LIONS judėjimas Lietuvoje

Lietuvos LIONS klubų laikinoji apygarda D-131 vienija 34 LIONS klubus (iš jų 10 moterų klubai, kiti– vyrų arba mišrūs). Taip pat veikia ir 3 jaunesnius žmones vienijantys LEO klubai. LIONS klubams Lietuvoje priklauso 673 nariai (2019 m. liepos mėn. duomenimis).

LIONS judėjimo užuomazgos Lietuvoje atsirado jau 1990 m. Kaip asociacija Lietuvos LIONS klubų apygarda D-131 veikia nuo 2004 m. balandžio, kai buvo oficialiai registruota Oak Brooke (JAV) veikiančios tarptautinės LIONS direktorių tarybos sprendimu. Pirmuoju Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatoriumi buvo lionizmo entuziastas šiaulietis pedagogas lituanistas Juozas Pabrėža.

Lietuvos LIONS klubų apygardai D-131 2019-2020 m. vadovauja gubernatorius Almantas Pėstininkas. 2019-2020 m. kadencijos Lietuvos LIONS klubų asociacijos valdybą sudaro 9 atstovai iš skirtingų klubų.

Lietuvos LIONS klubai dalyvauja įvairiose tarptautinėse programose, pvz., LIONS QUEST, Jaunimo apsikeitimo vasaros stovyklose („Youth Exchange“), Jaunųjų baltų darbo praktikoje kitose šalyse („Young Balts in Practice“). Olandijos LIONS klubų apygardos D-110 iniciatyva Lietuvoje įkurtas PINNL (People in Need Need LIONS) komitetas (jį sudaro 5 nariai iš įvairių Lietuvos LIONS klubų), kurio pagrindinis tikslas yra parinkti, įvertinti, aprobuoti ir pateikti įvairius rėmimo projektus Olandijos rėmimo fondui Lietuvoje.

Lietuvos LIONS judėjime jau prigijusios dvi ilgametės tradicijos:

- kiekvieną pavasarį susivieniję visi Lietuvos LIONS klubai vykdo aplinkos švarinimo talkas, didžiausios talkos vyksta Nidoje. Iš penkių strateginių tarptautinio LIONS judėjimo veiklos krypčių (pagalba turintiems regėjimo negalią, sergantiems diabetu, taip pat onkologinėmis vaikų ligomis, skurdo mažinimas pasaulyje, aplinkos apsauga) Lietuvos LIONS klubų apygarda aplinkosaugai skiria ypatingą dėmesį ir laiko ją prioritetine sritimi;

- kasmet rudenį LIONS klubų nariai su šeimomis suvažiuoja į Lietuvos LIONS klubų forumus ir klubų pareigūnų mokymus. Skleisdami lionizmo idėjas, LIONS klubų nariai padeda sergantiems ir vargstantiems, stiprina lyderystės įgūdžius, bendradarbiauja, plėtoja ryšius, laikosi aukštų etinių standartų tiek darbe, tiek visuomeninėje veikloje.