Naujienos

Tauragės LIONS klubas visus LIONS klubus ir visą Lietuvą ketina suburti į patriotinę atminties akciją

2020 m. sausio 13 d.

Minint Sausio 13-ąją Tauragėje trumpam sustojo gyvenimas: nevažiavo automobiliai, nutrūko darbas, o miesto triukšmą pakeitė sirenų gausmai. Taip tūkstančiai tvirtai rankomis susikibusių tauragiškių paminėjo Laisvės gynėjų dieną, tikėdamiesi ateityje šia iniciatyva „užkrėsti“ ir visą šalį. Garsiai nuskambėjusią akciją jau antrus metus iš eilės organizavo Tauragės LIONS klubas.

Sausio 13-ąją kartu su visa Lietuva Tauragė pagerbė žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą – ryte tauragiškių namų ir darboviečių languose sužibo vienybės ir atminimo žvakutės. Per pietus daugiau kaip 2000 tauragiškių išsirikiavo patriotinėje atminties akcijoje – „Sustok už didvyrius“. Pagrindinėje miesto gatvėje sustojo eismas, o čia susirinkę gyventojai kelioms minutėms tvirtai susikibo rankomis. Sausio 13-oji paminėta skambant kareivių salvėms, bažnyčios varpams ir gaudžiant sirenoms. Taip Tauragės gyventojai susivienijo tam, kad atiduotų savo pagarbą visiems laisvės gynėjams ir kartu pademonstruotų tautos vienybę.

„Šia akcija siekiame skatinti ir patriotiškumą – kad visi stipriau mylėtų savo valstybę, savo Lietuvą. Sausio 13-ąją žmonės paaukojo savo gyvybes tam, kad šiandien mes galėtumėme būti laisvi. Manau, kad kasmet šią dieną svarbu suvienyti tautą ir taip pagerbti laisvės gynėjus, jų auką, o kartu skatinti ir žmonių patriotiškumą, jog visi stengtumėmės dirbti ir veikti dėl Lietuvos ir Lietuvai“, – kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras, Tauragės LIONS klubo narys Dovydas Kaminskas.

Pasak Tauragės LIONS klubo prezidento Lauryno Jaručio, vieno iš šios akcijos idėjos autorių, Sausio 13-oji – skaudi mūsų tautos istorijoje diena. Vieningai sustodami bent kelioms minutėms, mes atiduodame pagarbą laisvės gynėjams, prieš 29 metus paaukojusiems brangiausią – savo gyvybes, kad šiandien mes galėtumėme džiaugtis laisve.

Nors lemtingą Sausio 13-ąją pats Laurynas dar buvo mažas, tačiau naktį prisimena aiškiai: „Sausio 13-ąją aš prisimenu puikiai. Tuomet su tėvais gyvenome valstybiniame bute, buvo žiema. Kadangi namuose nebuvo šilta, ėjau pas tėvus į jų kambarį. Prisimenu išvydęs juos – tėvas rymojo, o mama verkė. Tada net ir mūsų mažame miestelyje pradėjo skambėti varpai“. Tad ir organizuojant minėjimą, kaip teigia Laurynas, sirenų bei bažnyčios varpų skambėjimas buvo įtrauktas neatsitiktinai. „Tas sirenų gausmas nuvilnija per visą tavo kūną. Tu pradedi geriau suprasti pavojaus jausmą, nepaisant to, kad stovi tarp daugybės žmonių ir viskas atrodo gražu“, – pasakojo vyras.

Kitais metais ir ateity Tauragės LIONS klubas kviečia visos Lietuvos LIONS klubus įsitraukti ir vieningai per visus šalies miestus bei miestelius nuvilnyti su šia kilnia atminties akcija.

Kitos naujienos