidžiančius gerumą: palaikyti atidarytas duris, pasakyti kaimynui komplimentų, nuoširdžiai išklausyti savo vaikus.

Gerumo diena iškart sulaukė pripažinimo pasaulyje. Skirtinguose miestuose šią dieną vyksta įvairių iniciatyvų: koncertai, gerumo kortelių dalyba ir netikėtos gerumo akcijos, pavyzdžiui, žmonės apmoka kažkieno pirkinius ar padeda nešti pirkinių krepšius.

Pasaulinio gerumo judėjimo tikslas – paprastas: skatinti gerumą visuomenės narių tarpe. Lapkričio 13-ąją švenčiamos Gerumo dienos idėją organizatoriai apibūdina tokiais žodžiais: „norime vienyti žmones, pabrėždami gerų darbų svarbą bendruomenėse, sutelkti dėmesį į pozityvią jėgą, kurią mes turime, ir priminti, kad gerumas yra tas siūlas, kuris mus visus jungia“.

Atskiras dėmesys šią dieną skiriamas vaikams. Gerumo diena – puiki proga su vaikais kalbėtis apie patyčių prevenciją ir kaip kiekvienas jų gali būti geras mokykloje. Kaip svarbu apginti tuos, iš kurių šaipomasi – auginkime drąsius vaikus, kurie bus geri suaugusieji.

Medikai paskaičiavo, kad žmonių, kurie yra pilni gerumo ir jų veikla skleidžia gerumą, organizmuose gaminasi 23 proc. mažiau kortizolio, mažiau streso hormonų. Tai reiškia, kad gerumą skleidžiantys žmonės lėčiau sensta.

Gerumas ya tiesiogiai susijęs su ryšio mezgimu. Tai puiki diena parodyti savo išradingumą ir sugriauti rutiną, nes dauguma žmonių gyvena taip susitelkę į savo rūpesčius, kad lengvai pamiršta akimirkai stabtelėti ir pagalvoti apie tai, kokie yra juos supančių žmonių poreikiai.

Kitos naujienos