Naujienos

13-metės kaunietės piešinys atstovaus Lietuvai tarptautiniame vaikų taikos plakato konkurse

2020 m. gruodžio 1 d.

Lietuvos LIONS apygarda šiemet aktyviai prisijungė ir dalyvauja tarptautiniame vaikų taikos plakato konkurse, kurį tarptautinė LIONS organizacija mokyklose ir jaunimo grupėse rengia jau daugiau kaip 30 metų.

Gruodžio 1 dieną Lietuva šiam konkursui pateikė mūsų šalies nugalėtojos plakatą, kurį sukūrė Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos septintokė, 13-metė Skaistė Gorinaitė. Mokinės dalyvavimą konkurse parėmė Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubas.

Skaistė pasakoja, kad konkursui ji pateikė plakatą, sukurtą tik iš 4 karto – dar trys piešiniai liko namie. Anglijoje gimusi ir prieš keletą metų į Lietuvą mokytis atvykusi Skaistė sako nelankiusi jokių dailės būrelių ar mokyklos, o jos plakato turinį įkvėpė geografijos bei istorijos pamokos, klausoma muzika ir su koronavirusu susiję neramūs laikai pasaulyje.

„Kai dar nebuvo karantino ir ėjau į mokyklą, pamenu, geografijos kabinete žiūrėjau į gaublį ir prisiminiau šį Taikos plakatų konkursą. Galvojau pasirinkti kokią nors Lietuvos pilį, bet nusprendžiau pavaizduoti garsųjį Londono pastatą – Big Ben‘o laikrodį. Taip pat nupiešiau daug taikos simbolių – balandžių, gėlių, žalios spalvos, vandenį, kuris reiškia ramybę. Piešdama galvojau apie gamtą, kurioje ramu ir nėra problemų, žmonės gali atsipalaiduoti. Pastaruoju metu pasaulyje labai neramu, todėl piešdama paprasčiausiai visiems linkėjau ramybės“, – pasakoja septintokė Skaistė.

Taikos plakatų konkurso 2020–2021 m. tema – „Tarnaujame taikai“. Prie konkurso prisijungė ir daugiau Lietuvos LIONS klubų, tačiau finaliniam vertinimui darbus pateikė keturi: Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubas, Plungės LIONS klubas, Mažeikių moterų LIONS klubas ir Telšių LIONS klubas.

„Šiuo meniniu konkursu siekiama paskatinti vaikus pagalvoti apie situaciją pasaulyje ir išreikšti savo taikos viziją per kūrybą ir menines priemones. Smagu, kad vaikai susidomėjo šiuo konkursu, pavyzdžiui, telšiškiai sulaukė net 14 plakatų iš Telšių meno mokyklos vaikų, Mažeikių moterų LIONS klubas gavo 13 moksleivių darbų iš Mažeikių raj. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ir Židikų gimnazijos Ruzgų skyriaus“, – pasakoja LIONS taikos plakato konkurso koordinatorius Lietuvoje Kazimieras Rimeikis iš Kauno LIONS klubo.

Taisyklės kasmet išlieka tokios pat. Konkurse gali dalyvauti 11-13 metų moksleiviai. Tarptautinė LIONS klubų asociacija atrenka 24 tarptautinius finalininkus iš maždaug 60 pasaulio šalių. Nuo 1988 m. projekte jau dalyvavo daugiau kaip 3,6 mln. vaikų. Nugalėtojai skelbiami kiekvienų metų vasario 1 dieną.

Konkursas turi keletą privalomų reikalavimų: kūrinys turi būti vieno autoriaus, kūrinio išmatavimai – tarp 33×50 ir 50×60 cm, kūrinys negali būti trimatis, be iškilusių detalių, lengvai transportuojamas, neleidžiama naudoti raidžių ar skaičių. Vaikų dalyvavimą konkurse turi remti vietiniai LIONS klubai.

„Lietuvos nugalėtoją atrinkome pagal tris iš anksto nurodytus kriterijus: temos atskleidimą, meninį lygį ir originalumą. Šie kriterijai vienodi visame pasaulyje. Kaunietės nugalėtojos darbas buvo techniškai stipriausias. Konkurso nugalėtojo laukia 5000 JAV dolerių premija, kurią atsiimti jis kviečiamas į JAV, visos kelionės išlaidos jam ir parėmusio klubo atstovui yra apmokamos. Kitiems trims prizininkams bus įteikti 500 JAV dolerių prizai“, – primena LIONS gubernatorė Daiva Grikšienė.

Lietuvoje plakatų vertinimo komisiją sudarė: Romanas Borisovas (Nidos LIONS klubas), Ričardas Garbačiauskas (Šiaulių Alka LIONS klubas), Aida Raimonda Pečeliūnienė (Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubas „Smiltė“), Kazimieras Rimeikis (Kauno LIONS klubas) ir gubernatorė Daiva Grikšienė (Šiaulių moterų LIONS klubas).

Pernai Taikos plakato konkurso nugalėtoju tapo 12-metis Zhang Zhuo iš Kinijos. Kiti trys prizininkai buvo: 13-metis Zhang Miao iš Kinijos, 12-metis William Higgs iš Velso ir 13-metis Massimo Morato iš Italijos.

Viena iš pasaulinės LIONS organizacijos strateginių krypčių – ugdyti pozityvius jaunus žmones įvairiose aplinkose: jų namuose, mokyklose ir bendruomenėse.

Kitos naujienos