Naujienos
Cukrinio diabeto prevencijos akcijoje sudalyvavo ir gliukozės kiekį pasitikrino net 1951 Lietuvos gyventojas
2024 m. birželio 20 d.
Lietuvos LIONS klubų apygarda D 131 suvienijusi jėgas su Nacionaliniu kraujo centru ir Lietuvos diabeto asociacija sėkmingai įgyvendino cukrinio diabeto prevencijos akciją Lietuvoje! Lietuvos miestų aikštėse įsikūrusiose Nacionalinio kraujo centro palapinėse gyventojai vos kelias sekundes trunkančio tyrimo metu galėjo profilaktiškai pasitikrinti gliukozės kiekį kapiliariniame kraujyje ir prireikus gauti rekomendacijas dėl tolimesnių tyrimų.
Cukrinis diabetas – viena pavojingiausių ligų pasaulyje, nuo kurios kasmet miršta milijonai žmonių. Tarptautinė diabeto federacija skaičiuoja, kad pasaulyje vienas iš dešimties suaugusiųjų serga cukriniu diabetu. Visgi yra ir labai daug tokių, kurie neįtaria sergantys, kadangi nėra atlikę tyrimų. Skaičiuojama, kad Lietuvoje 20-79 m. amžiaus gyventojų grupėje 1 tūkst. gyventojų tenka maždaug 186 diabetu sergantys žmonės. Cukrinio diabeto paplitimas šio amžiaus gyventojų grupėje yra 9,5 proc.
2024 m. balandžio – birželio mėnesiais cukrinio diabeto prevencijos akcijos vyko skirtinguose Lietuvos miestuose: Kėdainiuose, Marijampolėje, Palangoje, Šiauliuose, Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose, Jurbarke, Alytuje, Ukmergėje. Prie akcijos prisijungė 12 Lietuvos LIONS klubų.
Apibendrinus rezultatus, akcijoje sudalyvavo ir gliukozės kiekį pasitikrino net 1951 Lietuvos gyventojas. Iš jų 117 asmenims (6 proc.) gliukozės kiekis kraujyje buvo didesnis už normą. Jiems rekomenduota kreiptis į savo šeimos gydytojus dėl cukrinio diabeto diagnozės nustatymo.
Iš asmenų, kuriems nustatyta, kad gliukozės kiekis didesnė už normą – 108 (92,3 proc.) buvo vyresni negu 40 metų amžiaus, 69 asmenys (59 proc.) per daug sveria arba yra nutukę, 22 asmenys (18,8 proc.) turi artimų giminaičių, sergančių cukriniu diabetu.
Gliukozės kiekį kraujyje tikrinosi 83 žmonės, kuriems anksčiau jau buvo diagnozuotas cukrinis diabetas. Nustatyta, kad 28 žmonių (33,7 proc.) gliukozės kontrolė netinkama. Jiems taip pat rekomenduota kreiptis į savo šeimos gydytojus dėl ligos kontrolės.
Planuojama cukrinio diabeto akciją įgyvendinti ir sekančiais metais siekiant, kad ji taptų tradicine.
Tariame nuoširdų AČIŪ akcijos partneriams – Nacionaliniam kraujo centrui, Lietuvos diabeto asociacijai ir visiems prisijungusiems LIONS klubams.
Bendromis pastangomis atliktas didžiulis darbas Lietuvos žmonių sveikatos labui.
Lietuvos LIONS klubų apygarda D 131
Kitos naujienos

2025 m. sausio 24 d.
2025 m. sausio 24-oji – Lietuvos LIONS apygardos 20-ies metų sukaktis!
Tai proga sustoti, pažvelgti į nueitą kelią ir pasidžiaugti bendromis pastangomis, kurios leido šiai organizacijai tapti vienybės ir gėrio simboliu.

2025 m. sausio 9 d.
2025-aisiais tęsiame paramos akciją Ukraina „Winter is coming to Ukraine, part 3″ (WICTU3)
Jau paaukota beveik 500 tūkst. Eur, pagaminta 3 tūkst. krosnelių. Prisidėkime prie šio solidarumo ir šildykime Ukrainos šeimas.

2024 m. gruodžio 28 d.
Kviečiame susipažinti su 2024 m. „New Voices” kandidatais
Kviečiame susipažinti su nuostabiai šauniais Lietuvos LIONS bendruomenės nariais, kuriuos LIONS klubai siūlo nominuoti NARYSTĖS, TARNYSTĖS, LYDERYSTĖS IR RINKODAROS kategorijose.

2024 m. gruodžio 16 d.
Žiema ateina į Ukrainą: sušildykime – dovanokime krosnelių
Ir šią žiemą LIONS vėl stengsis padėti ukrainiečių šeimoms. Liūtai pradeda 3-čią akcijos „Žiema ateina į Ukrainą“ („Winter is coming to Ukraine“ – WICTU3) dalį ir kviečiame kiekvieną – ir LIONS, ir ne LIONS narį – prisidėti prie šios kilnios misijos.

2024 m. spalio 9 d.
Svarbi žinia – 107 LIONS Konvencijos datos ir vietos pasikeitimai
Tarptautinė 107 LIONS konvencija 2025 m. vyks Orlande, Floridoje (JAV) 2025 m. liepos 13-17 dienomis.

2024 m. liepos 31 d.
Vilkaviškio LIONS klubas organizuoja stovyklą globėjams ir globojamiems vaikams
Liepos 29 d. sodyboje „Karaliaus krėslas“ prasidėjo Vilkaviškio LIONS klubo organizuojama stovykla globėjams ir globojamiems vaikams.