Jurbarko LIONS klubas

Klubas renkasi kiekvieno mėnesio trečiąjį trečiadienį.

Susirinkimų vieta - kavinė „Kamita”, S. Dariaus ir S. Girėno g. 96, Jurbarkas.

Inauguracijos data - 1997 m . gruodžio 6 d.. Inauguravo Bogensės LIONS klubas (Danija).

Kontaktai: tel.: (8 447) 72169, 8 652 43006, el.p. jonas.lendraitis@gmail.com

korespondencijai: Vytauto Didžiojo g. 2, Jurbarkas.

Pagrindinis Jurbarko LIONS klubo tikslas – aktyviai dalyvauti, kuriant visuomenės pilietinę, kultūrinę, socialinę ir moralinę gerovę, laikytis pagrindinio lionizmo principo ir šūkio „Mes tarnaujame”.

Tradicinis klubo renginys - paramos ir labdaros akcija „Tik duodamas esi turtingas”. Kiekvieną rudenį rengiama labdaros vakaronė ar koncertas, kuriame dalyvauja vis kiti aktoriai, solistai bei ansambliai iš Jurbarko ir kitų šalies miestų. Vakaro metu vyksta aukcionas ir loterijos. Surinkti pinigai skiriami neįgaliųjų vaikų paramai.

Jurbarko LIONS klubas kiekvienais metais tarpininkauja, priimant dideles labdaros siuntas iš  Danijos, Norvegijos. Gauti drabužiai, avalynė, neįgaliųjų žmonių slaugos priemonės, įranga ligoninėms, transporto priemonės bei kita labdara išskirstoma ir dovanojama miesto aklųjų ir silpnaregių skyriui, invalidų draugijai, Seredžiaus senelių globos namams, Viešvilės vaikų globos namams, rajono mokykloms ir darželiams, sporto centrui, neįgaliųjų jaunuolių dienos centrui, kitoms įstaigoms ir organizacijoms bei neįgaliesiems, sunkiai sergantiems ar socialiai remtiniems asmenims.

Kiekvienais metais svari  finansinė parama gaunama per įvairius projektus, pateikiamus į užsienyje LIONS klubų organizuojamas projektų „muges”, kurių metu „perkami” projektai. Gautos lėšos naudojamos ligoninės, senelių namų inventoriui atnaujinti, įrengtas įvažiavimas neįgaliesiems ir pan..

Jau tradiciniu tapo Kalėdinis karavanas, organizuojamas kartu su Norvegijos „liūtais". Šventiniu laikotarpiu išvežiojamos dovanas į visas rajono seniūnijas vaikams, turintiems negalią arba gyvenantiems sunkiai besiverčiančiose šeimose.

Pavasarinės akcijos „Aš noriu matyti pavasarį” metu organizuojamas vaikų iš visų rajono kampelių atvykimas į spektaklių premjeras. Daug dėmesio skiriama jaunimo mainų stovykloms, į kurias kiekvienais metais klubas pasiunčia po keletą jaunuolių.

Jurbarko LIONS klubas pirmieji Lietuvoje organizavo tarptautinę Jaunimo mainų stovyklą, kurioje dalyvavo jaunimas iš septynių Europos valstybių. Klubas taip pat dalyvauja Jurbarko miesto aplinkos tvarkymo talkose, miesto dienose.

Klubas daug keliauja. Ne vieną kartą lankėsi pas kolegas „liūtus” Danijoje, Norvegijoje, Rusijoje. Klubiečių mėgstamos laisvalaikio išvykos į  kultūros renginius, poilsis gamtoje, turistinės kelionės. Klubas jau aplankė Slovakiją, Šveicariją, Austriją, Čekiją, Vengriją ir kitas šalis.

Jurbarko LIONS klubas ypač džiaugiasi, kad pastaraisiais metais pavyko suburti naują LIONS klubą Šakiuose, kurio krikštatėviais žada tapti. Todėl be jau tradicinių klubo renginių, įvyksiančių ir šiais 2010-2011 veiklos metais, vienas svarbiausių įvykių bus šventinė Šakių LIONS klubo inauguracija.

2016-2017 m. prezidentas - Arvydas Griškus.

Ankstesni klubo prezidentai:

1997-1999 m. prezidentė - Liudvika Frejienė, 1999-2000 m. prezidentas - Gvidas Byčius, 2000-2001 m. prezidentas - Raimondas Šulinskas, 2001-2002 m. prezidentė - Kristina Vančienė, 2002-2003 m. prezidentas - Romas Šefleris, 2003-2004 m. prezidentė - Jolita Lapėnienė, 2004-2005 m. prezidentas - Stasys Jančaras, 2005-2006 m. prezidentė - Jūratė Kadlerienė, 2006-2007 m. prezidentas - Aurimas Sabaliauskas, 2007-2008 m. prezidentė - Vilma Mačiežienė,  2008-2009 m. prezidentas - Albinas Radžius, 2009-2010 m. prezidentė - Vilijana Urbietienė, 2010-2011 m prezidentas - Jonas Lendraitis, 2011-2012 m prezidentė Irena Kaminskienė, 2012-2013 m prezidentas- Erikas Mačiulaitis, 2013-2014 m. prezidentė - Jurgita Volbikienė, 2014-2015 m prezidentė- Rūta Kulikauskienė, 2015-2016 m. prezidentas - Algimantas Kuncaitis.

Klubo nariai: Audronė Balčiūnienė, Gvidas Byčius, Kęstutis Gegužis, Arvydas Griškus, Irena Kaminskienė, Rūta Danielienė, Saulius Danisevičius, Jonas Lendraitis, Jolita Lapėnienė, Algimantas Kuncaitis, Erikas Mačiulaitis, Vilma Mačiežienė, Albinas Radžius, Dalia Rakštelienė, Aurimas Sabaliauskas, Vilijana Urbietienė, Jurgita Volbikienė, Kristina Vančienė, Romas Šefleris, Aivaras Šlekys, Janina Želvienė.