Naujienos

LIONS dvasia ateina ne per jėgą ir ne iš reikalo (iš asm. užrašų)

2020 m. balandžio 8 d.

 

Vieta: JAV, Ilinijaus valstija, St. Charles (visai šalia Čikagos)
Laikas: 2020 m. vasario vidurys

Kas vyko:
I-ųjų vicegubernatorių-būsimųjų apygardų gubernatorių (FVDG/DGE) tarptautiniai mokymai
Kas dalyvavo: Viso pasaulio būsimi 2020-2021 m. LIONS gubernatoriai – jų per 700. Tarp jų ir Lietuvos LIONS klubų apygardos D-131 2019-2020 m. I-oji vicegubernatorė, būsimoji 2020-2021 m. gubernatorė Daiva Grikšienė.
Pagrindinė mintis: Gerumas svarbus, o istorijos motyvuoja
Šaltinis: Daivos užrašinė „Bright Ideas,…“, tapusi stalo knyga

Mokėmės tuo metu, kai Kinijoje ir Korėjoje jau sklandė COVID-19 pandemijos grėsmė, todėl tarptautiniuose mokymuose nedalyvavo šių šalių atstovai, tame tarpe ir tarptautinis LIONS prezidentas dr. Jung-Yul Choi iš Pietų Korėjos.

Tačiau susipažinome su vienu iš kandidatų į tarptautinius LIONS prezidentus Douglas‘u X. Alexander‘iu (JAV), kuris kalbėjo apie tarnystę vardan gėrio, apie tarnystę žmonėms, kuriems trūksta daugiau negu kiekvienam iš mūsų. Padarę tuos žmones laimingesniais, mes pasaulį bei patys save taip pat padarysime geresniais. Žodžių magija – ir ji veikia.

LIONS Clubs International (LCI) tikslas – iki 2020–2021 m. kadencijos pabaigos LIONS tarnystės misiją pasaulyje išplėsti dar stipriau – pasiekti 200 mln. LIONS narių.

LIONS veikla plati, ir kiekvienoje iš šių sričių atsitinka nuostabių istorijų – pasakokime jas. Veiksmai kalba garsiau nei žodžiai. Juk tiek fantastiškų darbų LIONS nariai padaro savo kontinentuose – pasakokime šias istorijas, kurios akivaizdžiai iliustruoja, kaip LIONS keičia pasaulį, motyvuoja daryti vis daugiau ir daugiau.

Kalbėkime konkrečiais pavyzdžiais, sudominkime žmones – ir jie patys belsis į klubų duris. Ne dėl įkyraus kvietimo, primestos idėjos žmonės ateina į LIONS, o dėl tikėjimo, dėl gerumu, dėl plačios širdies.

Kai žmogus, LIONS narys pasakoja žmonių gyvenimus keičiančias istorijas – jis tarsi išskleidžia sparnus ir inspiruoja kitus. Susitelkime į savo sėkmės, patirties, gerumo, užuojautos istorijas – tegul žmonės ne tik išgirsta, bet ir pajaučia.

Daug kas sako „esame užsiėmę, neturime laiko“, bet mes siūlome kitokį požiūrį: LIONS neprašo daryti kažką papildomai – tiesiog darykite tą patį, tęskite tuos pačius darbus toliau ir prisijunkite prie LIONS narių.

Savo klubų ir jų gerų darbų istorijas suguldykime į „online reports“ MyLCI sistemoje. Šių lakoniškų LIONS ataskaitų dėka galime rasti daugiau partnerysčių, pasitelkti kitų klubų patirtį, pritaikyti ją savo bendruomenėse, pritraukti naujų narių, indikuoti žmonių širdyse sukurto gerumo temperatūrą.

Kita idėja, kilusi iš bendruomenės iniciatyvos – dviračių projektas. Bendruomenė pageidavo turėti bendrai naudojamų dviračių. Reikėjo pinigų. Tad LIONS klubas sugalvojo pakviesti bendruomenės narius kasdien po 1 val. vaikščioti pėsčiomis po apylinkes ir rinkti šiukšles, butelius ir pan. Už gautus pinigus LIONS nupirko dviračius.

Ko labiausiai reikia konkrečiai bendruomenei – geriausia paklausti jos pačios. Pavyzdžiui, vienas LIONS klubas paklausė savo bendruomenės Amerikoje, ko reikėtų, kad jos nariai jaustųsi gerai. Bendruomenė nubalsavo už… šachmatų projektą – kad miestelyje atsirastų vieša vieta, kur galima būtų atėjus pažaisti šį „proto mankšta“ vadinamą žaidimą. Praėjo keli mėnesiai, ir LIONS sukūrė šachmatų klubą.

Svarbu suprasti, kad pati bendruomenė taip pat nori būti įtraukta į veiklą. Kai tai žinai ir įsiklausai, apjungti jėgas tampa labai lengvas ir natūralus procesas.

Vadovo-lyderio leitmotyvas: daryk daugiau, būk veiklesnis, būk daugiau nei tau atrodo, kad gali būti.

Apygardos gubernatorius nėra „greitoji pagalba“, kuri išgydo visas problemas. Jis tarsi siena, kuri klauso ir girdi visus LIONS narius. Sienos metafora galima pritaikyti ir Regionų bei zonų vadovams. Susitikimai su klubų prezidentais, kitais pareigūnais, diskusijos irgi sienoje atveria duris pasitikėjimui, bendravimui, įtraukimui.

Svarbu ne išlaikyti narius, o turėti geresnius klubus, į kuriuos patys žmonės norėtų ateiti ir siūlytų savo geranorišką pagalbą, prisidėtų prie projektų. Tad LIONS veikloje labai svarbi komunikacija. Vienok, gyvenime dažnai būna taip, kad problema būna ne komunikacijoje, o nenorėjime girdėti, įsiklausyti į kitus žmones, paremti kitų nešamas idėjas.

Į vieną LIONS klubą Amerikoje įstojęs naujas narys, entuziastingai įsitraukęs į LIONS judėjimą, per vienerius metus narių skaičių klubui padėjo išauginti nuo 5 iki 40 narių. Užteko žmogaus tikėjimo LIONS idėjomis, entuziastingos jų sklaidos ir asmeninio pavyzdžio. Net vieno žmogaus galia kartais būna neprilygstama. Juokaujama, kad dabar tai pats geidžiamiausias LIONS klubas Amerikoje – visi nori jam priklausyti. Kadangi klubas pritraukė daug narių, jie dabar net 6 dienas daro įvairias veiklas savo bendruomenėje. Kai turi tiek narių, nesudėtinga nuolat dirbti ir būti visuomenės akiratyje.

Pokytis (angl. „change“) – tai svarbiausias žodis, kalbant apie LIONS veiklą šiandien ir po 10 ar 20 metų. Ir kalbant apie LIONS narius – jeigu jie auga savo žiniomis, domėjosi spektru, intelektu, emocine būsena, tobulėja kaip lyderiai, reiškia, kad jie patys keičiasi, reiškia, kad jie keičia ir visuomenę, pasaulį, pagelbėdami žmonėms ne tik ligose, nelaimėse, bet ir kartu padėdami jiems augti, skatindami, drąsindami…

Kitos naujienos