Naujai prisiekusi Lietuvos LIONS valdyba – Tarnaukime iš širdies

2021 m. liepos 6 d.

2021 m. liepos 1 d. prisiekė Lietuvos Lions klubų gubernatorius prof. dr. Andrius Stasiukynas ir naujai išrinkta valdyba. Savo kadenciją gubernatorius pradeda ragindamas atverti širdis jautriausioms šių dienų temoms:

„Lions – tai atviros širdys ir atviros rankos. 2021/2022 metų tarptautinio Lions organizacijos prezidento Douglas X. Alexander užduota misija – tarnaukime iš širdies. Gyvenimas Tėvynėje reiškia nuolatinį, nepertraukiamą darbą ir kūrybą, augimą ir auginimą. Su tokia meilės kupina žinute širdyse aš kviečiu visus Lions narius į šį darbą. Mūsų atviros širdys, mūsų patyrimas, mūsų sugebėjimai – tai begalinė jėga. Burkime bendruomenes, organizacijas, politikus, savivaldybes, spaudą vienam tikslui – sveikai, augančiai, klestinčiai Lietuvai.

Čia ir dabar į mus  žvelgia Covid19 pandemijos nuvarginti Lietuvos žmonės. Turime susitelkti kaip niekad ir atlikti savo pareigą – tarnauti. Šį kartą – dar stipriau, atviromis širdimis.

Lietuvos stiprybė – vaikai – tai mūsų Tėvynės ateitis. Šiais metais, Jus, mieli „liūtai“, kviečiu ypatingą dėmesį skirti jiems. Juk valstybė be vaikų – tai valstybė be ateities. Labai gilų ir ženklų pėdsaką vaikams paliko Covid19 pandemija: nuotolinis mokymas, socialinio kontakto neturėjimas, prarasti sporto, menų įgūdžiai. Ženkliai padidėjo psichologinių susirgimų, savižudybių, smurto artimoje aplinkoje atvejų, krito valstybinių egzaminų rezultatai. Visa tai jausime dar keletą ar keliolika metų, turime susitelkti dabar ir visa įmanoma „liūtiška“ jėga saugoti, ginti ir auginti Lietuvos vaiką – stiprią, dorą, norinčią kurti ir tobulėti asmenybę.

Kviečiu daug dėmesio skirti Lietuvos jaunimui: ateinantis amžius – Jūsų amžius, bet jis bus toks, kokius pamatus jam padėsime. Remkime talentingą jaunimą ne tik finansiškai, bet prisidėkime ir savo patirtimi, patarimais, suteikime jiems galimybę būti šalia mūsų, „liūtų“, ir mokinkime, atiduokime bei pasitikėkime juo.

Mes sakome: „Žmogaus gyvenimas yra absoliuti vertybė“. O vertingas gyvenimas, kai žmogus sveikas. Juk sveikatos už jokius pasaulio turtus nenusipirksi. Atsigręžkime į sergančius su dviguba jėga, globokime vyriausiąją Lietuvos bendruomenę. Labai svarbu visuomenei siųsti žinutę ir edukuoti, kad užbėgti baisioms diagnozėms prieš akis. Onkologinės prevencijos, diabetas… Tikrai žinau, kad Lions bendruomenė vienija daugybę aukščiausio lygio medicinos darbuotojų, todėl kreipiuosi į Jus ir prašau, padėkite mums Lietuvą daryti sveikesnę. Padėkite Lions nariams išmokti, kad sveikas gyvenimo būdas yra tiesus kelias į Mūsų visų gerą sveikatą ir psichologinę savijautą.

Mažinkime neįgaliųjų atskirtį, padėkime visuomenei suprasti, kad jaunas žmogus, sėdintis neįgaliojo vėžimėlyje, gali būti talentingas programuotojas, buhalteris, pardavimų vadovas, politikas, o gal net prezidentas. Neregys jaučia rankomis, todėl leiskime jam gydyti. Neįgalusis – tai žmogus, į kurį reikia žiūrėti kaip į lygiavertį visuomenės narį. Tik suteikime JAM galimybę, padrąsinkime, įkvėpkime.

Skolingi esame ir savo gamtai: žemei, miškams, upėms ir ežerams. Gamta žiūri į mus patikliai, su meile ir atsidavimu. Atsidavimu globai, bendradarbiavimui, o ne vergystei, plėšimui ar išnaudojimui. Dėsninga, kad gamtos tarša vyksta lygiagrečiai su žmogaus dvasios tarša. Kiek čia darbo galime rasti kartu sutelkdami Lietuvos vaikus ir jaunimą. Susitelkime.“

Kartu su 2021/2022 metų Lietuvos Lions gubernatoriumi dirbs naujai išrinkta valdyba: I vicegubernatorė Jolanta Gulbinienė (Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubas), II vicegubernatorė Audronė Balčiūnienė (Jurbarko LIONS klubas), PDG Daiva Grikšienė (Šiaulių moterų LIONS klubas), Imantė Dirgėlienė (Telšių moterų LIONS klubas), Valdimaras Guzaitis (Šiaulių LIONS klubas) Virginijus Jasaitis (Kauno LIONS klubas), Raimonda Kurauskienė (Vilkaviškio LIONS klubas) ir Daiva Šukytė (Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubas).

Tarnaukime iš širdies – tai ne tik žodžiai ir darbai, tai jausmas, kuris lydės 2021/2022 m. Lietuvos Lions gubernatorių, valdybą ir ragins tuo dalintis visą Lions bendruomenę.