Naujienos

LIONS klubai mini Pasaulinę diabeto dieną

2023 m. lapkričio 14 d.

Cukrinis diabetas – viena pavojingiausių ligų pasaulyje, nuo kurios kasmet miršta milijonai žmonių. Padidėjusios gliukozės kraujyje kiekis randamas net dešimtadaliui kraujo tyrimą atliekančių žmonių Lietuvoje. Tad Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas, Nacionalinis kraujo centras, Lietuvos diabeto asociacija, „Roche Lietuva“ bei „Inlita“ suvienijo jėgas ir minint Pasaulinę diabeto dieną (lapkričio 12 d.) kvietė vilniečius bei miesto svečius nemokamai atlikti kraujo tyrimus, kurie gali būti svarbi prevencija dėl šios klastingos ligos. 

Lapkričio 12 d. Vilniaus katedros aikštėje įsikūrusioje Nacionalinio kraujo centro palapinėje gyventojai vos kelias sekundes trunkančio tyrimo metu galėjo profilaktiškai  pasitikrinti gliukozės kiekį savo kapiliariniame kraujyje ir prireikus gauti rekomendacijas dėl tolimesnių tyrimų pas medikus.

Šia akcija buvo norima atkreipti gyventojų dėmesį į tai, jog jei nėra tinkamos priežiūros ir nesitikrinama laiku, žmogui diabetas gali būti labai pavojinga ir daug komplikacijų sukelianti liga. O laiku išsitirti ir sužinoti, ar gliukozės kiekis kraujyje neviršija nustatytos normos, yra labai paprasta.

Buvęs Lietuvos LIONS klubų asociacijos gubernatorius (2012 – 2013 m.), Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo narys ir diabeto prevencijos akcijos koordinatorius Arūnas Uleckas sako, jog kai kuriems žmonėms cukrinis diabetas nustatomas per vėlai, kadangi paprasčiausiai vengiama bent kartą per metus pasitikrinti.

„Labai kviečiame visus nelikti abejingais ir, esant galimybei, pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje. Taip pat paskatinti tai padaryti ir savo artimus žmones. Juk tik mūsų pačių pastangomis situacija gali pagerėti tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Kasmet dėl cukrinio diabeto pasaulyje miršta maždaug penki milijonai žmonių ir tai yra viena iš dažniausių mirties priežasčių“, – sako A. Uleckas.

Akcijos  metu buvo patikrinti 617 žmonės, iš kurių 52 buvo pasiūlyta kreiptis į šeimos gydytoją dėl galimos diabeto rizikos.

 

Kitos naujienos