Naujienos

Futbolą žaidę vilniečiai rėmė „Padėk gatvės vaikams“ globojamus berniukus

2021 m. birželio 14 d.

Vilniuje vykusio labdaringo LIONS futbolo turnyro metu vilniečiai ir miesto svečiai su šeimomis, draugais ir kolegomis susirungė 3×3 mini futbolo turnyre ir rinko lėšas organizacijai „Padėk gatvės vaikams“, kuri sudaro sąlygas socialiai pažeidžiamiems vaikams lankyti futbolo treniruotes. Visos šį savaitgalį paaukotos lėšos skirtos Vilniuje gyvenančių dviejų brolių, globojamų močiutės, futbolo užsiėmimams apmokėti.

„Pirmą kartą išbandėme tokį formatą – rinkti lėšas vaikams per labdaringą futbolo turnyrą. LIONS klubas į šį mūsų pasiūlymą atsiliepė neabejodami ir, manau, jis pasiteisino su kaupu. Mini futbolo turnyro dalyviai ne tik puikiai praleido kelias savaitgalio valandas, sportavo, linksmai varžėsi, išbandė savo jėgas mini futbolo aikštelėse, dalyvavo sporto pramogose, laimėjo taurių bei įvairių prizų, bet kartu ir prisidėjo prie kilnaus tikslo – parėmė futbolo treniruotes, o tuo pačiu ir socialinį-emocinį ugdymą tų vaikų, kurių šeimos jiems negali to pasiūlyti“, – sakė organizacijos „Padėk gatvės vaikams“ vadovas Gediminas Tvarijonas.

Pasak jo, prevencija yra svarbiausias dalykas, nes organizuotai sportuodami vaikai susiranda ne tik sveiką laisvalaikio užsiėmimą, bet ir draugus, su kuriais kuria teigiamus santykius ir ugdosi nuostatas, kurios apsaugo nuo ankstyvojo rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo. Be to, treneriai veikia kaip gerasis pavyzdys: futbolo treniruotėse berniukai išmoksta ne tik spardyti kamuolį, bei ir yra mokomi, kaip atsiprašyti, palaikyti draugus, reaguoti į sudėtingas situacijas.

„Pagaliau galime grįžti prie gyvų renginių ir realizuoti savo, kaip labdaros ir paramos klubo, paskirtį – būti kuo arčiau vietos bendruomenės ir teikti tikslinę paramą mūsų miesto žmonėms. Šį savaitgalį labdaringas LIONS futbolo turnyras vyko pirmą kartą, jame dalyvavo dešimt mišraus amžiaus ir lyčių komandų. Šį labdaringą futbolo turnyrą tikrai padarysime tradiciniu“, – sakė Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubo prezidentė Joviltė Beržanskytė.

Fondo „Padėk gatvės vaikams“ vadovas įsitikinęs, kad tokia parama yra svarbi, nes saugo vaikus nuo neigiamos aplinkos ir nukreipia į teigiamą, saugią aplinką, o per 8-10 metų jiems susiformuoja įprotis sportuoti visą gyvenimą. Labdaringo turnyro nugalėtojų statulėles pagamino ir didžiausią paramos sumą – net 500 eurų – paaukojo bendrovė „Stiklita“.

Labdaringą mini futbolo turnyrą organizavo 17 metų veikiantis Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubas su paramos fondu „Padėk gatvės vaikams“. Pastarasis jau penktus metus finansuoja socialiai pažeidžiamų vaikų sporto užsiėmimus, perka sportines aprangas ir apmoka vaikų dalyvavimą stovyklose, varžybose. Šiuo metu fondas padeda net 90 vaikų.

Kitos naujienos