Kuršių nerijoje – didžiausia talka

2019 m. balandžio 27 d.

Po paskutinio balandžio savaitgalio Neringoje liūtų pėdsakų tikrai rasite. 2019 m. balandžio 27 d. Kuršių nerijoje įvyko viena didžiausių talkų – LIONS klubų talka “TARNAUJAME NERINGAI!“. Pasak Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovės Aušros Feser, tokio didelio ploto – maždaug 6 hektarų – talkininkai dar nėra tvarkę vienu kartu.

Masinę talką Kuršių nerijoje Lietuvos LIONS klubų asociacija rengia trečius metus iš eilės. Šiųmetė „liūtų“ talka buvo gausiausia – joje dalyvavo daugiau kaip 100 žmonių. Anksčiau LIONS nariai su šeimomis tvarkė Gintaro įlanką Juodkrantėje, kirto ir rovė pušis nuo Avino kalno, siekdami pašalinti sumedėjusią augaliją ir išlaikyti estetišką kraštovaizdį. Mielai į šiuos darbus įsitraukia ir LIONS klubų narių šeimos. Jau įprasta, kad į talką atvyksta ir „liūtų“ atžalos – tai svarbi organizacijos narių vertybė: auginti sąmoningus, visuomeniškus vaikus, mokinti juos rūpintis aplinka ir ją puoselėti, taip pat ir su turtinga savo tėvynės  istoriją susipažinti.

„ Viena iš penkių strateginių tarptautinio LIONS judėjimo veiklos krypčių – aplinkosauga. Lietuvoje LIONS, kaip klubinė organizacija, šiai sričiai skiria didžiausią prioritetą. Mūsų pareiga – saugoti gamtą, puoselėti švarią aplinką ir taip visiems žmonėms kurti sveikesnio ir laimingesnio gyvenimo galimybę. Kuršių nerija – ne tik kurortas, bet ir unikali teritorija“, – sako Lietuvos LIONS klubų asociacijos gubernatorius Gintautas Piragius.

„Kai pirmą kartą LIONS talkininkai atvyko į Gintaro įlanką, ji buvo apžėlusi, atrodė apleista ir neprieinama, tad tvarkėme pakrantę, kasėme smėlį, retinome išsikerojusius krūmus, rinkome ir išvežėme šiukšles. Nors gintaras čia jau daugiau kaip šimtą metų nebekasamas, tačiau įlanka, atsiradusi iš Kuršių marių dugno pradėjus kasti šį Baltijos auksą, liko. Galbūt ne visi žino, kad gintaro kasimas žvejų kaimelį pavertė klestinčiu kurortu, tad norime padėti pagarbiai saugoti istorinę atmintį. Dabar Juodkrantės gyventojai, poilsiautojai, žvejai džiaugiasi išgražėjusia įlanka. Mes irgi kiekvienąkart ja grožimės ir kasmet imamės vis naujus Neringos plotus tvarkyti. Įsivaizduokite – norite eiti į paplūdimį, o visose perėjose laiptai iki pat turėklų užpilti smėliu. Kai susirenka šimtas žmonių – darbas vyksta greitai ir žaismingai“, – pasakoja talkų Neringoje iniciatorius, Šiaulių rajono LIONS klubo narys Martynas Rusteika.

Šiemet Pervalkoje buvo tvarkomas Naglio gamtinis rezervatas, kuriame įrengti pažintiniai takai ir apžvalgos aikštelės, tačiau po visus metus vykusių kirtimų palikta daugybė šakų ir traktorių išraustų vėžių.

„Po išdegusio miško atsodinimo tai buvo viena didžiausių talkų Kuršių nerijoje. Šiai unikaliai Lietuvos vietovei aktuali problema – šiukšlės, išmetamos audringos jūros bei žiemą žvejų paliekamos ant Kuršių marių ledo. Šios atliekos ir šlamštas pavasarį nusėja visą pamarį. Tai viena opiausių gamtą žalojančių problemų, kurią stengiamės spręsti organizuodami talkas. Tokios iniciatyvos, kaip tradicinės LIONS klubų talkos, keičia žmonių elgesį, skatina tausoti gamtą“, – sakė talkoje dalyvavęs Neringos meras Darius Jasaitis.