Gintautas Piragius

Gintautas Piragius, LIONS valdybos narys (PDG)

Kaip ir kada jūs tapote LIONS nariu?

Prie LIONS prisijungiau 2004 metais. Pats ieškojau klubinės veiklos, savirealizacijos. Vienas žmogus irgi gali daug ką nuveikti, bet kai yra bendraminčių, sumanymai realizuojasi lengviau. Kaip tik kūrėsi naujas klubas ir iš pradžių tapau „liūtuku“ – Karaliaus Mindaugo naujojo amžiaus LEO klubo nariu, o į „didžiuosius liūtus“ – Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubą – perėjau 2005 metais.

Kas jus motyvuoja jau penkioliktus metus dalyvauti LIONS veikloje?

Mane motyvuoja nuoširdi padėka. Gera daryti tai, kas miela širdžiai, be jokio išskaičiavimo. Pavyzdžiui, remiame Vilniaus rajono Paberžės gimnaziją – skatiname geriausios klasės vaikus, siunčiame juos į stovyklas. Nuvažiuoju ten ir matau dėkingas vaikų akis.

Vidiniuose LIONS klubų susitikimuose man labiausiai patinka bendravimas su žmonėmis. Jaučiu, kad bendraudamas klube save praturtinu, pasisemiu idėjų, leidžiu laiką su gerais žmonėmis. Esu vienas iš aktyviausiai susitikimus lankančių klubo narių – šie susitikimai man smagūs ir svarbūs. Su klubo nariais turime daug bendrų reikalų ir už klubo ribų, padedame vieni kitiems. Su Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo nariais daug keliaujame – buvome Odesoje, Sankt Peterburge, Žalgirio mūšio vietoje Lenkijoje, gidais pasikvietę profesionalius istorikus važiuojame Vytauto Didžiojo keliais.

LIONS klubuose ugdomės lyderystės, bendravimo įgūdžius, plečiame akiratį. Nelaukiu, kad kas nors mane linksmintų, o pats rodau iniciatyvą. Kaskart per klubo narių prisistatymus žmonės mane nustebina – net negalėčiau pagalvoti, kad jie turi tokių įdomių patirčių!

Kokį matote ryšį tarp savo veiklos LIONS klube ir kitų gyvenimo sričių?

Į visas keliones vykstame su antrosiomis pusėmis, išsivysto bendravimas. Tokiu būdu antrosios pusės, formaliai nebūdamos LIONS nariais, irgi aktyviai dalyvauja klubų veikloje. Manau, ypač stiprų teigiamą poveikį tai turi „liūtų“ vaikams. Jie jaučia pasididžiavimą, nes mato, kad tėvai visuomenine veikla užsiima nuoširdžiai.

Esu įsitikinęs, kad priklausymas klubui daro mane stipresniu ir asmeniniame gyvenime. Gimsta reikšmingos jungtys tarp žmonių. Klubuose susirenka asmenybės su savo ambicijomis ir tikslais, mes galime vieni į kitus lygiuotis ir turime ko vieni iš kitų pasimokyti. Stengiamės, kad viename klube būtų ne daugiau kaip du tos pačios profesijos atstovai, tad bendraudami su skirtingų sričių profesionalais praturtiname save.

Kaip paaiškintumėte nepažįstamajam - kas yra LIONS organizacija, kas gali tapti jos nariais?

Daug kas įsivaizduoja, kad tai – tik turtingų žmonių klubas. Iš tiesų, šios visuomeninės organizacijos nariu gali būti daugelis, turintis idėjų ir laiko joms įgyvendinti.