Naujienos

Prieš pat vasaros sezono atidarymą – didžiulė LIONS talka Nidoje

2022 m. gegužės 23 d.

Per savaitgalį Nida dar geriau pasiruošė gegužės 27-29 dienomis vyksiančiam vasaros sezono atidarymui – šeštadienį čia susirinkę per 150 talkininkų iš visos Lietuvos LIONS klubų pašalino pavojingus Parnidžio kopos laiptus, statė smėlio gaudykles, sodino miško gėlynus, ravėjo invazines pušeles ir švarino aplinką nuo šiukšlių.

Pašalino pavojingus laiptus

Nuo šiol Nidos lankytojųnebeklaidins pasirinkimas – kuriais laiptais kopti į Parnidžio kopą: senaisiais ar naujaisiais. Nepaisant pliaupusios liūties, šeštadienį suorganizuotoje LIONS klubų talkoje 50-ies metrų ilgio senieji Parnidžio kopos laiptai buvo išardyti ir išvežti.

„Parnidžio kopos laiptai jau buvo pavirtę į „armoniką“, vietomis išlūžę ir pavojingi, sulaukdavome daug skundų ir jiems tikrai jau atėjo metas arba būti sutvarkytiems, arba išardytiems“, – problemos sprendimu džiaugiasi Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.

Išardytų senųjų laiptų medines dalis nidiškiai sukūrens (jos impregnuotos, bet nelakuotos), o metalinės konstrukcijos bus išvežtos į metalo laužą.

„Tokios LIONS klubų kasmet organizuojamos masinės talkos – labai efektyvios. Nors orų prognozė šeštadienį rodė 100 procentų liūties tikimybę, į talką susirinko daugiau kaip 150 dalyvių. Lietus pylė kaip iš kibiro, tačiau nė vieno žmogaus veide nemačiau nepasitenkinimo: atvažiavo, pasidalino į grupeles ir nudirbo dar daugiau, nei buvome suplanavę. Skundų sulaukiau tik dėl to, kad kitąmet talkininkams sugalvočiau dar daugiau darbo“, – šviežiais įspūdžiais dalinasi A. Feser.

Sukalė smėlio gaudykles

Kitas svarbus savaitgalį Nidoje atliktas darbas – talkininkai kopose įrengė smėlio gaudykles.

„Smėlio gaudyklės padės sulaikyti iš vakarų į rytus pustomo smėlio srautą. Mūsų tikslas yra kuo ilgiau sulaikyti smėlį ant kopos, kad jis nenuslinktų į marias“, – paaiškina A. Feser.

Kiti į grupeles pasiskirstę LIONS klubų nariai sodino miško gėlyną, ravėjo išplitusias pušeles.

„Tarp miško ir pustomų kopų norime palikti  atvirą kopą, išsaugoti natūralią Pilkųjų kopų buveinę. Prieš keletą metų šią zoną jau buvome išvalę nuo savaime išaugusių medžių, tačiau vėl pridygo pušelių. Savaitgalio talkoje mes išravėjome tas pušeles, kol jos neužaugo ir neuždengė kopos“, – pastebi Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė.

Talkininkų grupelė su vaikais ėjo švarinti paplūdimio nuo Nidos pietinės gelbėjimo stoties iki Rusijos sienos.

 

Darbas sukuria artimesnį santykį su vietove

„Nei blogas oras, nei sunkus darbas talkininkų neatbaidė. Svarbiausia tokių talkų vertė – ne tik, kad daug rankų didelius darbus nuveikia, bet kad atvykę talkininkai iš visoje Lietuvoje veikiančių LIONS klubų susikuria visai kitokį santykį su Kuršių nerija. Dabar atvažiavę čia poilsiauti, mes prisiminsime, kaip savo rankomis švarinome, gražinome aplinką ir prisidėjome prie šio unikalaus kraštovaizdžio išsaugojimo“, – sako talką organizavusios organizacijos LIONS gubernatorius Lietuvoje Andrius Stasiukynas.

LIONS klubų talka „Tarnaujame Neringai!” vyko jau 5-tus metus. Ankstesniais metais „liūtais“ save vadinantys LIONS klubų nariai tvarkė Juodkrantės Gintaro įlanką, atkasinėjo užpustytus laiptus, rovė pušeles ant Avino kalno; sugrėbė po masinių kirtimų miške likusias atliekas ir pjuvenas; pernai rovė invazinius augalus zuikiakrūmius Naglių gamtiniame rezervate.

Jubiliejinės – 5-tosios – talkos proga Nidoje iškelta LIONS vėtrungė.

„Ši vėtrungė čia bus iškelta tol, kol vyks „liūtų“ talkos. Per penkerius metus įsitikinome, kad LIONS yra judėjimas, kuris ryškiai prisideda prieš Kuršių nerijos unikalumo išsaugojimo“, – sako Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė.

Gegužės 27-29 dienomis vyks Kuršių nerijos sezono atidarymo renginiai. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia lankytojus mėgautis naujaisiais Parnidžio kopos laiptais, takais ir regyklomis su atsiveriančiu nuostabiu vaizdu.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas 2000 metais buvo įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kuriame pabrėžiama, kad ši vietovė per amžius buvo veikiama vėjų ir vandens, ir išliko bei išsaugojo savo unikalumą tik didžiulių žmonių pastangų dėka.

LIONS yra didžiausia klubinė labdaros ir paramos organizacija pasaulyje. Lietuvoje veikia 36 LIONS klubai, kurie teikia labdarą ir paramą 20-ies šalies miestų ir rajonų bendruomenėse.

Daugiau informacijos:

Aušra Feser, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė, tel. 8 698 88585,

Andrius Stasiukynas, LIONS klubų gubernatorius Lietuvoje, tel. 8-682-33337

Kitos naujienos