LIONS LYDERYSTĖS MOKYMAI 2023 m.

2023 m. vasario 11 d.

Jau kelinti metai organizuojame lyderystės mokymus, kuriuose kviečiami dalyvauti visų LIONS klubų atstovai. Visada smagu susitikti, bendrauti, dalintis patirtimi, kartu mokytis.

2023 vasario 11 dieną LIONS lyderystės mokymai vyko Kėdainių rajone, „Varnupės“ sodyboje, kuriuose dalyvavo 70 LIONS narių iš 27 klubų. Pirmoje mokymų dalyje Kauno Tauro LIONS klubo prezidentas Rimantas Kaknevičius dalinosi patirtimi ir teorinėmis žiniomis tema „Lyderio vaidmuo valdant pokyčius organizacijose pagal I.Adizes“ (pranešimo skaidrės pridedamos). Rimanto teigimu: „Lyderystė yra svarbi valstybių, įvairų organizacijų, ir kompanijų sėkmingame vystymesi ilgalaikėje perspektyvoje. Lyderystė gali pasireikšti tik dirbant komandoje, kurioje kartu dirbdami įvairių kompetencijų žmonės gali jausti vadovų pagarbą ir pasitikėjimą. Todėl lyderio užduotis ir yra organizuoti komandas taip, kad suteiktų galimybę pasireikšti visiems bendro tikslo siekime, sugebėtų priimti kitų komandos narių nuomonę pasitikėdami jų kompetencija srityse, kuriose jie yra stipresni, ir tuo pačiu patys likti tarsi nematomi bendro darbo fone“.

Džiaugiamės, kad į mokymus atvyko Marijampolės apskrities LIONS klubo nariai Ugnius Alaunis (Všį Nupirk džipą Ukrainai organizacijos vadovas, vežėjas) ir Stasys Žaliabarštis (LIONS narys,  dalyvavęs generatorių vežime į Ukrainą), kurie pasidalino naujausiomis žiniomis iš LIONS apygardos organizuotos generatorių pirkimo ir perdavimo Ukrainai akcijos, papasakojo apie ukrainiečių išgyvenimus, pristatė tolimesnes rėmimo galimybes (drabužiai, medikamentai ir kt.).

Patirtimi dalinosi New Voices nominantai, kuriuos klubai pristatė kaip galimus pretendentus tapti vienu iš keturių New Voices nominantu skirtingose kategorijose: Lyderystės, Narystės, Marketingo ir Tarnystės. Išgirdome puikių patirčių ir sėkmės istorijų.

Antroje mokymų dalyje gerąją patirtimi dalinosi į mokymus pakviesti lektoriai Kristina Urbonienė (pedagogė, tarptautinių projektų dalyvė, asociacijos „Karjeros kodas“ įkūrėja) ir Sergėjus Staponkus – Seržas (pedagogas, skautų vadovas, savanoris įvairiose organizacijose). Buvo įdomu pasiklausyti asmenių patirčių ir savęs paieškose bei pasidalinta kaip būti laimingam.

Esame dėkingi Kėdainių moterų LIONS klubo narei Jurgitai Grigarienei už pravestą edukaciją –  gėlių lipdymą iš balto molio.  Ateityje tradiciškai šios gėlės bus parduotos, o surinktos lėšos panaudotos kilniems tikslams.

Tokie susitikimai mus suartina. Įgyjame naujų žinių ir pasidaliname praktine patirtimi, kaip tobulinti savo klubo veiklą, kaip pritraukti naujų narių, kaip išlaikyti klubo narių aktyvumą ir visų įsitraukimą, kaip skatinti motyvaciją būti liūtu, prisiimti atsakomybę ir kt. Lyderystė mums svarbi tiek profesinėje veikloje, tiek savanoriškoje veikloje.

Laukiame naujų lyderių apygardos valdyboje, laukiame jūsų naujų iniciatyvų.

Geriausias lyderis yra tas, apie kurį žmonės beveik nežino, tačiau kai jis įgyvendina savo tikslus, jie sako – mes patys tai padarėm.

Lao Tzu

Lyderio vaidmuo valdant pokyčius organizacijose pagal I.Adizes (pranešimo skaidrės)