Naujienos

Lietuvos LIONS skelbia akciją – Vaikas turi teisę augti sveikas

2021 m. lapkričio 30 d.

Kaskart kai gimsta kūdikis, pasaulis sušvinta galimybėmis.

Kartais taip nutinka, kad kūdikis gimęs ir augęs sveikas, staiga nustoja judėti, žaisti, valgyti, kol galiausiai lieka visiškai neįgalus. Šeima išgista diagnozę – spinalinė raumenų atrofija. Per akimirką sugriūna ne tik vaiko, bet kartu visos šeimos gyvenimas. 

Diagnozavus ligą naujagimiui, spinalinė raumenų atrofija – gydoma. Suteikus gydymą laiku, vaikas gyvena pilnavertį gyvenimą. Uždelsus ir ligai progresuojant – pasekmės negrįžtamos.

Iki šiol gimusiam kūdikiui Lietuvoje nėra atliekamas spinalinės raumenų atrofijos tyrimas. Mūsų Lions asociacija siekia, kad jau nuo 2022 m. kiekvienas Lietuvos naujagimis būtų ištirtas.

Vieno tyrimo kaina – 3 Eur.

Vieniems metams, kad kiekvienas Lietuvos naujagimis būtų tiriamas, reikalinga suma – 75000 Eur.

Kviečiame prisidėti, aukoti ir sukurti stebuklą kartu. Juk kiekvienas Lietuvos vaikas turi teisę augti sveikas!

Lietuvos Lions asociacija

Paskirtis: Auka

Paysera LT

LT123500010002249247

EVP3510002249247

Spinalinė raumenų atrofija – kas tai? Spinalinė raumenų atrofija, dar vadinama SRA, apibūdina įvairaus sunkumo genetinę ligą, kuriai būdinga motorinių neuronų žūtis ir su liga susijusios komplikacijos, pažeidžiančios visą organizmą. Irstant motoriniams neuronams mažėja raumenų masė, dėl to atsiranda raumenų atrofija. Priklausomai nuo SRA tipo, gali susilpnėti fizinė raumenų jėga ir paciento gebėjimas vaikščioti, valgyti ar kvėpuoti. Tai viso organizmo liga, todėl SRA pažeidžia ne tik raumenis, bet ir daugelį kitų organų.

Kitos naujienos