Naujienos

Japonijos LIONS klubas pirmajam labdaros projektui užsienyje pasirinko Lietuvą

2019 m. rugpjūčio 21 d.

Japonijos Tohoku Fukushi LIONS klubo atstovai į Lietuvą atvežė labdarą – tūkstantį akinių suaugusiems ir vaikams. Bendradarbiaujant su Lietuvos LIONS klubų asociacija, šią dovaną mielai sutiko priimti ir pagal poreikį paskirstyti Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga.

Ši dovana tapo pirmuoju šio Japonijos LIONS klubo labdaros projektu užsienyje. Japonijos ambasadoje Vilniuje surengta labdaros perdavimo ceremonija vyko jaukiai ir šiltai. Viena iš Japonijos LIONS klubo narių, akių ligų gydytoja Keiko Yamaguchi papasakojo, kad šis labdaros sumanymas kilo iš rūpesčio, jog pasaulyje gimsta vis daugiau vaikų su regėjimo negalia. Taip yra dėl to, kad daugėja neišnešiotų kūdikių, o regos sistemai susiformuoti reikia mažiausiai 36 nėštumo savaičių.

„Populiariausios akių ligos ir Japonijoje, ir pasaulyje – glaukoma, katarakta ir diabeto sukeliami regėjimo sutrikimai. Tikiuosi, kad šie dovanojami akiniai padės regėjimo sutrikimų turintiems žmonėms, ypač vaikams“, – perduodama labdarą sakė daktarė K. Yamaguchi.

Tūkstantį akinių Lietuvai supakavo negalią turintys japonų jaunuoliai. Gydytoja K.Yamaguchi pasakojo, kad dėl visuomenės požiūrio Japonijoje žmonėms su negalia sunku rasti darbo, tad įdarbindama juos šiam projektui – tvarkingai supakuoti tūkstantį akinių – ji džiaugiasi galėdama integruoti neįgalų jaunimą ir leisti jiems užsidirbti.

Lietuva labdarai pasirinkta dėl ilgalametės Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Shiro Yamasaki draugystės su šio Japonijos LIONS klubo atstovu, universiteto profesoriumi Yoshio Kusama.

Šis pasakojo, kad Tohoku Fukushi LIONS klubas vienija 51 narį – universiteto profesorius, docentus, lektorius ir kitus darbuotojus. Jis pats vadovauja universiteto Socialinio poveikio ir regioninio bendradarbiavimo centrui, tyrinėja vaikų socialinės apsaugos sritį ir dėsto šią discipliną universitete.

„Japonijoje LIONS klubų dydis priklauso nuo vietovės dydžio. Mūsų klubas yra didžiausias Sendai regione, o Tokijuje yra ir didesnių klubų. Mūsų universiteto LEO klubui priklauso 85 nariai, o studentų iš viso – 6 tūkstančiai. Ryšys tarp LIONS ir LEO klubų glaudus – kuruojame studentus, skiriame biudžetą LEO klubui ir sudarome galimybes jaunimui labiau įsitraukti į veiklas“, – pasakojo LIONS atstovas iš Japonijos.

Šis LIONS klubas – jaunas, įkurtas 2018 metais. Tai pirmasis Japonijoje LIONS klubas, įkurtas universitete (dabar yra du). Vadovaudamasis šūkiu „Siek daugiau“ ir bendradarbiaudamas su kitais Japonijos LIONS klubais, klubas užsiima įvairia savanoriška veikla, daugiausiai skatina kraujo donorystę ir aplinkos tvarkymą.

Kai Lietuvos LIONS klubų gubernatorius Almantas Pėstininkas Japonijos kolegoms papasakojo apie LIONS judėjimo raidą Lietuvoje, svečiams padarė didelį įspūdį, kad iš 670-ies LIONS klubų narių Lietuvoje net 44 proc. sudaro moterys.

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS), vienijančios apie 7000 narių, atstovė Audronė Jozėnaitė pasakojo, kad su kolegomis iš Japonijos susitinka kas ketverius metus, nes abiejų šalių organizacijos yra Pasaulio aklųjų sąjungos narės. Ji prisiminė bene didžiausią bendrą įvykį, kai 2015 metais Lietuvoje vyko japonų neregių esperantininkų suvažiavimas, labiau suartinęs abiejų šalių žmones su regėjimo negalia.

„Galiu užtikrinti, kad ši labdaros siunta pasieks visą Lietuvą, akiniai pasieks žmones, kuriems jų reikia visoje Lietuvoje. Neabejoju, kad Japonijos aklųjų sąjunga ir mes turime daug bendro. Mes visi vykdome Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją. Turiu pripažinti, kad Japonija, ją įgyvendindama, yra pažengusi žymiai toliau negu Lietuva, taip pat yra daugiau pasiekusi medicinos srityje. Vienas labiausiai stebinančių dalykų – kaip Japonijoje pritaikyta aplinka neregiams. Nepaisant to, mes irgi stengiamės neatsilikti. Tad tikiuosi glaudžių ryšių ir geros patirties perdavimo ir ateityje“, – sakė LASS darbuotoja A.Jozėnaitė.

Labdaros perdavimo ceremonijos metu visos šalys atėjo su gausiomis dovanomis – Lietuvos LIONS klubų asociacijos valdybos nariai Audronė Balčiūnienė, Jolanta Gulbinienė, Andrius Stasiukynas, Virginijus Jasaitis Japonijos svečiams įteikė Lietuvą reprezentuojančių dovanų – istoriją turinčių lininių staltiesių, lietuviško šokolado, Lietuvos LIONS klubų originalų suvenyrą.

Vaišindamiesi japoniškais patiekalais sužinojome, kad viena iš priežasčių, kodėl Japonijos ambasadorius taip džiaugiasi gyvenimu Lietuvoje – maistas. Pasak jo, jį džiugina „organiškas medus, duona, pienas, Japonijoje tokio maisto nerasi“. Ambasada patiekė ir pagal ambasadoriaus žmonos Yuko Yamasaki receptus pagamintų japoniškų patiekalų, pasirodo – ji maisto ekspertė ir gimtojoje šalyje dirbo maisto žurnalo redaktore.

Japonijos ambasados Lietuvoje nuotraukos

Kitos naujienos