Lapkričio 13-ąją Lietuvos LIONS klubai kviečia švęsti pasaulinę Gerumo dieną

2020 m. lapkričio 12 d.

Pranešimas žiniasklaidai, 2020 m. lapkričio 12 d., Vilnius

Lapkričio 13 dieną pasaulyje minima Gerumo diena. Lietuvoje ją švęsti kviečia 34 čia veikiantys visuomeniniai LIONS klubai.

Gerumo diena gimė 1997 metų lapkričio 13 dieną, kai kelios humanitarinės organizacijos pasirašė „Gerumo deklaraciją“ ir pradėjo Pasaulinį gerumo judėjimą.

Kiekvienas pilietis šią dieną kviečiamas padaryti po tris gerus darbus. Pavyzdžiui, padovanoti knygų, maisto, drabužių ar kitaip atliepti bendruomenės poreikius, sakyti gerus žodžius, šypsotis nepažįstamiems praeiviams, užleisti vietą viešajame transporte. Apsikabinę draugą, palaikykite jį glėbyje ilgiau – kartais ilgo apsikabinimo užtenka, kad žmogus pasijaustų geriau.

Ši diena taip pat yra priminimas formuoti kasdienius įpročius, rodančius ir skleidžiančius gerumą: palaikyti atidarytas duris, pasakyti kaimynui komplimentų, žiūrint į akis nuoširdžiai išklausyti savo vaikus.

„Atvirų skambučių diena“ 20 Lietuvos miestų

20-yje Lietuvos miestų veikiantys LIONS klubai šią dieną skelbia „Atvirų skambučių diena“ ir kveičia visus žmones, kurie turi poreikių, įžvalgų ar idėjų, ką galima padaryti, kad vietinė bendruomenė gyventų geriau, skambinti į vietinį LIONS klubą ir išsakyti savo mintis bei pasiūlymus.

LIONS klubų savanoriai budės visą dieną ir bendraus telefonu apie tai, kaip galima pagerinti ir pagražinti vietinių bendruomenių gyvenimą.

„Mums yra svarbus žmonių grįžtamasis ryšys, nes visa LIONS klubų narių veikla yra skirta tarnauti vietos bendruomenėms, padėti žmonėms ir gerinti asmenų, šeimų, bendruomenės, visuomenės gyvenimo kokybę. Ir tarptautiniu mastu LIONS šūkis skelbia: mus vienija gerumas, o mūsų skirtumai padaro mus stiprius“, – sako Lietuvos LIONS klubų gubernatorė Daiva Grikšienė.

34 LIONS klubai veikia Klaipėdoje, Mažeikiuose, Neringoje, Palangoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Alytuje, Druskininkuose, Jurbarke, Kaune, Kėdainiuose, Marijampolėje, Ukmergėje, Šakiuose, Užpaliuose, Vilniuje ir Vilkaviškyje. Klubų telefonai, kuriais gyventojai kviečiami skambinti, skelbiami Lietuvos LIONS klubų asocociacijos interneto svetainėje.

Gerumas lydi visas LIONS veiklas. Nuo pat šios didžiausios pasaulyje klubinės labdaros organizacijos įkūrimo 1917 metais, kai garsus Čikagos draudikas Melvine Jones vietiniame verslininkų klube pasiūlė: „mes užaugome Čikagoje, gavome čia išsilavinimą, sukūrėme savo verslus; esame turtingi todėl, kad Čikagos žmonės naudojasi mūsų paslaugomis ir perka mūsų prekes; taigi, turėtume padaryti kažką gero šiai bendruomenei“. Visi to verslo klubo nariai pritarė šiam pasiūlymui. Kai „daryti gera bendruomenei“ jiems patiko, čikagiškiai šią idėją paskleidė po JAV, Meksiką ir kitas šalis. Dabar LIONS jau vienija 210 pasaulio šalių, 48 tūkst. klubų ir beveik 1,5 mln. narių. Jie visi ištikimi M. Jones užrašytam principui – ne siekti asmeninės naudos, o tarnauti bendruomenei.

Atskiras dėmesys – vaikams

Gerumo diena iškart sulaukė pripažinimo pasaulyje. Skirtinguose miestuose šią dieną vyksta įvairių iniciatyvų: koncertai, gerumo kortelių dalyba ir netikėtos gerumo apraiškos, pavyzdžiui, žmonės apmoka kažkieno pirkinius ar padeda nešti pirkinių krepšius.

Pasaulinio gerumo judėjimo tikslas – paprastas: skatinti gerumą visuomenės narių tarpe.

Lapkričio 13-ąją švenčiamos Gerumo dienos idėją organizatoriai apibūdina tokiais žodžiais: „norime vienyti žmones, pabrėždami gerų darbų svarbą bendruomenėse, sutelkti dėmesį į pozityvią jėgą, kurią mes turime, ir priminti, kad gerumas yra tas siūlas, kuris mus visus jungia“.

Atskiras dėmesys šią dieną skiriamas vaikams. Gerumo diena – puiki proga su vaikais kalbėtis apie patyčių prevenciją ir kaip kiekvienas gali būti geras mokykloje. Kaip svarbu apginti tuos, iš kurių šaipomasi – auginkime drąsius vaikus, kurie bus geri suaugusieji.

Lietuvoje patyčių prevencija ir vaikų bei paauglių emociniu ir socialiniu švietimu mokyklose aktyviai užsiima „Lions Quest“ programos kūrėjai.

Gerumas – naudingas sveikatai

Medikai paskaičiavo, kad žmonių, kurie yra pilni gerumo ir jų veikla skleidžia gerumą, organizmuose gaminasi 23 proc. mažiau kortizolio, mažiau streso hormonų. Tai reiškia, kad gerumą skleidžiantys žmonės lėčiau sensta.

Gerumas ya tiesiogiai susijęs su ryšio mezgimu – pagalvokite, kaip galite stiprinti ryšį su žmonėmis ir šiandien ženkite kelis mažus žingsnelius link to.

Tai puiki diena parodyti savo išradingumą ir sugriauti rutiną, nes dauguma žmonių gyvena taip susitelkę į savo rūpesčius, kad lengvai pamiršta akimirkai stabtelėti ir pagalvoti apie tai, kokie yra juos supančių žmonių poreikiai.

Apie LIONS

LIONS yra didžiausia visuomeninė klubinė organizacija pasaulyje, savo veiklą pradėjusi Čikagoje 1917 m. Šiandien LIONS judėjimas vienija 1,4 milijono žmonių, kurie priklauso 48 tūkst. klubų 202-jose pasaulio šalyse. Tarp jų – 34 Lietuvos LIONS klubai su daugiau kaip 670 narių. LIONS judėjimas – tai pagalba bendruomenėms, parama žmonėms, kuriems labiausiai jos reikia, lyderių ugdymas, bendravimas ir bendradarbiavimas. LIONS judėjimas veikia penkiomis strateginėmis veiklos kryptimis: teikia pagalbą turintiems regėjimo negalią, padeda sergantiems diabetu ir onkologinėmis vaikų ligomis, mažina skurdą pasaulyje bei rūpinasi aplinkos apsauga.

LIONS klubų prezidentų kontaktai, kuriais kviečiame skambinti ar rašyti Gerumo dieną.

Alytaus Dzūkijos LIONS klubas Vytautas Kucevičius 8 698 46723 vytaskucevicius@gmail.com
Alytaus LIONS moterų klubas Rasa Baltušienė 8 650 84423 rasaulinauskiene@gmail.com
Druskininkų moterų LIONS klubas Vita Adomavičienė 8 695 86558 vita.adom@gmail.com
Jurbarko LIONS klubas Gvidas Byčius 8 698 13032 gvidas.bycius@gmail.com