Naujienos

Lietuva palaiko LIONS ryžtą investuoti į jaunimo švietimą ir ugdymą

2019 m. rugsėjo 30 d.

Pranešimas žiniasklaidai, 2019 m. rugsėjo 30 d., Vilnius

„Lietuva turėtų džiaugtis prabanga, kad visi šalies vaikai ir jaunuoliai turi galimybę mokytis ir gauti išsilavinimą. Pinigai ir laikas, skirti švietimui, yra investicija, pasklindanti ratilais po visą vandens telkinį. Tai pati vertingiausia investicija“, – sako Lietuvoje viešintis didžiausios pasaulyje labdaros organizacijos LIONS tarptautinis prezidentas dr. Jung-Yul Choi iš Pietų Korėjos, susitikęs su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi.

Organizacijos, kuri vienija 48 tūkst. LIONS klubų daugiau kaip 200 pasaulio šalių, vadovas su ministru kalbėjosi apie švietimo poreikį globaliu mastu ir švietimo programas, kurias Lietuvoje ir pasaulyje vykdo organizacija LIONS. Daugiau kaip 30 metų LIONS klubai visame pasaulyje įgyvendina vaikų ir jaunimo socialinio bei emocinio ugdymo programą LIONS QUEST.

„Džiaugiuosi, kad aktyviai plėtojama paauglystės įgūdžių ugdymo programa LIONS QUEST rodo gerus rezultatus Lietuvoje. Lietuvos valstybė palaiko LIONS ryžtą investuoti į jaunimą, nes jis kuria ateitį“, – pabrėžė ministras Algirdas Monkevičius.

Lietuvos LIONS klubų gubernatorius Almantas Pėstininkas pasakojo, kad šiuo metu dirbti pagal LIONS QUEST programas jau apmokyti 4 iš 10 Lietuvos mokytojų (13 tūkst. iš 33 tūkst.). Tai populiariausia socialinio ir emocinio ugdymo programa Lietuvoje, apimanti daugiau kaip 450 mokyklų visuose šalies rajonuose.

„Tarptautinio LIONS klubų fondo parama Lietuvai – 385 tūkst. JAV dolerių, sudarė prielaidas pritraukti papildomą finansavimą ir įtvirtinti Lietuvoje šią prevencinę neformaliojo ugdymo programą. Lietuvos Vyriausybė, matydama realias pastangas prisidėti prie Lietuvos jaunimo ugdymo, per 13 programos gyvavimo metų skyrė apie 1,5 mln. eurų“, – pasakojo programos LIONS QUEST vadovas Lietuvoje Linas Slušnys.

LIONS QUEST programa Lietuvoje vykdoma nuo 2007 m. Pagal ją mokytojai gali naudotis stipria socialinio ir emocinio ugdymo metodika, o vaikai gauna socialinių ir emocinių įgūdžių programą. Kasmet LIONS QUEST programa pradeda veikti daugiau kaip tūkstantyje mūsų šalies klasių ir apima daugiau kaip 20 tūkst. vaikų ir jaunuolių.

Pačios didžiausios pasaulyje filantropinės organizacijos veikla labai plati. LIONS aktyviai remia ir finansuoja 8 strategines tarnystės žmonėms programas: pagalba turintiems regėjimo negalią (Sight First), jaunimo ugdymo programa (LIONS QUEST), pagalba nuo stichinių nelaimių, humanitarinė pagalba vargstantiems, diabeto programa, pagalba kenčiantiems nuo bado, aplinkosaugos programa, pagalba onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Be minėtų programų LIONS organizacija aktyviai prisideda prie lyderystės vystymo pasaulyje, renka lėšas ir skiria paramą gabiems moksleiviams ir studentams, rengia labdaros aukcionus, organizuoja talentingo jaunimo tarptautinius muzikos konkursus, remia jaunimo visuomeninių klubų LEO jaunuolių lyderystės programas. Didelį dėmesį LIONS skiria sergančių ar negalią turinčių vaikų poreikiams, kad jie turėtų sąlygas sveikti, mokytis, gauti išsilavinimą.

„Šiuo metu pasaulyje gyvena apie 6 milijonai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų, kurie silpnai mato arba visiškai nemato, 80 proc. iš jų gyvena besivystančiose šalyse ir tik mažiau nei 1 iš 10 vaikų turi galimybę mokytis. Tokio masto problemą sukuria visa puokštė priežasčių: trūksta ankstyvo problemos identifikavimo ir veiksmų, paruoštų mokytojų ir tinkamos mokymo medžiagos; tėvams ir bendruomenėms trūksta žinių apie kiekvieno vaiko teises gauti išsilavinimą; per mažas visuomenės palaikymas. Lietuvoje net keliolika LIONS klubų globoja regėjimo ir kitokią negalią turinčių vaikų mokyklas ir gerina jų mokymosi sąlygas, taip pat aktyviai remia ikimokyklinio ugdymo įstaigas“, – kalbėjo Lietuvoje viešėjęs tarptautinis LIONS prezidentas dr. Jung-Yul Choi.

Kitos naujienos