Naujienos

Du – Vilniaus ir Šiaulių – klubai pirmieji prisijungė prie „Campaign 100“ programos

2020 m. gruodžio 28 d.

Kai 2019 metais Lietuvoje viešėjo tarptautinis LIONS prezidentas dr. Dr. Jung-Yul Choi iš Pietų Korėjos, lietingą rugsėjo dieną jis bendravo su Lietuvos LIONS valdyba ir daugelio klubų nariais, rodė specialius „100“ ženkliukus ir pasakojo apie pasaulinę iniciatyvą „Campaign 100“, kurios metu kiekvienas klubas ar atskirai narys raginamas pervesti po 100 JAV dolerių į LCIF (Lions Clubs International Foundation) – tarptautinį fondą, iš kurio vėliau mokamos dotacijos LIONS klubų projektams.

Dabar LIONS šią „Campaign 100“ vadina ambicingiausia savo visų laikų kampanija, kuri parodo tarptautinės organizacijos ir sutelktinio finansavimo jėgą. Kampanijos tikslas – surinkti 300 mln. JAV dolerių. 2020 m. gruodžio pabaigoje ši kampanija jau buvo surinkusi per 182,6 mln. JAV dolerių.

Gruodžio mėnesį ir Lietuvos klubai nusprendė prisijungti prie „Campaing 100“. Pirmieji savo įnašus padarė Šiaulių moterų LIONS klubas ir Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubas.

Ginčų dėl dalyvavimo „Campaign 100“ nekilo

„Sprendimą dalyvauti „Campaign 100“ priėmėme vienbalsiai, iškart po Kaune vykusio forumo, kur buvo paskelbta apie šią misiją, prie kurios viso pasaulio klubai kviečiami prisidėti. Taip nusprendėme tiesiog iš altruistinių paskatų ir tikėjimo savo organizacija, kurią pasirinkome tarnystei, siekiant gyvenimą padaryti geresniu. Taip, mes visi sunkiai uždirbame pinigus, ypač šiais laikais, kai sustabdyti mūsų renginiai ir kontaktinės iniciatyvos, bet elementarus sąmoningumas skatina prisijungti prie šios akcijos – juk žinome, kad šie mūsų paaukoti 2700 eurų nukeliaus geriems darbams daryti“, – sako Šiaulių moterų LIONS klubo prezidentė Rasa Pumputienė.

Ji pasakoja, kad nuo sprendimo iki pavedimo praėjo net pora mėnesių (per tą laiką ir dvi naujos narės įstojo! – dabar jau 27) dėl to, kad šį pavedimą buvo galima atlikti tik iš kreditinės banko kortelės, o klubas tokios neturi. Todėl susiorganizavo pavedimą iš vienos narės asmeninės sąskaitos ir jai kompensavo.

Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubas nusprendė nariams palikti laisvę – kas pirmu įnašu nori pervesti iškart po 100 JAV dolerių, kas – mažiau.

„Mūsų klube yra ir labai jaunų, ir vyresnio amžiaus žmonių, ir dirbančių, ir šiuo metu nedirbančių, todėl kiekvienas narys prisidėjo tiek, kiek gali, o likusią sumą pervesime iš klubo fondo. Dėl dalyvavimo „Campaign 100“ programoje nekilo diskusijų ar ginčų. Kalbėjomės, kad kiekvienas klubo narys jaučiame, kad tai, ką mes darome, yra tikra, matome tame prasmę. Mes juk irgi esame liudininkai, kad mus pasiekia LIONS parama. Tad dalyvavimas šioje kampanijoje atitinka mūsų vertybes, tiesiog čia teikiame pagalbą kitokia forma. Tuo labiau, kad dalyvavimas pasaulinėje kampanijoje stiprina pačią Lietuvos apygardą“, – sako Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubo prezidentė Joviltė Beržanskytė.

„Campaign 100“ paaukojo ir pavieniai klubų nariai

LCIF fondui taip pat paaukojo keli pavieniai klubų nariai iš Šiaulių, Kauno ir Ukmergės.

„Esu tikra, kad kiekvienas LIONS narys turi altruizmo geną – norą padėti kitam ir stiprinti savo organizaciją, kurią pasirinko kaip saviraiškos ir pagalbos kitiems kelią. Liūtiškas kelias kartais reikalauja ir liūtiškų pastangų. Kiekvienas mūsų kuriame pasaulį, kuriame būtų gera gyventi. Mūsų prisidėjimas prie LCIF fondo dar labiau sustiprina mūsų pastangas, nes visos fondo dotacijos keliauja vienai idėjai – kaip dar labiau pagerinti pasaulį. Džiaugiuosi, kad ir Lietuvoje jau turime du pirmuosius klubus, kurie sukūrė proveržį pirmieji įsiliedami į „Campaign 100“ akciją. Reiškiu didžiausią padėką šiems klubams“, – sako Lietuvos gubernatorė Daiva Grikšienė.

Galima siekti pavyzdinio klubo statuso

Klubai, įvykdę visus „Campaign 100“ reikalavimus, įgauna „Model club“ (Pavyzdinio klubo) statusą, kuris reiškia tarptautinį pripažinimą, ir gauna šį pripažinimą žyminčią specialią atributiką. Šis vardas klubui suteikiamas, kai paaukota suma, skaičiuojant vienam klubo nariui, pasiekia vidutiniškai po 500 JAV dolerių per visą kampanijos laikotarpį.

Kaip to pasiekti? Patariama išnaudoti tokius būdus: paaukoti lėšų iš klubo fondo, pakviesti atskirus klubo narius skirti lėšų, suorganizuoti renginį specialiai pristatant LCIF veiklas, tikslus, sėkmės istorijas, pakviesti bendruomenės narius aukoti, deklaruojant pajamas skirti 1,2 proc. pajamų mokesčio dalį savo klubui ir surinktą sumą vėliau nukreipti į tarptautinį LIONS fondą. Paaukotos lėšos sumuojasi jau nuo 2017 m. liepos 1 dienos, jos sumuosis ir toliau iki 2023 m. birželio 30 dienos, kol tęsis „Campaign 100“ iniciatyva.

Visi „Campaign 100“ metu surinkti pinigai keliauja LCIF fondui, kurį laikraštis „Financial Times“ buvo išrinkęs TOP 1 nevyriausybine organizacija.

LCIF vadovaujasi fiskalinės atsakomybės ir skaidrumo principais: užtikrina, kad visos paaukotos lėšos būtų naudojamos efektyviai, kad padėtų dar daugiau žmonių. Aukos finansuoja trumpalaikes ir ilgalaikes programos išlaidas, įskaitant dotacijas, LIONS prioritetinėse srityse: diabetas, regos sutrikimai, katastrofos ir stichinės nelaimės, skurdo mažinimas, LEO tarnystės projektai, vaikų onkologiniai susirgimai, LIONS regionų ir klubų bendruomenių rėmimo projektai, aplinkos apsauga, moksleivių socialinių įgūdžių vystymo programa LIONS Quest, taip pat ir pagalba koronaviruso padariniams likviduoti.

LCIF negauna jokios LIONS narystės rinkliavos dalies. Didžiąją dalį finansavimo dotacijų suteikia aukos iš klubų ir atskirų narių bei mecenatų visame pasaulyje. Finansavimą taip pat teikia fondų, korporacijų, vyriausybių, ne „liūtų“ dovanos ir pan.

2021 m. birželio 14 d. skelbiama LCIF Europos diena

Tarptautinė LIONS organizacija kviečia išsikelti sau tokį tikslą ir „Model club“ vardą pasiekti iki 2023 metų birželio 30 dienos, kuomet planuojama šios 6 metus truksiančios kampanijos pabaiga. Tarptautiniai LIONS duomenys rodo, kad nemažai klubų jau natūraliai yra pakeliui į šį tikslą, o kai kurie jau ir įvykdė šį tikslą! „Model Club“ vardą pasaulyje jau yra pelnę 2505 klubai.

Ieškant būdų, kaip pritraukti daugiau lėšų į LCIF fondą, 2021 metų birželio 14 dieną visoje Europoje organizuojama LCIF Europos diena. Visi klubai ir visos apygardos kviečiamos būtent tą dieną garsiai viso žemyno mastu kalbėti apie LCIF veiklos reikšmę, tikslus ir jau nuveiktus milžiniškus darbus. Įvairias iniciatyvas ir renginius tądien klubai gali organizuoti ir pavieniui, bet galima daryti ir didesnius renginius, susitelkus visai apygardai, kad žinia apie LIONS nuskambėtų per visą šalį. Tarptautinė LIONS organizacija kviečia 2021 m. birželio 14 d. renginių metu iš surinktų lėšų skirti po 8 JAV dolerius nuo vieno nario LCIF fondui, o likusias lėšas naudoti klubo, apygardos ar kitoms reikmėms.

Kitos naujienos