LIONS klubų iniciatyva Vilniaus vaikų ligoninei padovanotas unikalus diagnostikos aparatas

Vilniaus moterų LIONS klubo narių įteikta brangi dovana Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Vaikų ligų klinikų medikams tik dar kartą įrodė, kiek daug galima padaryti, parodžius iniciatyvą ir sutelkus bendruomenę. Doc. Odeta Kinčinienė džiaugėsi, kad su nauju moderniu ambulatoriniu arterinio kraujospūdžio matuokliu, kuris yra pritaikytas būtent vaikams, medikai dabar galės laiku ir tinkamai atlikti pirminę diagnostiką bei vykdyti vaikų su hipertenzija stebėjimą.

Ambulatorinis arterinio kraujospūdžio matuoklis, kurį nuo šiol naudos Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Vaikų ligų klinikos, yra vienintelis tokio pobūdžio aparatas Lietuvoje. Jis pritaikytas vaikams ir nesukelia jiems papildomo streso net stebint mažojo paciento AKS svyravimus kas 15 min. Matuoklis yra patogus naudoti ir nesukelia diskomforto, vaikučio nereikia žadinti naktį. Nė vienas sveikatos sutrikimas nenusineša tiek daug žmonių gyvybių, kaip aukštas kraujospūdis.  Norint išvengti arterinės hipertenzijos, svarbu ją diagnozuoti dar vaikystėje, nes dažnai šios klastingos ligos priežastys yra nulemtos genetiškai.

Lėšos aparatui buvo renkamos, pirmą kartą suvienijus 4 Vilniaus LIONS klubus į pavasariu dvelkiančią LIONS Tulpių šventę. Akcijoje dalyvavo "liūtai" iš Sostinės LIONS, Vilniaus moterų LIONS, Vytauto Didžiojo LIONS bei Karaliaus Mindaugo LIONS klubų. Organizatoriai išėjo į Vilniaus gatves, praeiviams dovanodami spalvingus tulpių žiedus bei skleisdami labdaros idėją. Vaikams padėjo visi, kurie tądien atvėrė savo širdį ir aukojo. Panašios akcijos vyksta ir kitose šalyse, kuriose aktyvus LIONS judėjimas: Danijoje, Prancūzijoje. Labai džiugu, kad vilniečiai bei miesto svečiai neliko abejingi bendruomenės socialinėms problemoms. Juk mūsų visų rūpestis - auginti sveikus vaikus, kad jie galėtų normaliai vystytis, augti, lavintis ir įsilieti į mūsų visuomenę pilnateisiais bei vertingais jos nariais.

Prie Vilniaus moterų LIONS klubo dovanos Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Vaikų ligų klinikoms prisidėjo ir naujausių medicinos ir mokslo technologijų tiekėja, tarptautinė kompanija „Interlux“ bei privatūs aukotojai, išgirdę apie vykstančią akciją ir pervedę lėšas į klubo sąskaitą.