Naujienos

LIONS ir diabeto klubai vienijasi kovai su cukriniu diabetu

2018 m. lapkričio 16 d.

Lietuvos diabeto asociacija ir Lietuvos LIONS klubų asociacija pasirašė generalinę bendradarbiavimo sutartį, kuri leis vykdyti daugiau diabeto prevencijos veiklų šalies mastu. Šalies diabeto klubams jau išdalyta 1500 LIONS klubų asociacijos nupirktų vienkartinių cukraus kiekio kraujyje matavimo juostelių.

„Pasaulyje cukriniu diabetu serga 1 iš 11 žmonių, sergančiųjų skaičius itin sparčiai auga. „Kai aš pati 1986-aisiais susirgau cukriniu diabetu, pasaulyje buvo 35 milijonai sergančiųjų, dabar jų yra 425 milijonai“, – ligos augimo mastus komentuoja Lietuvos diabeto asociacijos prezidentė Vida Augustinienė.

Sergantiems cukriniu diabetu svarbi materialinė pagalba, nes gydymas kiekvieną mėnesį gali kainuoti kelis šimtus eurų – tai yra didžiulės išlaidos, ypač vaikus auginančioms šeimoms. Taip pat itin svarbi ir ankstyva cukrinio diabeto diagnozė – tai padeda išvengti ligos komplikacijų ar šias atitolinti, todėl labai svarbu profilaktiškai tikrintis cukraus kiekį kraujyje.

„Diabeto profilaktika ir pagalba sergantiems šia liga yra viena iš prioritetinių LIONS organizacijos prioritetinių paramos sričių“, – pabrėžia Lietuvos LIONS klubų asociacijos gubernatorius Gintautas Piragius ir džiaugiasi užsimezgusiu bendradarbiavimu tarp šalies LIONS ir diabeto klubų.

Dėl nemokamų diabeto prevencijos patikrų Lietuvos gyventojai kviečiami teirautis savo miesto ar rajono diabeto klubo kontaktais, kurie skelbiami Lietuvos diabeto asociacijos interneto svetainės www.dia.lt nuorodoje „Kolektyviniai nariai“.

Kitos naujienos