Šiaulių moterų LIONS klubas

Dirbame tam, kad pasaulis būtų geresnis ir teisingesnis. Neabejojame, kad kiekviena klubo narė tampa laimingesne darydama gera kitiems. Lionizmo filosofija pagrįsta dviem esminėmis idėjomis – tarnavimu bendruomenei ir bendravimu.“

2004 m. spalio 30 d. Lietuvos LIONS judėjime atsirado pirmasis moterų klubas – Šiaulių moterų LIONS klubas. Šiaulietės davė pradžią visam moterų lionizmo judėjimui Lietuvoje. Šiaulių moterų LIONS klubo inauguracija įvyko tą pačią dieną, kai Lietuvoje buvo įsteigta Lietuvos LIONS klubų apygarda D-131.

Aktyviai dalyvauja daugybėje bendruomeninių projektų, ir vienas iš jų yra ypatingai reikšmingas, nes 2018 m. švęsdami ypatingą sukaktį, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ir suvokdami, kad nuo mūsų visų kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai, moterų LIONS klubo iniciatyva visi Šiaulių miesto LIONS klubai siekdami palikti ateities kartoms tai įprasminantį akcentą pasodino klevų parką.

Klubo susirinkimo vieta ir laikas: kavinė-baras ,,Morganas" Vilniaus g. 183, Šiauliai; kas antrą mėnesio antradienį18.30 val.

Kontaktai: telefonas +370 685 43187, el. paštas: siauliu.moteru.lions@gmail.com

FB paskyra: Šiaulių moterų Lions klubas.

Klubo inauguracijos data: 2004 m. spalio 30 d. Inauguravo Šiaulių LIONS klubas.

Klubas padėjo įsteigti („krikštamotės“): Vilniaus LIONS moterų klubą ir Kėdainių moterų LIONS klubą.

2019-2020 m. prezidentė - Jūratė Sobutienė

viceprezidentė - Rasa Pumputienė

sekretorė - Laimutė Kasparė

iždininkė - Vida Liorentienė

Klubo narės:

Jurgita Balčiūnienė, Inesa Cicėnė, Dainora Dobrovolskienė, Goda Gaigalė, Daiva Grikšienė, Laimutė Kasparė, Daiva Kazlauskienė, Šarlota Kriaučiūnienė, Jolanta Kulakauskienė, Birutė Kurbanovaitė, Vida Liorentienė, Ramunė Mačiukienė, Ramutė Pilypienė, Rasa Pumputienė, Ginta Ratautienė, Jūratė Rauduvienė, Rima Sereikienė, Jūratė Sobutienė, Kristina Slonksnė, Nomeda Šatkauskienė, Daiva Šorienė, Rigita Tijūnaitienė, Roma Urlakienė, Aušra Vaitkevičienė, Odeta Valungevičienė.

Ankstesnės klubo prezidentės:

2005-2006 m. - Dovilė Laužikienė,

2006-2007 m. - Daiva Kiburienė,

2007-2008 m. - Laima Stankevičienė,

2008-2009 m. - Roma Urlakienė,

2009-2010 m. - Aušra Vaitkevičienė,

2010-2011 m. - Dainora Dobrovolskienė,

2011-2012 m. - Vida Liorentienė,

2012-2013 m. - Dženara Pocevičienė,

2013-2014 m. - Ramutė Pilypienė,

2014-2015 m. - Daiva Grikšienė,

2015-2016 m. - Jūratė Rauduvienė,

2016-2017 m. - Jolanta Kulakauskienė,

2017-2018 m. - Odeta Valungevičienė,

2018-2019 m. - Šarlota Kriaučiūnienė.

Klubas globoja:

Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namai – nuo pat klubo įsikūrimo šiai įstaigai skiriamas nuolatinis klubo narių dėmesys. Pagal parengtą Kūdikių namų aplinkos sutvarkymo projektą, įgyvendinamą palaipsniui, klubo surastomis lėšomis rekonstruota virtuvė, atnaujinta jos įranga, suremontuotos kelios vaikų grupių bei koridorių patalpos, pastatyta nauja medinė pavėsinė, o senų pavėsinių asbesto stogai pakeisti saugesne sveikatai danga, atnaujintos lauko žaidimų aikštelės, įrengtos sūpynės, smėlio dėžės, nupirkta lauko žaislų. Per šventes – Kalėdas, Mamos dieną ir Tarptautinę vaikų gynimo dieną – moterys pas Kūdikių namų vaikus vyksta su dovanomis, nepamiršta ir jų „mamų“ – šios įstaigos darbuotojų, kurioms klubo narės dovanoja kvietimus į įvairius renginius, spektaklius.

Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos (diabeto mokyklėlė, vaikų ligų skyrius).

Klubo pagalbos sulaukia Šiaulių aklųjų ir silpnaregių draugijos vienijami regėjimo negalią turintys žmonės, jų šeimos (remiami šios draugijos renginiai, veikla), sergantys, neįgalūs vaikai, juos auginančios šeimos, socialinės paramos stokojantys žmonės, dienos centrai, gabus jaunimas. Filantropų paaukoti pinigai, labdaros renginių metu suaukotos lėšos, rėmėjų dovanoti baldai, buitinė įranga, geradarių sunešti drabužiai, avalynė, žaislai ir kiti buities reikmenys padėjo dešimtims šiauliečių ir Šiaulių regione gyvenančių šeimų.

Tradiciniai klubo renginiai:

Minėdamas savo 5-erių metų sukaktį (2009 m.), pramogų ir prekybos centre „Akropolis“ Šiauliuose klubas pastatė pirmąją aukų dėžutę. Sumanymas pasiteisino, tad po metų dėžutės buvo pastatytos ir kituose prekybos centruose: prekybos ir laisvalaikio centre „Saulės miestas“, prekybos centruose „Bruklinas“ ir „Tilžė“. Suaukoti pinigai skiriami klausos negalę ir kitomis ligomis sergantiems vaikams.

Kasmetis labdaros renginys ,,Kartu mes galime daugiau", renginio preliminarus laikas - balandžio paskutinė savaitė arba gegužės pirma savaitė.

Per kiekvienas žiemos šventes į Šiaulių dramos teatrą ar kitą salę pažiūrėti naujo spektaklio moterys pakviečia sunkiau gyvenančių šeimų bei Šiaulių apskrities globos įstaigų vaikučius.

Kalėdinio stebuklo Šiauliuose kasmet sulaukia daugiavaikės ir socialiai remtinos šeimos, vaikų dienos centrai – švenčių proga juos pradžiugina dovanojami kompiuteriai, baldai, buitinė technika, saldumynai ir vitaminai.

Kasmet kovo 11-ąją įteikiama vienkartinė stipendija geriausiai besimokančiam negalią turinčiam Šiaulių universiteto studentui. Nuo 2014 m. 1000 eurų vienkartinė stipendija pavadinta Harmannuso Hulsingos – filantropo olando H. Hulsinga, buvusio vieno pagrindinio šiauliečių moterų LIONS klubo mecenato, – šviesiam atminimui pagerbti.

Dalyvauja ir tarptautinėse programose, pvz., jaunimo ugdymo programos LIONS QUEST diegime, Jaunimo vasaros stovyklų apsikeitimo projektuose („Youth Camp“), prisideda prie LIONS Clubs International Foundation (LCIF) veiklos, aukodamas lėšų šiam fondui, padedančiam spręsti globalias pasaulio problemas, finansuojančiam gydymo įstaigų, vaikų namų statybą ir pan.