Naujienos

„New Voices“ iniciatyva – kokia vertė Lietuvai?

2020 m. lapkričio 23 d.

„New Voices“ vizija – pažangi, auganti ir girdima LIONS ir LEO bendruomenė.

„New Voices“ idėja labai paprasta: kiekvienos šalies atrinkti nominantai dalinasi idėjomis ir nuveiktų darbų istorijomis tarptautinėje platformoje, aktyviai dalyvauja LIONS ir LEO projektuose ir yra įkvėpiantis pavyzdys kitiems nariams.

Trečius metus tarptautinės LIONS organizacijos vykdoma inciatyva „New Voices“ (liet. Nauji balsai) skirta sudaryti sąlygas, kad kuo platesnė auditorija išgirstų idėjas tų žmonių, kurie savo šalyje ar regione yra mažiau matomi ir turi mažiau teisių. Vienose šalyse tai – moterys, kitose – jaunimas, dar kitur – įvairių tautinių ar kitokių mažumų atstovai.

„Liūtų“ savanoriai atstovauja skirtingoms tautoms, kultūroms, rasėms, profesijoms, kartoms… Ši įvairovė mums leidžia efektyviai dalintis savo patirtimi, suspindėti unikaliems gebėjimams, įgyvendinti, atrodo, neįgyvendinamas idėjas bei pagalbos projektus. Ir būtent „New Voices“ yra puiki platforma išgirsti tuos, kurie galbūt yra mažiau girdimi, skleisti naujas idėjas, padėti klubams būti dinamiškais, inovatyviais, drąsinti išbandyti naujus dalykus – daryti viską, kas padėtų „liūtams“ ir „liūtukams“ augti kaip asmenybėms ir kaip profesionalams“, – sako Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatorė Daiva Grikšienė.

Lietuvos LIONS klubų asociacija šiais metais nusprendė į tarptautinę iniciatyvą „New Voices“ nominuoti augančius „liūtus“ – LEO klubų narius, ir taip skatinti jaunimą kuo aktyviau įsitraukti į savanorystės veiklas.

Lietuvos LIONS klubų apygardai šioje tarptautinėje iniciatyvoje 2021 metais atstovaus 4 merginos, kurios pilnos idėjų ir pasiūlymų, iniciatyvios, kupinos noro veikti ir tobulėti šiose srityse:
Lyderystė (leadership) – Emilija Barčytė, Vilniaus LEO klubo prezidentė
Narystės plėtra (membership) – Urtė Doviltytė, Kauno LEO klubo narė
Marketingas (marketing) – Vasarė Kėsaitė, Kauno LEO klubo narė
Tarnystė (service) – Guoda Martinaitytė, Vilniaus LEO klubo viceprezidentė

„New Voices” flagmanus renkame pirmą kartą. Ir neatsitiktinai nusprendėme nominuoti žmones ne už ilgamečius pasiekimus LIONS veikloje, bet tarsi avansu, nes pastebime jaunus, aktyvius žmones, kuriems suteiktas palaikymas ir atvertos galimybės dalyvauti tarptautinėje „News Voices“ platformoje leis semtis idėjų iš užsienio šalių ir įgyvendinti savas. Tai ir puiki galimybė jauniems žmonėms pasitobulinti kažkurioje iš šių sričių ir nuveikti prasmingų darbų“, – teigia Daiva Grikšienė.

Užsienio LEO klubų atstovai pabrėžia, kad jauniems žmonėms, LEO nariams, vietinė bendruomenė reiškia visai ką kita negu vyresniems, nes jaunimas pasaulį jau suvokia globaliai, o „tarnauti vietinei bendruomenei“ jiems reiškia taip pat ir tarptautinius projektus.

„Tai, ką „New Voices“ ambasadoriai įgyvendins Lietuvoje, per „New Voices“ platformą bus rodoma tarptautinei LIONS bendruomenei. Tikime, jog tai išjudins jau dabar aktyvėjančius LEO klubus Lietuvoje, ir jauni žmones įkvėps bei pritrauks daugiau savo bendraamžių savanoriauti“, – įsitikinusi iniciatyvos „New Voices“ koordinatorė Lietuvoje Karolina Čiplytė.

„New Voices“ iniciatyvą 2018-2019 m. pradėjo pirmoji tarptautinė LIONS prezidentė, moteris iš Islandijos Gudrun Yngvadottir’s. Pirmais metais ši iniciatyva buvo skirta sustiprinti moterų balsą pasaulyje, tačiau po metų „New Voices“ vizija nebesiejama vien su moterų įtraukimu – ji tapo daug platesnė: sudaryti sąlygas visų LIONS klubų nariams būti išgirstiems tarptautiniu mastu.

Tarptautinė LIONS organizacija įtrauks „New Voices“ atstovus į tarptautinius renginius, suteiks įrankius tobulėti ir augti. Vienas iš tokių įrankių – kiekvieną mėnesį organizuojami „New Voices“ webinarai, kuriuose tarptautinė bendruomenė dalinasi patirtimi ir pasiekimais.

Nuotrauka: Kauno LEO klubas XXIII Lietuvos LIONS klubų forume

Kitos naujienos