LIONS jaunimo mainų pograma

LIONS jaunimo mainų pograma pradėta vykdyti 1961 m. Nuo tada tūkstančiai jaunų žmonių (16-21 m.) turi galimybę susipažinti su kitų šalių kultūromis bei savo bendraamžiais iš viso pasaulio. Jaunimas turi unikalią galimybę pamatyti kitokias tradicijas bei papročius, bendrauti su juos priimančiomis šeimomis užsienyje bei bendraamžiais tarptautinėse stovyklose. Vykdami į svečias šalis, jie atlieka savo šalies ambasadorių vaidmenį. Tad norėdami patekti į šią programą, turi suvokti LIONS judėjimo tikslus ir prasmę.

Įprastai stovyklose užsienyje jaunimas praleidžia nuo 2 iki 4 savaičių. Didžioji dalis jų dalyvauja vienos (ar daugiau) savaitės bendroje jaunimo stovykloje, tačiau prieš tai dar yra gyvenama šeimose. Jaunimą priima, maitina ir suteikia nakvynę tos šalies šeimos bei stovyklos rengėjai, tačiau kai kurios stovyklos turi nedidelius mokesčius.

Norint dalyvauti šioje programoje kiekvienas stovyklautojas turi turėti savo šalies vietinio LIONS klubo paramą (siuntimą), todėl yra būtina kreiptis į vietinio LIONS klubo jaunimo reikalų koordinatorių ir su juo aptarti galimybes bei jam pateikti visus būtinus dokumentus. Čia galite rasti LIONS stovyklas, jų aprašymus: LIONS jaunimo mainai

LIONS jaunimo stovykla Lietuvoje

Lietuvos LIONS klubų apygarda 2011 m. nusprendė organizuoti jaunimo stovyklą ir Lietuvoje. Pirmosios stovyklos organizavimas patikėtas Vilkaviškio LIONS klubui, kuris 2012 m. liepą ir suorganizavo 1-ąją jaunimo stovyklą Lietuvoje! 2013 m. stovykla vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje - šįkart organizavo Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubas (padedant Vilniaus moterų LIONS klubui). Lietuvos LIONS klubų konferencijoje 2014 m. buvo nuspręsta stovyklą Lietuvoje padaryti tęstiniu visos Lietuvos LIONS projektu, organizuojamu kiekvienais metais.

Atsakingas už jaunimo stovyklos ir mainų programą Lietuvoje - Tomas Grigas, Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo narys.

Dėl stovyklų užsienyje ir dėl stovyklų Lietuvoje organizavimo kviečiame kontaktuoti šiais el. pašto adresais: tomas@vilniuslions.lt ir yce@lionsclubs.lt