Lions Clubs

Jolanta Gulbinienė


Jolanta Gulbinienė, LIONS valdybos narė

Prisiminkime, kad esame tarptautinės organizacijos nariai ir turime konstituciją

Kaip ir kada tapote LIONS klubo nare?

Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubo nare esu nuo 2009 metų. Pakvietė draugė, kuri jau dalyvavo LIONS veikloje ir vis pasakodavo, kur buvo, ką aplankė, kaip parėmė. Tada pajutau lengvą pavydą draugei, galvojau, - kokia ji šaunuolė, kokia prasminga veikla užsiima. Kartą ji pakvietė mane į LIONS suorganizuotą profesoriaus Eugenijaus Laurinaičio paskaitą, kurioje dalyvavo visų Kauno LIONS klubų atstovai, netrukus pasiūlė tapti ir klubo nare.
 
Kas jus iki šiol motyvuoja čia būti?
 
Būti „liūtu“ reiškia požiūrį į gyvenimą. Man patinka padėti žmonėms: gyventi ne vien dėl savęs, o dalintis savo laiku, ištekliais, bendrauti. Pinigai nuperka ne viską, o bendrystė, buvimas su žmonėmis atperka tikrai daug. Esu aktyvi ne tik LIONS organizacijoje, bet ir vietos bendruomenėje. Žiūriu labai paprastai – jeigu mes galime senjorams išvirti kavos, iškepti tortą, pakviesti šokti, nusišypsoti ir tokiu būdu sukurti jiems šventę, - padarykime tai!
 
Reguliariai nuvažiuojame pas senelius į Mūniškių globos namus. Mus pamatę jie apsidžiaugia. Iš jų lūpų išgirstas „labas rytas“ labai malonus. Dar svarbiau išklausyti jų gyvenimo istorijas, džiaugsmus, malonius prisiminimus, pabendrauti. O gyvenimo istorijos išties sudėtingos.

Turime ilgalaikius ryšius su  Kauno Pranio Daunio ugdymo centru, kurio auklėtiniai ne tik aklieji ir silpnaregiai, bet ir vaikai su dauno sindromu ar kitomis sunkiomis negaliomis. Iš pradžių man buvo baisu, tačiau dalyvaujant LIONS veikloje kardinaliai pasikeitė mano suvokimas apie negalią turinčius žmones ir bendrystę su jais.

Įgyvendindama LIONS projektus įsitikinau, kad gyvenime yra labai daug gerų žmonių, kurie negaili savo laiko padėti žmonėms. Buvimas toje nuolatinėje bendroje veikloje tapo mano gyvenimo būdu ir tai labai smagu.
 
Kas būdinga būtent jūsų – Kauno M. K. Čiurlionio LIONS klubui?
 
Išskirtinė mūsų klubo veikla – kaniterapija, gydymas per bendravimą su šunimis. Dideliu pasiekimu laikau tai, kad net Kauno klinikos leido mūsų klubui organizuoti kaniterapijos užsiėmimus onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.
Pasidalinsiu istorija iš senelių namų, kai bulterjerų veislės šuo pasirinko tokį senelį, kuris visada būdavo piktas, paniuręs, ir ėmė rodyti meilę jam – kokios stiprios emocijos kyla žiūrint, kaip švelnėja ir šviesėja senelis.
 
Taip pat bendrystė su onkologinėmis ligomis sergančiais žmonėmis. Kiekvieno mėnesio trečią sekmadienį broliai pranciškonai aukoja šventas mišias už sergančius ir jų šeimos narius, vyksta bendros šventės, renginiai: bendru autobusu vykstame į Vilties bėgimą Klaipėdoje, Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centrą, aplankome jūrą, šiais metais ir Japonišką sodą prie Darbėnų.
 
Kokį matote ryšį tarp savo veiklos LIONS klube ir kitų gyvenimo sričių – šeimos, profesinės veiklos?
 
Mano darbe visi žino, kad esu „liūtė“. Turiu daug draugų, kurie nenori būti „liūtais“, bet noriai remia LIONS veiklas, dalyvauja renginiuose. Taigi, visi žino, kuo aš užsiimu ir tai yra tarsi savaime suprantama.
 
Pritraukiu žmones, kurie turi kuo pasidalinti – bendradarbiai, pažįstami patys kreipiasi, jei „išauga“ daiktus ir nori perduoti juos tiems, kam labiau reikia. Atiduotus daiktus išvežame į Jiezną, kur globojame vargstančias šeimas. Pavyzdžiui, neseniai krikšto sūnus atidavė 2 vaikų lovytes, kurias nuvežėme daugiavaikei šeimai į Jiezną. Už suteiktą labdarą ypač dėkojau jo dukrytėms, kurios džiaugsmingai atidavėne ne tik savo lovytes, bet ir žaislų. Svarbu, kad vaikai irgi pajaučia malonumą dalintis ir savo veiksmais padėti kitiems žmonėms.
 
Kokį poveikį dalyvavimams LIONS veikloje daro jums kaip asmenybei?
 
Esu gimusi po dvynių ženklu ir komunikacija, bendravimas man yra vienas iš svarbiausių dalykų – buvimas ir veikimas su žmonėmis, tarp žmonių, dėl žmonių. Pažinčių ratas nuolat auga, o kartu didėja ir mano socialinis išprusimas, lavinamas komunikabilumas. Dėl to jaučiuosi laiminga.
 
Kaip paaiškintumėte nepažįstamajam – kas yra LIONS, kuo ši organizacija užsiima, kokie žmonės gali tapti LIONS nariais?
 
Sakau labai paprastai: mes bendraujame ir tarnaujame. Per bendravimą ateina tarnavimas. Mes surengiame spektaklį ar kitą renginį, būname kartu, o pritraukę lėšas, paskirstome jas geriems darbams.
 
LIONS nariu gali tapti kiekvienas kultūringas žmogus, kuris nori prisiimti atsakomybę ir suvokia, kad jis gali. Svarbu, kad naujas narys atitiktų bendrą LIONS klubo kultūrą, turėtų idėjų, vadybinių ir komunikacinių įgūdžių, gebėtų telkti žmones, galėtų dalintis savo laiku bei finansiniais ištekliais. Norintys praturtinti savo gyvenimą, bendrauti ir turintys gerų idėjų bei laiko joms įgyvendinti yra laukiami LIONS veikloje.
 
Kokį vaidmenį, jūsų nuomone, LIONS klubai atlieka Lietuvos visuomenėje?
 
„Liūtai“ daro daugybę gerų, smulkių, paprastų darbų. Veiklos pradžioje mąsčiau apie didelius projektus, o kuo toliau, tuo labiau įsitikinu, kad paprasti, maži dalykai yra labiau reikalingi.
 
Tai, ką LIONS klubai daro mažose bendruomenėse lokaliu mastu, – sukuria didelę vertę. Svarbu tą gerąją žinią nešti visiems. Kuo daugiau žmonių pritrauksime – gal jie ir netaps„liūtais“, bet dalyvaus renginiuose – tuo mūsų gyvenimas bus šiltesnis. Smulkiais darbais pagražiname gyvenimą ir jis įgyja kitokią prasmę.
 
Ką įdomaus pastebite LIONS klubuose kitose pasaulio šalyse?
 
Mūsų krikštatėviai – italų ir prancūzų LIONS klubai – irgi paprastais, nuoširdžiais, mažais darbais kalnus nuverčia (žinoma, jie finansiškai stipresni). Naujausias mane sužavėjęs pavyzdys: Prancūzijoje įkurta LIONS klubo remiama neįgaliesiems ir dauno sindromą turintiems vaikams skirta „socializacijos ferma“, kur jie su suaugusiųjų pagalba augina gėles, daržoves, gyvulėlius, patys vaikučiai veda edukacines programas, ruošia prieskonius, arbatas – puiki mintis kaip socializuotis ir šiek tiek užsidirbti!

Pastebiu, kad neretai užsienio LIONS klubai sunkiai susiranda, ką remti. Tad lietuviai turi erdvės siūlyti daugiau bendrų projektų užsienio klubams.

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Sąskaitos Nr. LT44 7044 0600 0470 7492

 

Kviečiame geros valios žmones prisidėti prie kilnių LIONS veiklos tikslų ir aukoti. Dėkojame už Jūsų gerumą.