Kėdainių moterų LIONS klubo geri darbai kaip iš gausybės rago

Dovana darželiui - gerumo vėjo malūnėliai

Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ kartu su sveikais vaikais ugdo ir regėjimo sutrikimų turinčius vaikučius. Šiems vaikučiams specialia aparatūra atliekama akių mankšta, regos lavinimo pratimai, koreguojamas žvairumas, lavinamas vaizdų susiliejimas, priverčiamos dirbti „tinginės“ akytės.

Veiklios klubo narės kelias savaites klijavo gerumo vėjo malūnėlius ir juos su palinkėjimais už simbolines aukas pardavinėjo miesto šventės mugėje. Buvo parduota 600 malūnėlių ir surinkta per 1400 eurų. Lėšos skirtos patobulinti bei atnaujinti oftalmologinę įrangą lopšelyje-darželyje „Pasaka“.

Kalėdinių skaitinių vakaras

Kėdainių moterų LIONS klubo narės dalyvavo mokyklos-darželio „Puriena“ projekte „Kalėdiniai skaitiniai“, kuris buvo skirtas Etnografinių regionų metams paminėti. Klubo narės Saulutė Kairienė, Sniežana Slavinskienė, Vilija Mockuvienė, Rasida Adomavičienė, Jorūnė Liutkienė, Raimonda Augienė pasidalino vaikystėje girdėtomis ir daug gerų prisiminimų palikusiomis pasakomis. Laikas, praleistas su mažaisiais, buvo iš tiesų ypatingas.

Kalėdinės partnerystės

Kėdainių moterų LIONS klubo narės iš Kalėdinės mugės sugrįžo su 926,55 eurų suma.

Šįkart "liūtės" ne tik pačios plušo, bet įtraukė ir partnerius į gerus-kvapnius darbus. Viena dalis mugei skirtų meduolių buvo kepta ir glaistyta, kaip jau įprasta kėdainiškėms, kartu su „Saulutės“ auklėtiniais. Vakarais kepdamos pyragus ir sausainius su vaikais, jos padeda ugdyti mažylių socialinius įgūdžius.

Kitą dalį, daugiau kaip 800 meduolių, Kėdainių moterų LIONS klubo prašymu iškepė Kėdainių profesinio rengimo centro moksleiviai. Tai pirmoji tokia partnerystė.

Meduoliai – tradicinis šv. Kalėdų kepinys. Jiems iškepti reikia pakankamai daug produktų. Medų ir kitus priedus dovanojo pačios klubo moterys, reikiamą kiekį miltų ir cukraus noriai parūpino bendrovių "Kauno grūdai“ ir "Nordic Sugar Kėdainiai“ bendrovės.

„Mes negalime išpildyti didžiausios vaikų svajonės - sugrįžti pas mamas ir tėvelius, bet galime įgyvendinti mažus jų norus, skatinti daryti gerus darbus ir taip suteikti nors šiek tiek vaikiškos laimės,“ - sakė miltus padovanojusios įmonių grupės „KG Group“ vadovas Tautvydas Barštys.

Atrodo, kad partnerių ir draugų pakako, bet  darbo užteko ir visoms 22 klubo moterims. Joms teko ir mugės plakatus mieste iškabinti, ir meduolius supakuoti, ir paraginti kraštiečius aukoti pinigų.

Labdaringas bėgimas

Prie Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos LIONS klubų organizuoto bėgimo „Freedom Charity Run“ Kėdainiuose prisijungė Kėdainių moterų LIONS klubo narės Jūratė Tylienė, Indrė Dambrauskienė bei Lina Adomaitienė.

Bėgimo metu surinktos lėšos skirtos Ukrainos kare nukentėjusiems vaikams paremti ir onkologinėmis ligomis sergančių Latvijos vaikų gydymui.

„Mums labai smagu, kad bėgimo trasa driekiasi per Kėdainių rajoną. Džiaugiamės galėdamos prisidėti prie tikrai gražios idėjos,” - sakė Kėdainių moterų LIONS klubo prezidentė Sigita Skarupskienė.

Kėdainių moterų LIONS klubas šiai labdaros akcijai paaukojo 200 eurų.

Liūtiškai pagelbėjo akordeonistei

Kėdainių moterų LIONS klubas džiaugiasi, galėjęs pagelbėti Karinai Žukaitei išvykti į 6-ąjį tarptautinį folkloro, muzikos ir šokių festivalį-konkursą „Magic Bridges of Vienna - Prague“. Konkursas “Magic bridges Praha – Viena” organizuojamas nuo 2010 m. ir jungia du konkursus: “Prahos žvaigždės” ir “Vienos žvaigždės”. Iš šio festivalio Karina grįžo su dviem apdovanojimais: Prahoje pelnė II vietą, o Vienoje - I vietą.

Konkursą organizuoja tarptautinis fondas “The festival bridges”, kurio tikslas atrasti naujus talentus ir paskatinti juos tobulinti įgūdžius. Festivalyje dalyvavo daugiau kaip 500 dalyvių iš Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Izraelio, Bulgarijos, Vokietijos, Ukrainos valstybių.

Jaunoji akordeonistė ir anksčiau yra pelniusi nemažai apdovanojimų. 2012 m. tarptautiniame akordeonistų konkurse „Ascoltate“, ji tapo I vietos laureate, o 2015 m. tame pačiame konkurse užėmė II vietą. Nemažiau svarbesnis akordeono konkursas 2013 m. vyko Kroatijoje, kuriame Karina puikiai pasirodė - jai atiteko II vieta. Tais pačiais metais, Pineto mieste vykusiame konkurse, mergina užėmė I vietą. Talentingoji akordeonistė 2014 m. dalyvavo ir Šveicarijoje vykusiame konkurse bei tapo I vietos laureate. Karina taip pat aktyviai dalyvauja ir kituose muzikiniuose renginiuose.