LIetuvos LIONS klubų renginiai

VILNIAUS LIONS KLUBŲ RENGINYS

Labdaros koncertas, skirtas LIONS judėjimo 100-mečiui LDK Valdovų rūmuose.

ŽEMAITIJOS ZONOS LIONS KLUBŲ SUEIGA

Kas sakė, kad Žemaitija yra ta pati Lietuva, ko gero, klydo, nes viskas lyg ir tiesa, tačiau vis tiek viskas kažkaip ne taip – untrep. Bet viskas tik gerąją to žodžio prasme.

Pirmiausia, dėl oro. Žinant ir žiūrint kokie dabar nepastovūs orai, o per zonos sueigą saulė ritinėjosi žeme visą dieną.

Antra, dėl nuotaikos. Žinom, kad ji būna įvairi, kaitaliojasi. O čia nuo labo ryto (nuo tada kaip kas kėlėsi) nuotaika buvo gera, šypsena plati, ko gero, ne vienas su ta šypsena ir užmigo, malonaus nuovargio ir puikių įspūdžių įveikti.

Trečia, dėl komandos. Susirinko iš visų Žemaitijos zonos klubų. Iš vienur gausiau, iš kitur kukliau, bet visi buvo nusiteikę darbui ir bendravimui.

Ketvirta, dėl geografijos. 2016-2017 metų Žemaitijos zonos koordinatoriaus pareigas ėjęs Martynas Rusteika perbraižė zonos paskirstymą ir atsivežė palaikymo komandą iš Šiaulių rajono LIONS klubo visą autobusiuką ir paskelbė, kad Kuršėnai (Šiaulių raj.) yra Žemaitijos siena (pasienis), Telšiai – sostinė, o Plungė – dūšia...

Taigi, dabar apie tai, kas gi nutiko tuokart Kuršių nerijoje, tiksliau, Juodkrantėje.

Ogi čia įvyko senai laukta Žemaitijos zonos LIONS klubų neoficiali sueiga, kurios tikslas buvo paprastas, bet svarbus – pagrąžinti Lietuvą, o konkrečiau vietinį nacionalinį parką, pasibendrauti, pasibūti, pasidarbuoti ir pasiilsėti.

Pagaliau juk tai senų, tarpukario Lietuvos tradicijų atgaivinimas, kadangi tarpukariu veikė net tokia visuomeninė organizacija – „Lietuvai pagrąžinti“, kuri vienijo vietos bendruomenes bendriems darbams, skirtiems pasigražinti savo gyvenamą aplinką.

Tad LIONS klubų atstovai ir ėmėsi tos veiklos, norėdami padėti pagrąžinti ir taip nuostabų Lietuvos kampelį - Kuršių neriją. Todėl, visiems susirinkus, buvo stipriai kibta į vietinių „liūtų“ nurodytus tvarkymo barus, kad net dulkės kilo.

Šiaulių rajono LIONS klubas atvažiavo ne tik pasidarbuoti, bet atsivežė ir „koką“ Adolfą, kuris su padėjėju Rolandu, nelaukdami atskiro nurodymo, įsirengė „lauko virtuvę“ ir ėmėsi visiems talkininkams virti žuvienę, pagal vienam Adolfui žinomą receptą.

Pabaigus tvarkyti marių pakrantę, dalis talkininkų išvažiavo dar kažkur „ravėti“ kažkokio „Avinų kalno“ ir parsivežė priravėję pušaičių.

O tuo metu žuvienė buvo išvirta ir pradėtos kepti dešrelės, taigi prasidėjo pietūs. Po kurių pasistiprinus laukė žygis per nerijos mišką, įkalnėn, įkalnėn, kol buvo pasiektas švyturys, kol buvo pasiekta ta vieta, kur dešinėje matosi Kuršių marios, o kairėje - Baltijos jūra, kur neįsivaizduojamai gražu ir gera.

Vėliau grįžimas prie transporto ir važiavimas siaurais nerijos keliukais iki poilsinės, į kurią kelio jau nerasčiau.

Čia laukė vakarienė, bet ne bet kokia, o iškilminga, t. y. su sveikinimo kalbomis, su dovanomis, su šypsenomis. Dar kartą ir dar kartą buvo primenama, kad LIONS organizacijos metai yra jubiliejiniai, kad antrą šimtmetį pradedame gražiomis iniciatyvomis, kurias reikia ir toliau taip skaitlingai ir entuziastingai plėtoti, nes mes „liūtai“, juk tarnaujame, ir tos tarnystės formų yra įvairių, o ši - derinanti aktyvų darbą ir poilsį, skatinanti klubų bendradarbiavimą ir bendravimą. Tai yra ne kas kita kaip tikroji lionizmo esmė ir filosofija. Nors gal būt taip ir nebuvo visai tiksliai pasakyta, bet esmė viso to renginio turėjo būti tokia. Ne tik turėjo, bet ir buvo.

O paskui liko tik bendravimas, buvimas kartu ir džiaugsmas, kad geras oras, gera nuotaika, gera kompanija ir geri darbai padaryti, kad truputį pavargta ir įspūdingai pailsėta.

Truputį pavargęs ir pailsėjęs raštininkas iš Žemaitijos pasienio Jonas