Lions Clubs

Andrius Stasiukynas


Andrius Stasiukynas, II vicegubernatorius, LIONS valdybos narys

Beveik 700 LIONS narių Lietuvoje yra didelė jėga

Kas, kaip ir kada jus paskatino prisijungti prie LIONS veiklos?

Prieš daugiau kaip 20 metų kartu su tėčiu Algirdu Stasiukynu Alytuje įkūrėme LEO – vaikų ir jaunimo labdaros klubą, esantį po LIONS sparnu. Suaugęs perėjau į Alytaus Dzūkijos LIONS klubą ir jau 12 metų esu jo nariu. Mano tėtis buvo pirmasis šio klubo prezidentas – jis lionizmo idėją atnešė į Alytų.

Kas jus motyvuoja jau virš 20 metų dalyvauti lionizmo judėjime?

LIONS veikloje man labiausiai patinka bendraminčių ratas. Į klubą susibūrę puikūs žmonės: susitinkame kas dvi savaites, pasiilgstame vieni kitų, turime bendrą supratimą apie pagalbą. Susitikimų metu ieškome variantų, kaip padėti žmonėms, kuriems to tikrai reikia. Galvojame apie bendrus, didelius projektus Lietuvos mastu. Alytuje per renginius surenkame pilnas teatro sales ir faktas, kad galime pritraukti ir suvienyti didelę bendruomenę, įkvepia tolimesniems darbams.

Mane motyvuoja bendro tikslo turėjimas, kad tikrai sugebame suvienyti jėgas ir pasiekti rezultatų. Mūsų įgyvendinti projektai – ilgametė pagalba Alytaus aklųjų bendruomenei, senelių namams, sutvarkyti Alytaus ligoninės ir poliklinikos kiemai, už didelę sumą Alytaus muzikos mokyklai nupirktas fortepijonas, pagalba socialiai remtiniems vaikams bei kaimo bendruomenėms – džiugina visus klubo narius.

Turtingas ne tas, kuris turi, o tas, kuris moka pasidalinti.

Mūsų klubas labai draugiškas: su šeimomis vykstame į kitas šalis, kur susipažįstame su kitų LIONS klubų nariais, taip plečiame savo pažinčių ratą, kuris natūraliai padeda į Lietuvą pritraukti daugiau rėmėjų iš kaimyninių šalių. LIONS judėjimas yra didžiausias visame pasaulyje, vienijantis per 1.4 mln. narių, tad gera jaustis jo dalimi.

Su LIONS klubu galime padaryti ir tai, kas iš pradžių atrodo nerealu. Pavyzdžiui, su savo brolišku LIONS klubu Prancūzijoje bendradarbiaujame jau daugybę metų, taigi, kilo idėja Alytuje vieną gatvę jų garbei pavadinti Normandijos Nemuno gatve, o Velizi mieste šalia Paryžiaus įregistravome Alytaus gatvę.

Kas būdinga LIONS veiklai būtent Alytuje?

Manau, kad mes viską darome labai tyliai. Todėl visuomenėje susidaręs klaidingas požiūris: „chebra“ susirinko, turi pinigų, uždaras klubas. Nuveikiame daug darbų, bet apie mus mažai žino.

Džiaugiuosi, kad tarp žinančiųjų mūsų klubas turi puikią reputaciją – eilėje laukia nauji kandidatai, norintys tapti klubo nariais. Šiuo metu klube yra 30 narių. Vykdome griežtą narių atranką: klube gali būti tik po vieną tam tikroje srityje dirbantį žmogų, siekiame atsijauninti – priimame ir jaunesnius nei 30 metų žmones. Kandidatas į mūsų klubo narius turi suprasti, kas yra labdara, parama, lionizmo judėjimas. Jeigu mūsų regalijų saugotojas paklaus ir kandidatas nežinos pačios LIONS idėjos – tokiam nemotyvuotam žmogui nėra šansų tapti klubo nariu. Jeigu nors vienas klubo narys balsuoja „prieš“ – naujo nario nepriimame.

Kokį matote ryšį tarp savo veiklos LIONS klube ir kitų gyvenimo sričių – šeimos, profesinės veiklos

Jeigu kažko reikia profesinėje srityje – pirmiausia skambiname savo klubo nariui. Visų narių sutuoktiniai, vaikai yra įtraukti į LIONS veiklą. Pavyzdžiui, per Užgavėnes dirba visi šeimos nariai: kepa ir parduoda blynus, uždirba pinigų labdarai. Pati lionizmo idėja apima visą šeimą. Manau, kad kiekvienas sveikai mąstantis žmogus turi užsiimti visuomenine veikla – teikti pagalbą, dalintis.

Paaugo iniciatyvūs mūsų klubo narių vaikai ir Alytuje atgaivino „liūtukų“ klubą LEO. Dabar Lietuvoje turime tris LEO klubus – Kaune, Vilniuje ir Alytuje.

Per mūsų LIONS klubų veiklą užsienyje žmonės sužino ir apie Lietuvą – geras jausmas gerais darbais reprezentuoti savo šalį.

Kokį poveikį dalyvavimams LIONS veikloje daro jums kaip asmenybei?

Pabuvęs klubo prezidentu tapau nuovokesnis, įgijau daugiau supratimo. Vis tik vadovauti kolektyvui savo darbe ir  vadovauti 30-čiai klubo vyrų, kurie irgi turi savo verslus, yra du skirtingi dalykai. Tai paskatino mane pasitempti, daug ką permąstyti, atsakingai ruoštis susirinkimams, labiau kūrybiškai mąstyti – kaip su 30 vyrų leistis į keliones.

Kaip paaiškintumėte nepažįstamajam – kas yra LIONS, kuo ši organizacija užsiima, kokie žmonės gali tapti LIONS nariais?

Nariais gali tapti visi, kurie nori padėti kitiems. LIONS klubai vienija bendraminčius, kuriems svarbus žodis „tarnauti“. Tarnauti visomis prasmėmis: padėti silpnesniam, vaikui, seneliui ar jaunam talentui. Visi dirbame vieningai, nebijome ir daug darbų nuveikiame savo rankomis, dažnai klubo nariai net neprašyti iš savo asmeninių lėšų  prisideda ar nuperka kažkam gyvybiškai reikalingą daiktą.

Remiame ne tik tuos žmones, kuriems sunku, bet ir tuos, kuriuos norime paskatinti (pvz., fortepijono pirkimas muzikos mokyklai).

LIONS klubai tikrai nėra uždari – lionizmo judėjimas atveria dideles galimybes, bendraujame tarptautiniu mastu, pamatome pasaulio, plečiame akiratį. Ypač teigiamas lionizmo poveikis vaikams.

Ką įdomaus pastebite užsienio LIONS klubų veikloje?

Džiaugiuosi, kad prieš gerą dešimtmetį pamatėme, kaip yra gerbiamas LIONS judėjimas Paryžiuje ir kitur Prancūzijoje. Iš prancūzų mokomės, kaip tenykščiai LIONS klubai sėkmingai vykdo veiklas išvien su savivaldybėmis. O, kad mūsų miestų ir rajonų politikai suprastų, jog savivaldybės kartu su LIONS judėjimu gali kur kas daugiau nuveikti! Tuo tarpu dar dažnai Lietuvos politikai pašaipiai pasisako: „jūs gi turite pinigų ir galite patys padaryti“. Taip, mes daug ką galime patys, bet suvienijus jėgas rezultatai būna dar geresni.

Vis dėlto šiokią tokią pažangą su vietine valdžia pasiekėme ir mes. Pavyzdžiui, tiek tvarkydami ligoninės kiemą, tiek pirkdami fortepijoną muzikos mokyklai, įtraukėme ir savivaldybę. Juk jeigu miesto gyventojai ir svečiai finansiškai prisideda prie šios paramos, tai ir miesto valdžia turi prisidėti.

Turite klausimų?

©

Lietuvos LIONS klubų asociacijos rekvizitai:


Adresas: Aguonų g. 7-6, 03213 Vilnius

Juridinio asmens kodas: 300082146

El. paštas: cs@lionsclubs.lt

Sąskaitos Nr. LT44 7044 0600 0470 7492

 

Kviečiame geros valios žmones prisidėti prie kilnių LIONS veiklos tikslų ir aukoti. Dėkojame už Jūsų gerumą.