Naujienos

Koncertas ,,Vienybės jėga”

2022 m. balandžio 29 d.

Balandžio 29d. Žalgirio arenoje, Kaune, tarptautinės visuomeninės paramos ir labdaros organizacijos – LIONS Apygarda 131 ir  ROTARY INTERNATIONAL Apygarda 1462kartu su Ukrainos ir Lietuvos atlikėjais surengė paramos koncertą „Vienybės jėga“.

Muzika – įkvėpimas nepasiduoti.

Koncerto „Vienybės jėga“ organizatoriai bei jame scenos pasirodžiusios Ukrainos ir Lietuvos scenos žvaigždės teigė, būtent muzika karo akivaizdoje gali įkvėpti ryžto nepasiduoti ir siekti pergalės. Savo dainomis jie siekė priminti apie kaimyninėje šalyje vykstantį karo žiaurumą ir kvietė nelikti abejingais ukrainiečių tautos genocidui.

Paramos koncertą kartu su Arūnu Valinsku vedė Ukrainos atlikėja, 2004 metų Eurovizijos nugalėtoja Ruslana. Jos teigimu, Rusijos agresija kelia pavojų ne tik Ukrainai, bet ir visoms kitoms šalims, todėl kviečia kovoti bei gintis drauge.

„Skirtingose pasaulio vietose jaučiame tą patį – mums gresia pavojus. Net ir mažiausia parama bus didžiulė pagalba siekiant pergalės šiame kare. Pasidalykite su Ukraina nedidele dalimi to, kuo galite dalintis šią akimirką. Visi kartu mes laimėsime šį karą“, – kvietė dainininkė.

Ruslanos scenos partneris bei vienas jo organizatorių Arūnas Valinskas pritarė, kad pagalba Ukrainos kariams yra būtina.

„Jie kovoja už mus, todėl šiems didvyriams privalome padėti, kaip tik galime. Kovojantys kariai privalo būti ramūs dėl savo šeimų, kurios pasitraukė iš Ukrainos. Kovoje prieš agresorių patyrę sužeidimus Ukrainos kariai turi žinoti, kad jie nebus palikti likimo valiai“, – tvirtina A.Valinskas.

Padėti – mūsų pilietinė pareiga.

Koncerto metu žinomi šalies atlikėjai Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, Saulius Urbonavičius-Samas ir kiti grupės „LT United“ nariai Ukrainai skyrė savo legendinę dainą, drąsiai dainuodami – „You Are The Winners, Ukraina“.

Pasak A.Mamontovo, palaikyti Ukrainą yra kiekvieno žmogaus apsisprendimas, ir jis šiuo metu yra labai paprastas: „už“ arba „prieš“.

A.Mamontovas palaikė organizatorių tikslą visas koncerto lėšas skirti būtent nukentėjusių Ukrainos karių ir kovotojų reabilitacijai Lietuvoje. „Ukrainai ir jos žmonėms, o ypač kariams, dabar reikalinga pagalba. Jie kovoja ne tik už savo, bet ir už mūsų visų laisvę ir saugumą.“

Anot koncerte pasirodžiusio žinomo operos solisto Merūno Vitulskio, padėti mūsų kaimynams – broliams ir sesėms iš Ukrainos – yra pilietinė pareiga. „Neįsivaizduoju, kaip galėtų būti kitaip. Tai turėtų būti kiekvieno piliečio pareiga, nes čia nėra mano, tavo ar kito žmogaus karas. Čia yra mūsų visų, visos Europos karas“, – sakė Merūnas. Dainininkas teigė negalintis įsivaizduoti, kokį siaubą tenka išgyventi ukrainiečiams, ir meldžiantis, kad to nereikėtų patirti mūsų šalies gyventojams. „Turime būti labai stiprūs ramsčiai, tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Kai kurie iš tų žmonių su ginklu kovoje stovi pirmą kartą gyvenime. Niekas nenorėtų tokios patirties“, – tvirtino operos solistas.

Atlikėjo vaidmuo karo akivaizdoje.

Muzikantas, dailininkas, televizijos projektų ir laidų prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas atkleidė, kokia karo akivaizdoje yra atlikėjų bei kūrėjų pozicija.

„Gali atrodyti, kad dainos yra be prasmės, o kūryba neatneš jokių vaisių, nes praktiškai mūsų kaimynystėje žūsta žmonės, kenčia vaikai, griūna pasaulis ir tamsa užgožia šviesą. Bet po to supranti, kad kiekviename kare ir kovoje, muzika žmonėms išlieka be galo svarbi. Ji palaiko sunkiomis akimirkomis, įkvepia geriems darbams ir ryžtingai kovai. Todėl mūsų pareiga – įkvėpti žmones nepamiršti to, kas vyksta, nepriprasti prie karo naujienų tarsi prie orų prognozės. Negalime prarasti jautrumo ir mikrofonais turime suteikti įkvėpimo kovai ir pergalei“, – nelikti abejingais kvietė Samas.

Koncerte taip pat dalyvavo Liepa Mondeikaitė ir Alana Šport, Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu, Inga Valinskienė, G&G Sindikatas, „Violin beats“, Rositos Čivilytės ir Onos Mingės Slušnytės duetas, legendinė grupė „Hiperbolė“, šokių studijos „Infinitum“ šokėjai ir kt.

Prie paramos koncerto prisijungė keturios Ukrainos scenos žvaigždės: Ruslana, Tina Karol, NK-Nastya Kamenskich, Nadya Dorofeeva ir būrys žinomiausių Lietuvos atlikėjų.

Tina Karol kartu su „LT United“ 2006 metais dalyvavo Eurovizijoje. Tąkart Atėnuose ji užėmė 7 vietą, o mūsų šalies atlikėjai pasiekė iki šiol geriausią Lietuvos rezultatą – 6 vietą. „Muzika ir žodžiai taip pat yra ginklai. Jie gina žmonių laisvę ir tapatybę, stiprina viltį, suteikia galimybę skleisti tiesą ir įkvepia siekti pergalės. Šlovė Ukrainai! Šlovė herojams!“ – muzikos galią atskleidė atlikėja.

Ukrainos dainininkė Nadya Dorofeeva pastebėjo, kad žmonėms karo Ukrainoje žiaurumas nebekelia tiek emocijų, kaip karo pradžioje, todėl dalyvaudama paramos koncerte nori atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog karas kasdien tampa vis žiauresnis.

„Deja, žmonės priprato prie smurto naujienose iš mūšių laukų ar sugriautų Ukrainos miestų. Tačiau kiekvieną dieną šio smurto ir žiaurumo lygis tampa vis aukštesnis ir aukštesnis. Menininkai visame pasaulyje turėtų panaudoti visas savo komunikacijos priemones, kad atkreiptų kuo daugiau dėmesio į šiuos įvykius ir papasakotų apie Ukrainoje vykstančias nelaimes. Netylėkite!“, – garsiai kalbėti apie Rusijos agresiją ragino Ukrainos atlikėja.

Koncerto metu skambėjo daina, kuri šiuo metu pirmauja radijo topuose Ukrainoje – „Ja Ukraina“, jos autorė Nastia Kamenskykh teigė: „Muzika gydo sielos žaizdas, todėl esame itin dėkingi atlikėjams iš viso pasaulio už dainas, kurias jie skiria Ukrainai. Tokia muzika prasiskverbia tiesiai į širdį. Ir bent kuriam laikui, ir bent šiek tiek sumažina karo sukeltą skausmą.“

Koncertą organizuoja tarptautinės visuomeninės paramos ir labdaros organizacijos – ROTARY ir LIONS – vienijančios beveik 3000 narių. Kartu šios tarptautinės organizacijos suteikė paramos Ukrainai daugiau kaip už 1 000 000 eurų.

Kitos naujienos