LIONS klubai

Tauragės LIONS klubas

„…gera diena geriems darbams….”

Klubas inauguruotas 2019 m. birželio 1 d., jo krikštatėvis – Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas. Klubo susirinkimų vieta ir laikas: Knygynas “Vaga”, Bažnyčių g. 6, Tauragė, kas antrą mėnesio antradienį, 17 val.

2023-2024 m. prezidentas – Valdas Gečas.

Kontaktai:  tel. +370 659 12589, el.p. valdasgecas072@gmail.com

Viceprezidentė– Diana Vatiekienė.

Sekretorė – Vaida Žalandauskienė.

Iždininkė – Sandra Valinčienė.

Klubo nariai

Rolandas Dirgėla, Donatas Dirginčius, Valdas Gečas, Linas Grigalavičius, Laurynas Jarutis, Tadas Jarutis, Dovydas Kaminskas, Valdas Latoža, Rasa Levickaitė – Šerpytienė, Kęstutis Patašius, Rūtenis Paulauskas, Kęstutis Plyškaitis, Vytautas Remeikis, Laimonas Rimkus, Aivaras Skarbalius, Diana Vaitiekienė, Sandra Triukaitė-Valinčienė, Arūnas Vladička, Lijana Zinkevičienė, Vaida Žalandauskienė.

Ankstesni klubo prezidentai:

2019-2020 m. – Laurynas Jarutis, 2020-2021 m. – Valdas Latoža, 2021-2022 m. – Kęstutis Patašius, 2022-2023 m. – Lijana Zinkevičienė.

Veikla

2018 m. gruodžio mėn. Tauragės LIONS klubas ir Extreme association dalijosi gerumo idėja – „Dovanokime šv. Kalėdas visiems“. Idėjos tikslas – surinkti ilgai negendančių maisto produktų, daržovių, vaisių, mažiesiems saldainių, sausainių ir žaislų. Aplankyti šeimas miesteliuose, kaimuose ir sunkiai privažiuojamose sodybose.

Tauragės LIONS klubo iniciatyva, prisidedant ir Tauragės r. savivaldybei 2019 m. sausio 11 d. 11 val. buvo inicijuota atminties akcija #Sustok už didvyrius. Kurios metu 11 val. žmonės išėjo į gatves ir susikibę už rankų tylos minute pagerbė Lietuvos nepriklausomybės kovų didvyrius, žuvusius Sibiro tremtyje ir lageriuose, sausio 13-osios didvyrius.

Sausio mėn. per socialinius tinklus platinome socialinę žinutę: „Mielas jaunuoli, nukask sniegą savo kaimynui, senjorui ar artimam žmogui. Atsiųsk mums video ir tapk Liūtu kilniaširdžiu!“

Kovo 21 d. prisidėjome prie socialinės akcijos #nenurašykopalaikyk, skirtos atkreipti dėmesį Dauno sindromo sergančius žmones – visi mes žmonės, turime rūpėti ir padėti vieni kitiems.

Birželio 1-ąją oficiali Tauragės LIONS klubo inauguracija. Jo krikštatėvis – Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas.

Birželio 6-ąją kasmetinio tarptautinio vasaros renginio „Džiazo dienos Tauragėje“ metu Tauragės LIONS klubas vykdė akciją – surinkti lėšų reta genetine liga sergančiai mažai mergaitei Agnei, kad ji galėtų ir toliau naudotis delfinų terapija. Delfinų terapijos dėka mergaitė po truputėlį sveiksta. Dosniai aukojusių gerų žmonių dėka, akcijos metu suaukota 1251 euras.

2019 m. rugsėjo 13-15 d. Druskininkuose vykusiame XXII-ajame Lietuvos LIONS forume, dalyvavo ir Tauragės liūtai. Puikiai praleistas laikas sporto varžybose ir užimta garbinga II-oji vieta.

Rugsėjo 19 d. Tauragės LIONS klubo dovana miestui – „Vaisingumo“ suolelis 1+1=3. Suolelio autorius – Tauragės LIONS narys, kalvis Kęstutis Plyskaitis. Klubo nariams gimė idėja gražia akcija prisidėti puošiant miestą ir bent mintimi pakelti Tauragės, Lietuvos demografinę padėtį.

Gruodžio 3-ą dieną, minint tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną, Tauragės LIONS klubo prezidentas Laurynas Jarutis kultūros rūmuose surengtos šventės metu Tauragės r. neįgaliųjų draugijos pirmininkui Kęstučiui Petkui perdavė 11 neįgaliesiems skirtų vežimėlių, 2 spec. poreikio kėdes. Dėkojame Panevėžio LIONS klubui ir jo prezidentui Žydrūnui už pagalbą įgyvendinant šitą projektą!

Viena iš tarptautinio LIONS judėjimo plėtojamų strateginių veiklos krypčių yra Diabeto programa. Tad ir Tauragės LIONS klubas nusprendė neatsilikti ir padėti diabetu sergantiems Tauragės krašto vaikams. Pirmosios lėšos buvo renkamos jau gruodžio 1-ąją dieną – miesto eglutės įžiebimo šventės metu, o pagrindinė lėšų rinkimo akcija įvyko gruodžio 6-ąją dieną organizuojant paramos koncertą kartu su grupe Subtilu-Z. Koncerto metu aukcione buvo parduotas klubo narės Vaidos Žalandauskienės tapytas paveikslas, o patį aukcioną sportiškai vedė mūsų klubo „liūtas“ – treneris Arūnas Vladička.

Kiekvienais metais kartu su Tauragės rajono savivaldybe rengiame ir visus rajono gyventojus kviečiame jungtis prie kilnios iniciatyvos – sausio 13-osios dienos minėjimo akcijos – „Sustok už didvyrius“. Visų žmonių tą dieną, 13-tą valandą prašoma susirinkti pagrindinėje Tauragės gatvėje, 1-2 minutėms sustabdyti darbą, vairuojančių – sustoti pakelėje ar prie sankryžų, taip pagerbiant žuvusiųjų atminimą.

2021 m. balandžio 21d. Tauragės mokyklose, pradinių klasių vaikams buvo pristatytas edukacinis spektakliukas apie cukrinį diabetą. Labai dėkojame teatro studijos iš Vilniaus „6 pojūčiai“ vadovei, teatro pedagogei Gabrieliai Kuodytei ir aktoriui Tomui Kizeliui už šiltą bendravimą su vaikais, išvaizdų ir įtikinamą pasakojimą kaip šią ligą atpažinti ir su ja kovoti. Sulaukus teigiamų atsiliepimų ir pasiekto gero rezultato, projektas pakartotas ir 2022 m. lapkričio 26 d.

2021 m. pavasarį, siekiant puošti ir žalinti miestą, miesto mikrorajone pasodinta liepaičių alėja.

Spalio mėnesį prisijungta prie tarptautinio taiko plakato piešimo konkurso „We Are All Connected“ ir jame dalyvauti pakviesti Tauragės rajono 11-13 amžiaus moksleiviai. Rezultatas pranoko lūkesčius. Sulaukta daug dalyvių, išrinkti ir apdovanoti 5 prizininkai, 1 – socialiniame tinkle Facebook surinkus daugiausiai „patiktukų“ įteiktas simpatijų prizas, plakatas – laimėtojas dalyvavo tolimesnėse atrankose. Plakatų paroda eksponuota Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje.

2021 m. ir 2022 m. Tauragės miesto eglės įžiebimo šventės metu, dalyvavome lėšų rinkimo sergantiems vaikams akcijoje. Buvo prekiauta kalėdiniais sausainiais, arbata, kava. Kviečiama miestelėnus susipažinti su Lions klubo veikla.

2022 m. kovo 18 d. surengta solidarumo akcija: Ateik barščių, paremk Ukrainą! Surinktos lėšos skirtos nuo karo pabėgusių ukrainiečių apgyvendinimui ir savanorių, padedančių ukrainiečiams pasiekti Lietuvą, transportavimo išlaidoms padengti.

El.paštas: lionstaurage@gmail.com, Facebook paskyra: Tauragės LIONS klubas

Aktuali informacija