Lions Clubs

LIONS Quest programos dalyvių susitikimas Suomijoje


Suomijoje, Hyvinkaa mieste2017 m. vyko kasmetinis LIONS Quest programų vadovų ir instruktorių susitikimas. Į susitikimą atvyko jau daugelį metų dirbantys žmonės ir naujų šalių programos atstovai. Labai atsinaujinusi yra Norvegijos komanda, kuri yra parengusi naujus instruktorius, dirba naujas šalies direktorius, pirmą kartą dalyvavo Ispanijos ir Prancūzijos atstovai. Europos Sąjungoje LIONS Quest programos diegiamos jau 24 šalyse, o pasaulyje - 98 šalyse.
 
2007 m. Lietuva pirmą kartą atstovauta Vengrijoje vykusiame susitikime. Tai buvo primas kartas, kai lietuviai sutiko kitų šalių atstovus, kurie pristatė savo patirtį, kaip  sekasi  įgyvendinti LIONS Quest programas. Išgirstos istorijos įkvėpė ir nuteikė ilgam bei nuosekliam darbui Lietuvoje. Tada kai kurių šalių patirtis atrodė kaip nepasiekiamas tikslas.
 
Vokietijos pavyzdys siuntė žinutę, kad su LIONS Quest programa mokyklos yra daug sėkmingesnės nei be jos. Vokiečiai jau tada džiaugėsi, kad vaikams, kurie dalyvauja LIONS Quest programose, puikiai sekasi mokykloje.
 
Norvegijos kolegos irgi su džiaugsmu minėjo bendruomenės iniciatyvas ir LIONS klubų dalyvavimą LIONS Quest programos įgyvendinime. Norvegijos LIONS klubų kasmetinė Tulpių akcija gegužės mėnesį mus įkvėpė šią idėją įgyvendinti ir Lietuvoje. Norvegijos bendruomenė kiekvienais metais LIONS Quest programai įgyvendinti mokyklose paaukoja nuo 900 tūkstančių iki 1,2 milijono eurų. Jie mato tame prasmę ir po dešimties metų.
 
Suomija padėjo svarbiausią motyvacinį tašką ir įkvėpė pradėti įgyvendinti LIONS Quest programas Lietuvoje. Viename iš Europos susitikimų suomiai ne tik paskyrė atskirą dieną LIONS Quest pranešimams, skirtiems socialiniam ir emociniam ugdymui, bet ir pristatė naujo tyrimo duomenis, kuris atskleidė mokytojų, dalyvavusių LIONS Quest mokymuose, pasitenkinimą programos mokymais ir jos turiniu. Tyrime dalyvavo Japonijos, Suomijos, Italijos ir Lietuvos mokytojai. Helsinkio universiteto profesorė Kirsti Lonka atkreipė dėmesį į tai, kad LIONS Quest programos yra ateities programos, nes, jos manymu, nėra kitos taip gerai parengtos ir moksliniais tyrimais pagrįstos metodikos, kaip LIONS Quest. Įkvepia ir tai, kad LIONS Quest mokymuose Suomijoje yra dalyvavę visi pedagogus rengiantys specialistai, o Suomijos mokytojų nereikia įtikinėti dalyvauti mokymuose, būsimieji mokytojai šį kursą baigia, mokydamiesi universitete. Beje, tokia pat praktika yra taikoma ir Japonijoje.
 
Suomijos specialistai teigia, jog LIONS Quest programos metodai yra tinkami ne tik programos pamokoms, bet turi būti integruoti į visą mokymo procesą. Tarp programoje ugdomų kompetencijų bei įgūdžių, reikalingų XXI amžiuje, dedamas lygybės ženklas. Europos LIONS Quest koordinatorės iš Turkijos Nilgun E. Niord teigimu, Suomijos švietimo sistema daugelyje kitų šalių yra tiesiog legenda.
 
        

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Sąskaitos Nr. LT44 7044 0600 0470 7492

 

Kviečiame geros valios žmones prisidėti prie kilnių LIONS veiklos tikslų ir aukoti. Dėkojame už Jūsų gerumą.